Adam1515

Co sadzicie na temat Prasy Rolujacej HESTON

Polecane posty

Adam1515    0

Jeśli macie coś do powiedzenia to mówcie, czy to jest dobre wytrzymałe, mało awaryjne czy warte kupna rocznik 96' pasowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Adam-przeczytałem parę Twoich postów i :

-Ty chyba uważasz ludzi na AF za baranów skoro w taki sposób zwracasz się do ludzi choćby np "Jeśli macie coś do powiedzenia to mówcie"-z góry zakładasz że nie mają nic do powiedzenia albo też (też z góry :huh: ) lejesz na nich

-może tak więcej konkretów (rocznik,zdjęcie,bo ja wiem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0
Adam-przeczytałem parę Twoich postów i :

-Ty chyba uważasz ludzi na AF za baranów skoro w taki sposób zwracasz się do ludzi choćby np "Jeśli macie coś do powiedzenia to mówcie"-z góry zakładasz że nie mają nic do powiedzenia albo też (też z góry :huh: ) lejesz na nich

-może tak więcej konkretów (rocznik,zdjęcie,bo ja wiem ;) )

podalem pare konkretów i nikogo za baranów nie uwazam !!!!!!!!! prosze sie nie czepiac

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak-podałeś-ale dopiero wtedy jak napisałem-a Ty po prostu swego posta zedytowałeś (w oryginale nie było napisane nic na temat tego że jest z 96 r i pasowa)-a może nieprawdę piszę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0

tylko wiesz rocznikow jest duzo a ja chce wiedziec ogólem na temat tej prasy i nie rozumiem o co ci do konca chodzi ty tylko patrzysz na szczególowosc a patrz tez na innych a nie tylko na mnie bo wszyscy az tak szczegolowo nie podawaja i nie moge tego pojąc dlaczego tak wyskoczyles ze uwazam af za baranów nic takie go nie napisalem w poscie ( tylko "jesli macie cos do powiedzenia to mowcie') nie rozumiem co ty bylo nie tak to chyba bylo normelne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobra-czytałem też Twoje wypowiedzi w innym temacie i widzę jak sobie "dzielnie" radziłeś stąd moje wnioski .

A z tą normalnością pytania to sam sobie zadaj pytanie czy chciałbyś od kogoś usłyszeć "masz coś w ogóle do powiedzenia ?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0

problem ze ja nie mam i chce poczytać innych opinie

a z tym radzeniem to co bylo nie tak???

 

Jeśli macie coś do powiedzenia to mówcie, czy to jest dobre wytrzymałe, mało awaryjne czy warte kupna rocznik 96' pasowa

powróćmy do tematu

Edytowano przez lysyrolnik
Nie piszemy posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja kupiłem prase hesston fiatagri i jedyna bolączka to ma wąski pobierak a jak sie sprawowac bedzie to sie zobaczy tez sie kreciłem za tym jak sie sprawuja mówili ze dobrze i ze latac bedzie łądnie a sie zobaczy jak bedzie za wąsko z podbierakiem to sie koła nagarniajace dorobi i jakoś będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My mamy prase Hesston Fiatagri 5670. Nie mogę o tej presie powiedzieć złego słowa. Podbieracz jest odpowiednio szeroki a dodatkowo są zamontowane gwiazdy które zgarniają słomę jak słoma jest za szeroko rozrzucona. Bele są bardzo czyste i zbite. Trochę mieliśmy strachu skąd wsiąść części do niej ale jak wymienialiśmy łożysko w podbieraczy to okazało sie że części można kupić u Osadkowskiego( diler New Holland), nawet nam facet wydrukował cały katalog części do tej prasy. Jedyne co w tej prasie wydaje mi się dziwne (nie jest to ani złe rozwiązanie ani jakieś rewelacyjne) to że nie dzwiga sie samego podbieracza tylko całą prase. Ogólnie polecam.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

włąsnie tez tak mysle ze cała prasa jest dzwigana i troszke sie obawiam na łąkach jak by sam podbieracz był dzwigany to zapewnie jak by prasa wpadała w błotko albop cos to by podbieracz samoczynie na kółku sie podniusł a tu moge drzec podbierakiem po ziemi i troszke sie tego obawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

Ja osobiście posiadam Heston 5700 fotka Tutaj w zestawie z Mtz 82 idzie bardzo dobrze bele są ładnie ściśnięte i świetnie się je rozwija potem w oborze :) tylko ostatnio mam z nią problem a mianowicie nie mogę ukręcić sianokiszonki :angry: nie wiem czy winą są pasy czy po prostu się do niej nie nadaję.Podejrzewam że wina tkwi właśnie w pasach które są za luźne bo jak włączę WOM to pasy powinny pracować a one stoją dopiero gdy złapie trochę trawy to zaczynają się kręcić,ale w niedługim czasie snopek robi się jajowaty a z sianem i słomą to nie mam najmniejszego problemu Proszę o pomoc w tej sprawie jakby coś to piszcie na gg Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Marcin prawdopodobnie masz gładkie pasy i nie zrobisz nią sianokiszonki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2
Marcin prawdopodobnie masz gładkie pasy i nie zrobisz nią sianokiszonki....

Dokładnie tak pasy są w 100% gładkie i niestety tak jak piszesz @Luke16 prawdopodobnie nie nadaje do sianokiszonki :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Przepraszam że odkopuję temat, ale kupiłem prasę Hesston 5670Auto i szukam informacji o obsłudze sterownika i pracy taką prasą(ustawieniach,regulacjach itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Mam prasę HESTON 5650 i jest super ,ciągne ją C-360 w słomie po pszenżycie to nawet 2 szosową jeżdze jest ok. A co do pasów to ja w swojej walce napęowe potarłem smołą i pasy nie stają , a bele są zbite że nie można tura w nie wbić .MARCIN1987 spróbuj naciągnąć pasy bo to że masz głdkie to do sianokiszonki nie powinno być problemu bo towar jest wilgotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja mam 7650 auto hesston i polecam!!! Super sprzęt nie mam z nim zadnych problemów a mam ją już 3 rok i jednak troche bel robi w ciągu roku :lol:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja posiadam prasę hesston 5670 i jestem z niej bardzo zadowolony, naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

ja posiadam heston 5700,sianokiszonke robilem,slome ,siano,tylko musze zwracac uwage na porzeczke rownajaca za wajkami wciagajacymi bo mi sie wygina i zyga mi materialem nad walkami :D:D ale pozatym git maszina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj