Rafal122

Awarie i trwałość ciągników

Polecane posty

Rafal122    8

Witam

Wiele osób szuka w internecie informacji na temat trwałości i awaryjnośći różnych ciągników i w sumie ciężko jest znaleźc coś konkretnego dlatego proponuje żeby w tym temacie wypisywać jaki przebieg ma dany ciągnik i jakie awarie i problemy w nim wystąpiły w tym czasie albo jaki przebieg ciągnik przepracował bez problemów.

Najlepiej niech wypowiedzą się tylko pierwsi właściciele ciągników bo używki często są tak przekombinowane przez sprzedawców że opinie i tak nie byłyby wiarygodne.

smile.png

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

i czy użytkownik robił wszytsko z podstawowymi zaleceniami, niesty 1/4 awarii to wina uzytkowników

bo kto b edzie czytal instrukcje albo mówł rolnikowi/kierowy jak i co ma robic....

 

bez urazy dla kogokolwiek, pisze z doświdczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

JD 6R125 urwany zawor w silniku przy 900 mth dealer wyslal silnik do fabryki w niemczech na zadanie JD aby zbadac dokladnie przyczyne.Niemcy dali nowy silnik z osprzetem .Nie wiem co bylo przyczyna ciegnik od nowego chodzil w kombajnie wiec sie nie nameczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

Pronar 5112 900mth bez awarii Farmer przy 1000mth urwany wał przedniego napędu(z mojej winy), przy 2700mth wypiął się zawór w silniku. powodem awarii była odkręcona nakrętka zabezpieczająca przed zsunięciem się dźwigienek w wałka klawiatury. obecnie Farmer ma 2910mth

Edytowano przez Grabos1981

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-330 1976r, 7500 mth, ścięte śruby łączące mechanizm różnicowy przy 50 mth. Wymienione na gwarancji, od tego czasu bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no no kolego nie przesadzaj że hamulce w c330 wytrzymały 7500gogzin no i sekcie w pompie wtryskowej chyba że do przewodu przelewowego z pompy masz podpięty kanister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież temat jest o awariach. A to była jedyna awaria, która unieruchomiła ciągnik. A z wymienionych części to: pompa podnośnika, tarcze sprzęgła, wałek sprzęgłowy, pompa wody i okładziny hamulcowe. A pompa wtryskowa raz tylko była regulowana. Teraźniejsze  zachodnie ciągniki o takiej trwałości i awaryjności mogą tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

no no kolego nie przesadzaj że hamulce w c330 wytrzymały 7500gogzin no i sekcie w pompie wtryskowej chyba że do przewodu przelewowego z pompy masz podpięty kanister

 

U mnie trzydziestka ma już 11tys mth i pompa nie była ruszana, tak samo skrzynia, na tylnym moście wymieniony atak i koło talerzowe, hamulce działają. Silnik był raz robiony ale dlatego, że ojciec spuścił olei i poszedł na obiad, przyszedł dziadek, odstawił wiaderko i pojechał na pole... Jak ojciec go dogonił było już za późno...

A tu jest ciekawy artykuł na temat żywotności ciągników

http://agro-technika.pl/archiwa/magnum-nie-do-zdarcia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zetor Major 80 2013r przebieg 510mth
- marna jak nie tandetna jakość plastików - pęknięty sam z siebie tylny błotnik
- urywające się same z siebie dźwignie od podnośnika i rewersu
- 500mth a zaczynają się przecieki (silnik, mosty)
-źle wystopniowane sprzęgło czy hamulce przez które rozkwasiłem maskę - po serwisie gwarancyjnym problemy ustały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

MTZ 82 z 92 roku w moim posiadaniu 5 lat. Ile ma nabite pojęcia nie mam licznik miał zepsuty, działa niecałe trzy lata i mi nabił koło 700 mth.

Z awarii przebicie na koszulce w alternatorze, bendix w rozruszniku ze cztery czy pięć razy w zeszłym tygodniu wyzionął ducha całkowicie, wypadł przełącznik wałka 540/1000. Zużyły się i były robione hamulce, kilka uszczelniaczy w przednim moście, na tylnych półosiach, gałki układu kierowniczego, krzyżaki wałków kardana przedniego napędu, uszczelniacz przystawki przedniego napędu, uszczelniacz i membrana blokady tylnych kół, uszczelniacz orbitrola, uszczelniacz siłownika podnośnika. W przyszłości do roboty sprzęgło, uszczelniacz wału korbowego od strony sprzęgła, uszczelniacz wałka wom.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj