Ziemniaczek55

Utrzymanie i rozwój gospodarstwa 10 ha

Polecane posty

Witam

 Chciałbym spytać się szanownych użytkowników tego forum, czy da się i w jaki sposób utrzymać gospodartstwo 10. hektarowe? Dodam, że nie jestem pełnoletni, a mam nadzieje, że będe mógł wiązać przyszłość z pójściem na studia "rolnicze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Jeśli jest w domu ktoś kto da radę to poprowadzić na co dzień to warto wziąć się za hodowlę bydła opasowego to pozwoli na jakiś drobny rozwój z roku na rok a jak skończysz studia będziesz miał miejsce pracy dla siebie 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy takim areale to tylko warzywa i owoce

Dokładnie, innej opcji nie ma. I jeszcze najlepiej sprzedawać w detalu. Bo na hurt to będzie tylko tony przerzucał, a zysku nie zobaczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Juz przestańcie go zniechęcać.Ja tez zaczynalem od 9,5h a teraz mam 18 plus dzierżawy.Malo tego to nikt nigdy mnie w banku nie widział po kredyt.Fakt narobić się trzeba.Ja mam kapustę selwry kalafiory no i oczywiście ziemniaki.Detalowac to sobie można jak ma się 5h i nic więcej do roboty niech zasadzi z choć ze dwa hektary kapusty i zacznie to kilowac to niewiem czy maja następnego roku skończy(to tylko taki przykład)Raczej umiarkowany hurt bym polecam.Nie poddawaj się chlopie bo przeżyć się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Na początek weż wstaw trochę bydła mięsnego kilka sztuk i zrób rozpoznanie czy są jakieś giełdy rynki jakieś i na próbę wsiej jakieś warzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Na początek niech autor powie co to za ziemia, jaka klasa i czy łąki, czy orne. Bo na 6 klasie to słabo te warzywa widze. Jak ziemia w miarę dobra to możliwości jest dużo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Jeśli masz możliwość dzierżaw miejsce na podwórku i możliwości to działaj, poczekaj do 18 weź MR później jak będziesz chciał to skorzystaj z PROW jeśli nie to tylko MR to dla ciebie żaden wydatek. A start będziesz miał niezły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Nawet niech się nie szykuje na młodego rolnika z 10ha, wymagania z kosmosu i przy prowadzonym naborze z koperty krajowej nie ma szans z wielkopolską i zachodniopomorskim. Wiem, bo sam myślałem i pytałem w ARiMR i panie ostudziły mój zapał, żaden z składajacych wnioski w ostatnim naborze nie dostał. Co najwyżej kolega może liczyć na wsparcie dla małych gospodarstw max 60 tyś, tylko tam trzeba dwa lata krusu mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Właśnie powiedz jaką masz klasę ziemi,ja mam 8 ha z dzierżawami i jakoś nie brakuje pieniędzy ,tylko to 2 i 3 klasa ziemi więc wiesz i dorabiam sobie trochę na usługach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelia30    0

Przy prowadzeniu takiego gospodarstwa to też przydają się jakieś programy do księgowości jak tutaj? Korzystaliście z podobnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez beni226
      Tak jak w temacie. Mam MF 3070 i jak mam jężdzić podczas prac cięższych polowych odnosnie obrotów, tzn czy jeździć na pełnym gazie czy po prostu do zielonej kreski na obrotomierzu tak żeby to wszystko grało z mocą i ekonomią paliwa. Jak to jest u was???i jak robicie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj