News
Rolnik1231

Dlaczego gruzda wychodzi slalomem w Akpil km80

Polecane posty

Patryk1222    43

Masz odciągi boczne ramion na luźno?
Plozy w jakim stanie i stopkę na ostatni ej skibie?

Mi też pług zaczął latać na boki ale z plozy już prawie nic nie zostało po wymianie lux.

MalyJohn    228

W moim akpilu mix 40 też odpowiednio ustawienie tak aby sam się prowadził oraz luźne odciągi boczne. Płozy muszą być w dobrym stanie wtedy będzie sam się prowadził. Plus oczywiście prosta jazda ;-)

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymi40    502

Zależne jeszcze  od  ziemi ,  mam  działkę  gdzie  jest  piach,  potem  glina  w  dodatku  górki   -  nigdy  prosto się nie wyorze .

krzysiek1979    62

Ja w tym roku kupilem uzywanego 3 skibowego stanrola i mial troche podgiete plozy (mocno cienkie orginalne) i nie moglem wcale jechac prosto.Wykrecalo ciagnik w prawo po wymianie wszystko ok.Tak ze jak koledzy mowia plozy pietka a potem odciagi  w ciagniku.

mickas092    388

zmienność glebowa kolego, u mnie tak samo jest na piachu węziej na przykład się robi, każda gleba inne opory stawia dlatego.

mickas092    388

@krzysiek1979  - tutaj nie może być na sztywno nic ani prawy wieszak do góry bo to obrotówka !! W zagonie może być jak piszesz ale nie przy obrotowym. Na mozajkowatych glebach będzie bruzda krzywa nic nie zrobisz z tym.

agromatik    242

W każdej instrukcji stoi że pług ma iść luźno, czyli odciągi powinny być popuszczone. Zacznij od wyregulowania osi ciągu pługa, jest niezgodna z osią  ciągnika, dlatego pług ściąga i myszkuje. Sugeruje też to pęknięta odkładnia, że obydwie osie nie pokrywają się. Pękła 1?

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

hubertuss    633

Łańcuchy na sztywno, zmienność glebowa. Normalnie śmiać się chce. Narobiło się unijnych rolników co to orać nie umieją. Jaka zmienność glebowa? Płoza równoważy opór lemiesza i odkładni. O łańcuchach to już mi się pisać nie chce Na karzdej stronie o tym jest. Może pijany traktorzysta?

agromatik    242

Jak bym taką bzdurę powiedział na mechanizacji w technikum, to by mnie nauczyciel na praktyce wlókł za pługiem przez cały dzień. Czego teraz tam uczą?

hubertuss    633

Nie ważne czego uczą, ważne aby papier zdobyć i np z MR skorzystać. A że gruzda krzywo wyjdzie. Zawsze można na glebę, łańcuchy czy co tam jeszcze zwalić.

agromatik    242

@Stachu w zależności od regionu, książkowo to bruzda.

@Rolnik tak od początku: Akpil nowy czy druga ręka? Jak nowy to tylko osiowość, albo jak kto woli regulacja podłużna agregatu. Jeżeli używka to płozy, rama, wieżyca krzywe, rozklekotane, zużyte.

Chciałbym zobaczyć tych fachowców jak walczą na sztywnych odciągach z 5 i więcej skibowym pługiem.

Edytowano przez agromatik

kizak    103

W okolicach Wiżajn czyli północna suwalszczyzna słyszałem że zamiast śruby centralnej jest używany gruby łańcuch,ciekawe jak na innych terenach górzystych,tam dopiero pług ''ucieka''. Może ktoś podpowie.... .

kizak    103

W okolicach Wiżajn czyli północna suwalszczyzna słyszałem że zamiast śruby centralnej jest używany gruby łańcuch,ciekawe jak na innych terenach górzystych,tam dopiero pług ''ucieka''. Może ktoś podpowie.... .

jahooo    676

Jak chodzi na boki, to piętka, płozy, poziomowanie poprzeczne, odciągi za sztywne. Ja ustawiam pług na około 15cm luzu od osi symetrii na końcu pługa, żeby nie szarpał ciągnikiem. I żadne mozaiki nie grają roli na polu. Owszem, na głębokość orki tak, w piasku bardziej się zagłębia, na twardej glinie mniej. Ale prowadzenie pługa zawsze po prostej, chyba że się zagapię :D

BobsMF    33

Jeśli pług jest dobrze ustawiony nie trzeba trzymać kierownicy i bruzda zawsze będzie prosta. Łańcuch zamiast łącznika też może być bo powinno się orać na otworze fasolkowym reszta jest do transportu. Odciągi boczne oczywiście luźne, płoza równoważy siłę odkładni. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rsiejka
      Witam. Mam problem z new hollandem t4050f. Wczoraj podczas prac z masztem od wozka na tylnim tuz cos strzelilo gdzies pod kabina. Maszt + towar to bylo pewnie okolo 1000-1200kg, do tej pory ciagnik chodzil tak i nie bylo problemow. Tak jak mowilem podjechalem pod towar pokretlo podnosnik do gory a on poderwal moze z 10 cm nad ziemie i koniec.Podnosnik bez reakcji, wspomaganie nie dziala i nie jedzie. Obstawialem ze moze sprzeglo poszlo albo pompa hydrauliczna. Sam nie wiem. Moze cos o ciagniku. Nh t4050f moc okolo 95km, skrzynia 4 zakresy, 4 biegi + polowka do gory, pelzaki. Rewers elektrohydrauliczny. Podnosnik tyl nie znam udzwigu ale na ehr. Podnoszenie zawsze w takich pracach bylo przez przekrecanie pokretlem gora dol zeby bylo precyzyjnie i bez szarpniec a w pracach polowych przyciskiem. Na wyswietlaczu na raz pokazuje sie ikona kierownicy oraz tak jakby mala zebatka ze strzalkami od srodka na zewnatrz z kropelka oleju. Ktos cos wie co to moglo sie stac? Sprzeglo czy pompa?
    • Przez kamilb
      Witam od roku czasu jestem posiadaczem ciągnika Massey 7714 z 2017 roku. Ciągnik zakupiłem u Korbanków jesienią 2017 roku jak wiecie z początkiem 2018 firma Korbanek straciła autoryzowany punkt sprzedaży teraz podlegam pod firmę Gravit. Przy przebiegu 240 mth zauważyłem luz poprzeczny osi przedniej na łączniku poziomym i mam pytanie do wszystkich posiadaczy ciągników z tej serii czy mają podobny problem bo z tego co ja wiem w innych ciagnikach jest tak samo. Niedawno byłem przy 7715 z 2018 taki sam problem stuki na przedniej osi.
    • Przez wojtaz185
      Witam wszystkich. Mam pewien problem z ciągnikiem deutz fahr agrotron 4.85S. Ciągnik posiada trzy półbiegi. Na zimnym oleju ( jak ciągnik jeszcze się nie rozgrzał) wszystko działa poprawnie. Półbiegi przełączają się. Natomiast jak olej rozgrzeje się niema  Środkowego czyli drugiego półbiegu. Panel wyświetlający nie działa. Po prostu omija go. Pierwszy i trzeci działają. Mierzyłem ciśnienie na płytce, zawór, rozdzielacz sterujący skrzynią biegów i jak na zimnym wszystko jest ok. 1 półbieg powyżej 18bar, 2 ma ok18 bar. 3 ma 18 bar. Na ciepłym pierwszy ma powyżej 18 i drugi też. I jeśli podłączam zegar pomiarowy pod drugi a jest włączone na pierwszy półbieg to jest ciśnienie te same a powinno nie pokazywać ciśnienia prawda ? jeśli podłączam zegar pomiarowy pod pierwszy pokazuje powyżej 18 bar i przełączam na drugi półbieg to także jest ciśnienie oleju. Na trzecim jest wszystko dobrze. Cewki działają myślę że poprawnie. Jedynie co mnie martwi to wydostaje się delikatnie olej międzzy cewką a obudową rozdzielacza. Że z cewek strzyka olej to wiem. Rozebrałęm więc rozdzielacz i uszczelnienie pomiędzy skrzynią a rozdzielaczem nie było przerwane, tłoczki jak i obudowa rozdzielacza jest ok. Jaka może być przyczyna że ginie ten półbieg ?????? dodam że jak olej sie rozgrzeje to szarpie na pierwszym. Dziękuję za odpowiedz 
    • Przez GRWielkopolska
      Witam mam problem z ciągnikiem Renault 133.14 chłodnica jest umyta a ciągnik się grzeję.Proszę o odpowiedź
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Mam wycinak bvl na 6 kos i moj problem polega na tym że te kosy są stępione i cięzko jest juz coś uciąć ( odrazu dodaje ze mechanizm jest dobry po przegladzie i wgl bo ten temat nie jest mi obcy ) lecz po prostu kosy sie stępiły a sumie to zdarły sie te małe ząbki i kosa za mało bierze.
      Moje pytanie jest takie czy zna ktoś jakis warsztat bądz osobe ktora mogła by te kosy profesjonalnie naostrzyć ?
      albo moze ktoś podpowie jak sobie z takim problemem poradził ? 
      poniżej dodam zdj jednej kosy ktora jest około 80% i zdj tych moich stepionych ( dodam iz wysokość obu jest taka sama tylko ze te 80% maja głebsze te ząbki) i właśnie w tych moich chciałbym te ząbki pogłębić. 
      Są firmy które ostrzą nożę od pras i przyczep samozbierajacych a od tego nie a przeciez material raczej ten sam.
      Poleci ktos kogos ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.