Adam1515

Co sadzicie na temat Prasy Rolujacej HESTON

Polecane posty

MiRol    53

dobra panowie potrzebuje porady... co to moze byc ze mi pas ucieka troche od bocznej sciany przez co robi sie szczelina i mi sie tam sloma wpakowuje ze az pasy blokuje/?? jest tam jakis naciag pasow i jak zrobic zeby pasa mi nie sciagalo w bok?? macie jakies porady prosze o pomoc...


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Dostępność tragiczna a cena też nie mała.

Z całym szacunkiem ale twoja wypowiedź jest tragiczna, niby na jakiej podstawie tak twierdzisz? Części są dostępne u dealerów NH, poza tym są przecież części używane.

@mirol pas jest dobrze złączony czy może spinka jest trochę pod skosem i dlatego ściąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Twoja wiedza na temat dostępności części i możliwości ich ściągnięcia jest tragiczna po pracujesz trochę załatwiając takie części to pogadamy. To nie jest tak kolorowo jak sobie myślisz, w zwykłej agromie w większości przypadków nie dostaniesz od ręki części, a dealerów też sobie trochę poczekasz a nawet jeśli będą mieli na miejscu to zapłacisz kolosalne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Czytaj dokładnie co napisałem. O żadnej agromie nic nie mówiłem, poza tym w mojej okolicy nie ma żadnej "agromy", w najbliższym sklepie (wspólpracuje z Granitem) kupiłem zęby do podbieracza po 5 zł sztuka (chodzą bez zarzutu 3 sezon) czy to jest tragedia? Poza tym mówiłem także o używanych częściach, tam gdzie swoją kupiłem gość miał zapasową prasę do rozbiórki na części. To, że w twojej agromie akurat nie macie części do Hesstona, nie znaczy że we wszystkich sklepach w Polsce musi tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

@jaco512 pas powiem ci ze od srodka prasy na zlaczce jest naderwany a pas sci.aga wlasnie do wewnatrz... az mi sie walek nagrzal z boku bo slomy tam napakowalo az beli nie moglem, przekrecic cos poiszczalo i sie grzalo...

zeby sciagac pas to trzeba ktorys walek zdjac i dopiero czy jak?

i jeszcze chcialem sie spytac jak jest u Ciebie z wiazaniem sznurka.?? u mnie z tych rurek co wychodzi sznurek (mam wiazanie elektryczne) to jak ciagne tam za sznurek to ciezko idzie, jak powinno byc? sznurek mam ten zwykly bialy...

i jak masz owijac belke to jak to zaczynasz robic?


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czytaj dokładnie co napisałem. O żadnej agromie nic nie mówiłem, poza tym w mojej okolicy nie ma żadnej "agromy", w najbliższym sklepie (wspólpracuje z Granitem) kupiłem zęby do podbieracza po 5 zł sztuka (chodzą bez zarzutu 3 sezon) czy to jest tragedia? Poza tym mówiłem także o używanych częściach, tam gdzie swoją kupiłem gość miał zapasową prasę do rozbiórki na części. To, że w twojej agromie akurat nie macie części do Hesstona, nie znaczy że we wszystkich sklepach w Polsce musi tak być.

"Zęby" czy raczej palce podbieracza to najprostsza część jaka występuje w prasie i w każdym żelaznym sklepie można to kupić i wątpię żeby były to palce oryginalne [te co kupiłeś]. Napisz o dostępności i cenie wałków ,zębatek czy chociaż oryginalnych blach do podbieracza


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Granit to niemiecka firma która prowadzi produkty zamienne, sam z niej sprowadzam części dla klientów. I @mariuszd93 dzięki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Mariusz zdaje sobie sprawę że były to zamienniki, ponieważ pytałem w serwisie to cena była ok. 20 zł sztuka.

@ ursus55 zdania nie zaczyna się od "i". Wykaż się swoimi kontaktami z dostawcami części bo przecież pracujesz w agromie to nie sprawi ci to kłopotu i przedstaw mi tą "tragiczną" wizję dostępności części. Dlaczego milczycie na temat części używanych? Rynek części nie ogranicza się tylko do sklepów i serwisów.

@mirol żeby zdjąć pas wystarczy wyciągnąć przetyczkę (ten drut, który jest w spince).

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

a jakby zakladac pas to nie trzeba poluzowytwac cos? tylko zalozyc i spiac i tyle?

czy mozna smarowac pasy lub walki czyms w rodzaju bitexu takiego lepkiego aby sie pasy nie slizgaly na walkach??

i czego moze mi pas sciagac pod jedna strone?"


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ściągać może jak jest krzywo spinka założona lub naderwana z jednej strony. Smarować to nie polecam bo będzie się kleić słoma , siano czy co tam będziesz zbierał . Luzować nic nie trzeba raczej napinacz pasów jest hydrauliczny raczej chociaż nie znam tej prasy , trzeba otworzyć komorę i zacząć zamykać to pasy luźne się zrobią [ tak jest w mojej] , można trochę podnieść łomem wałek napinający .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

@ ursus55 zdania nie zaczyna się od "i". Wykaż się swoimi kontaktami z dostawcami części bo przecież pracujesz w agromie to nie sprawi ci to kłopotu i przedstaw mi tą "tragiczną" wizję dostępności części. Dlaczego milczycie na temat części używanych? Rynek części nie ogranicza się tylko do sklepów i serwisów.

Polonista się znalazł, co do części to pozostaje jeszcze AgroBerg, Rolmus, Agro Jan i Granit no może jeszcze coś by się znalazło, ale w żadnych z tych punktów nie ma super wyposażenia w części do Hestona, a posiadają oni wielki asortyment. Owszem pozostają jeszcze części używane, ale to zawsze używane.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

dobra z pasami doszedlem teraz pytanie, po owinieciu belki jak ten aprat wiazacy wraca to nie chce mi wrocic do konca i wysunac nozyka zatrzymuje sie wczesniej i silownik nie wchodzi do konca? czego sie tak dzieje// tak jakby nie mial sily wrocic


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do sprawdzenia cała elektryka prasy, począwszy od zasilania, poprzez złącza i przewody, na samym sterowniku kończąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

a ja mam następujące pytanie:

 

co może być przyczyną że siedząc w ciągniku i wyrzucając bele lewa jej strona sznurek luźniejszy jest na niej i czasem sie zsunie a praw strona jest w miarę dobrze owinięta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

Ja nie ma przy niej oryginalnego sterownika tylko włącznik dwukierunkowy i jak zaczynam owijać to "puszczam" nim prąd ( w tym momencie rurka ze sznurkiem znajduje się w miejscu ucinania sznurka) rurka przesuwa się w drugą stronę. W połowie podbieracza te dwa walce "łapią" sznurek i zaczyna się owijanie i od środka do lewej strony prasy i potem powrót i do prawej,ale żeby sznurek się przesuwał muszę klikać włącznikiem i tak przez cały proces owijania i wyrzucając balot sznurek jest luźny a czasem się zsunie.(po prawej stronie gdzie ucina sznurek i na środku jest ok)Może ma ktoś pomysł jak prostym sposobem zrobić sterownik żeby sam pracował a nie ręcznie załączać prąd na silnik który przesuwa sznurek.

 

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przyczyną tego że sznurek jest luźno po lewej stronie jest to że za mało sznurka jest w materiale który prasujesz . Jak prasa złapie sznurek to trzeba jeszcze chwilę jechać żeby sznurek nawijał się z materiałem , wtedy początek sznurka również będzie ciasno ;):)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witam !! Mam dwa problemy z prasa fiatagri 5880. Nie dziala mi automat od podawania siatki i sznurka + jade na recznym. A druga sprawa to nie zbija mi od samego poczatku beli. Cisnienie jakie bym nie wbil ujade kawalek tak do 70 cm bela i cisnienie mi spada zamiast rosnac. Co to moze byc? Prase nabylem na wiosne. Prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinksus    0

Witam mam pytanie. Mianowicie czy wiecie jaka powinna byc długość pasa w belarce hesston 5650  ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj