Skocz do zawartości
andrzejkowalczyk84

zmiana dwóch rozdzielczy na jeden

Polecane posty

seweryn20    677

To znaczy masz rozdzielacz do podnośnika z trzema pozycjami praca, stop i praca?

Rozumiem że chcąc opuścić podnośnik dajesz w pozycję praca którego wyjście idzie przelewem do zbiornika?

Jeśli tak to podnosi ci podnośnik bo na powrocie coś stawia opór, rośnie ciśnienie i olej cofa się wyjściem ciśnieniowym do siłownika podnośnika.

U mnie gdy rano jak zimno zapalę ciągnik, podepnę przyczepę a sekcja od niej jest w pozycji pływającej to jadąc na obrotach podniesie pakę.

Gęsty olej ma ciężko przecisnąć się przez filtr oleju i wpycha go w wyjście na siłownik przyczepy.

Gdzie masz wpięty drugie wyjście sekcji podnośnika?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

seweryn20    677

Musisz podpiąć drugie wolne wyjście pod powrót bo inaczej gdy jest zakorkowane opuszczając podnośnik za każdym razem pompa pracuje pod max ciśnieniem.

Wiadomość z agroFakt.pl

padre1989    10

Witam, myslałem własnie o wywaleniu tego rozdzielacza spod siedzenia i zrobienie jakiegos fajnego sterowania podnosnikiem i pomyslalem o tym rozdzielaczu http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-1-sek-60l-elektryczny-12v-i5788024668.html   lub http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sek-joystick-plywajaca-i5788023214.html   i ten drugi chyba bedzie lepszy ze wzgledu na sekcje pływająca .prosze o jakies doradztwo w tej sprawie. I jeszcze czy jest wogóle sens takiej operacji chodzi głownie o szybkość i moc udzwigu bo jesli tak to jestem za.

seweryn20    677

No sekcją pływającą do podnośnika musisz mieć.

Ja u siebie wywaliłem regulator i założyłem bółgara. Podnosi trochę szybciej choć nie wiem czemu i trzyma jak zaspawany, chodzi lekko bez szarpnięć i bez względu na temp. oleju nie spada prędkość działania., Dla mnie warto było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Podol000
      Panowie, jakiej długości i grubości siłownik muszę zastosować, aby przerobić tura z linki na siłownik?
    • Przez kiro67
      Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w swoim ttaktorze-Ursus c328 wspomagania elektrycznego. Widziałem na Youtube filmiki z takimi modyfikacjami w c330, gdzie ludzie wstawiali do ciągników wspomaganie elektryczne z scenica II. W związku z tym mam kilka pytań:
      -Czy w c328 również będzie można takie coś zamontować?
      -Czy będzie trzeba przyciąć zbironik paliwa? A może też coś innego?
      -Czy będzie z tym dużo zabawy? Czy komuś z Was udało się tego dokonać właśnie w c328?
      -Od jakiego samochodu najlepiej wykorzystać wspomaganie-scenic II czy może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
      Pozdrawiam serdecznie!
    • Przez Damian71311
      Moja mała modyfikacja  

• Przez Chochlik
      Witam, posiadam C-330, jakiś czas temu pękło mi łaczenie skrzyni z silnkiem więc kupiłem skrzynie od c-328 ale ona nie posiada wyjścia na licznik obrotów. Posytanowiłem że przewierce się przez skrzynię i wyprowadzę linkę ale okazało się że jest ona za krótka, może ktoś wie od czego mogę dopasować inną linkę albo podpowiedzieć inne rozwiązanie.
    • Przez Seba092000
      Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewne pytanie. Chcę w swoim ursusie c330 założyć rozdzielacz do tura. Chodzi mi o coś takiego: http://www.agro-tur.com/wp-content/uploads/2015/06/DSC_0489-1024x681.jpg

Chciałbym aby to było na zasadzie że dźwignie sterujące turem były usytuowane w pozycji "do góry" a wejścia do węży były pod spodem, ponieważ bym sobie puścił te węże takim okienkiem które mam w kabinie i by było wszystko ładnie. Rozdzielacz miałby być zamontowany po prawej stronie kierownicy.
      I zupełnie z innej beczki pytanie. Czy na takim rozdzielaczu jakbym założył to tur będzie lepiej podnosił niż na tym co jest pod siedzeniem?
      Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję