erwin2

Pług 2 skibowy Unia Grudziądz nie mogę ustawić

Polecane posty

erwin2    5

Witam .Panowie potrzebuje pomocy a własciwie kolega, ma C-360 i kupił 2 skibówkę z grudziądza do niej ,problem ze nie da sie jej ustawić z chiny ludowe zeby dobrze orała,problem polega na tym iz orząc przedni korpus zagłębiał sie samoczynie w ziemie to znaczy jedzie sie orze kawałek dobrze i za chwole wpada w ziemie i wali dużą skibe az wychodzi zółta ziemia to znaczy idzie ponad 30 cm w ziiemi , wtedy wajacha do góry od podnosnika i korpus wuchodzi do góry i nawet wtedy jakoś to wygląda obie skiby równe,ale trzeba trymać na podnośniku,Próbowaliśmy wszelkiej rególacji na śróbie rzymskiej na kole na prawym wieszaku skracać go itp,,, pomogły lekko manewry ze skracaniem wieszaka ale jak sie skróci to znóww zbytnio sie od pocczatku nie zagłęba w ziemie.Poszliśmy do  sąsiada ,porzyczyliśmy taki sam pług ustawilismy w pare sekund i orka piękna, mało tego pozyczylismy obrotówkę na 2 skiby i tez sie dało ustawić i orka szła.A ten kolegi to juz ręce opadają juz nic na myśl nie przychodzi, lemiesze dobre raczej nie jest skrzywiony korpus.Prosze o pomoc bo juz ten pług śni sie po nocach orać by sie zdało a tu az sie niechce takim sprzętem.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wina ewidentnie leży po stronie pługa i tylko w nim trzeba szukać przyczyny.

Co to znaczy: "lemiesze dobre raczej"?! Są albo dobre, albo zużyte. Widziałeś je chociaż?

Trudno mówić co należy wymienić lub ustawić skoro nie widziałem obecnego stanu tegoż pługa.

Obstawiałbym lemiesze, ale... bez zdjęć to wróżenie z fusów.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Koło  ma dobrze  ustawione  ?   tzn.  czy nie jest  przesunięte zbyt mocno do przodu lub do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D190    14

... ale trzeba trymać na podnośniku, ...

Po pierwsze pisze się "trzymać".

Po drugie pług powinien być delikatnie "trzymany" na podnośniku żeby dociążać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

Panowie lemiesze z dobre,sa to oryginalne lemiesze grudziądzkie, wyklepane i sa w idealnym stanie, w dodatku zmieniliśmy na inne i tez nic nie pomogło efekt ten sam,ale  dowiedzieliśmy sie z kolegą ze poprzedni właściciel tego pługa jak go kupił nowego to niemógł go ustawić nigdy nie szło orać,ustawiał go nawet gościu co 30 lat jezdził w kółku ciągnikiem i zorał setki hektarów i nie poradził sobie z nim.po wielu przemyśleniach dochodzimy do wniosku ze korpus jest źle wyspawany w tym pługu,wiec zostaje nam kombinować tupu podkładanie podkładek miedzy ramę a korpus i takie tam...chyba ze ktoś ma jakieś pomysły to prosze sie podzielić.pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zamieńcie całe słupice miejscami. Ten pierwszy korpus, jeśli zbyt ciągnie się w ziemię, to będąc z tyłu będzie on podpierany przez kółko. Gorzej, jak ten drugi korpus też jest źle zespawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ustaw na podnośniku regulacje siłową. Cięzko jest mi uwierzyć że regulacja śrubą rzymską nic nie daje...

Pługi UG zazwyczaj są do bani, ale akurat 2 skibowy najłatwiej ustawić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he dokładnie. Teoretycznie jaki by nie był powinien zachować głębokość orki. Sprawdź czy pług popękany nie jest rama nie krzywi, czy prawe koło ma dość powietrza opony wraz ze wzrostem obciążenia nie ugina i samą regulację w czasie orki. jeśli pług żwawo nie wchodzi w ziemię, jego ciężar i opór pracy nie opiera się solidnie na kółku podporowym to mogą robić się jaja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przedni korpus jest uderzony i delikatnie pochylony w dół? W każdym bądź razie nie ma to większego znaczenia. Sugeruję koło podporowe cofnąć delikatnie na tył pługa żeby nie kiwał się czasem na kole. Wówczas ciężar będzie cisnął na przedni korpus i będzie go łatwiej ustawić. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj