ilebe

stodoła- ktoś się podejmie budowy?

Polecane posty

ilebe    0

Witam,

Poszukuję firmy/ osoby/ znanego tartaku do budowy stodoły- takiej z prawdziwego zdarzenia- min. 300m2 z drewna.

Najprawdopodobniej, najłatwiej, najtaniej jest przenieść już stojącą- na takim klimacie budynku też mi zależy.

 

Czy macie jakieś namiary lub doświadczenia z takimi zabiegami?

Kogoś znajomego kto chciałaby sprzedać, lub zając się tego typu demontażem i montażem czyli:

 

- opracowanie projektu przeniesienia

- demontaż stojącej stodoły

- numeracja, impregnat etc. desek

- przewóz (docelowo Mazowiecki- okolica Mińska)

- montaż konstrukcji + ewentualna poprawka sparciałych desek- rozciągnięcie konstrukcji o 1-2m

 

Będę wdzięczna za informacje.

Szukam czegoś w stylu z załącznika

 

post-166519-0-51597600-1445434809.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Oj chyba ciężko będzie ale na podhalu być może są jeszcze tacy ludzie którzy to potrafią (koszty masakryczne) Znajomy coś takiego chciał zrobić z domem to budowa nowego na miejscu taniej go wyniosła niż rozbieranie i składanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

ewentualnie mozna by postawic nowa konstrukcje a poszukac samych desek na obicie. Swego czasu u nas jezdzili po wsi i odbijali te stare deski ze stodół, szop a w zamian dawali nowe i sami demontowali stare i sami zakladali nowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilebe    0

ewentualnie mozna by postawic nowa konstrukcje a poszukac samych desek na obicie. Swego czasu u nas jezdzili po wsi i odbijali te stare deski ze stodół, szop a w zamian dawali nowe i sami demontowali stare i sami zakladali nowe.

Też bierzemy taką opcję pod uwagę.

Znalazłam firmę z południa, która takie konstrukcje typu wiat z drewna stawoa, ale potem deski trzeba będzie w konkretnym wymiarze szukać, w moim przypadku dość długich, a nie mogę ich przedłużać czy brać z 3 obór bo jej zadaniem jest wyglądać, a połatana to już nie estetyczna.

a do czego Ci jest to potrzebne. nie lepiej postawić od nowa na nowych materiałach?

Chcemy ją pod sesje zdjęciowe, żeby nie trzeba było jeździć na Warmie. Niw będziemy w niej nic składować, dlatego ważny jest Klimat, jaki mają takie obiekty. Nowa nawet inaczej pachnie, a drewno jasne.

Myśleliśmy też że koszty w takim wariancie niższe, bo materiał tańszy. Można odkupić stodołę nawet za 5k zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121
ilebe    0

Zgadza się :)

Dlatego temat jest kto się podejmie, a nie sprzeda.

Taką jaką potrzbuję mam już upatrzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi0808    0

Witam jesteśmy firmą z woj. lubelskiego i zajmujemy sie takimi dziwnymi rzeczami więc jeśli interesuje pana taka stodoła to zapraszam na PW. może uda nam się zrealzować inwestycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez kiwi
      Witam
      Chciałbym wybudować budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy 35 m2 z poddaszem nieużytkowym
      Czy moge ten bydynek wybudować na tzw zgłoszenie?
      Jakie warunki musze spełnić?
    • Przez mateuszpies
      chciałbym postawic drewniany kurnik dla boljerów na 1000 st . czy to dobry pomys czy lepiej postawic z płyt betonowych. proszę o rade.
    • Przez jankes84
      Na początku, z racji ,że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić i napisać parę słów o sobie. Otóż mam 28 lat, mam żonę, dwójkę dzieci, pracuje w lesie pochodzę z małego miasteczka,ale mieszkam na wsi. Może to na tyle odnośnie mnie(tak wymaga forum,żeby coś o sobie napisać, wiec to robię"regulaminowo"). Moi drodzy z racji ,że jest to forum typowo"wiejskie"(nie obrażać się)mam w związku z tym pytanie do was-Specjalistów. Mieszkam na wsi i od niedawna zrodził mi się plan-hodowli kur-nie myślcie sobie,ze kolejny młody miastowy chce rozkręcić biznes, chodzi mi mianowicie o kilka porad(jestem w tym zielony). Postawiłem już kurnik, tzn. wydzieliłem miejsce w oborze o pow. 20 m2, ogrodziłem 500 m2 wybieg-solidnie. mam w związku z tym parę pytań:
      -Jaką ilość kur będę mógł hodować(powtarzam nie chodzi mi o biznes) po prostu o parę groszy na fajki i ewentualnie browarek:D
      -Czym karmić kurki(czytałem co nieco, ale mam mętlik w głowie)
      -jaka rasa(wogóle gdzie i jak kupić kury, jak mam je do siebie przywieźć)
      -jakie medykamenty
      -czytałem coś o doświetlaniu w okresie zimowym cos miedzy 15-21-ile w tym prawdy to nie wiem
      Proszę was bardzo o sugestie odpowiedzi o wielką prośbę-nie traktujcie mnie jak "kolejnego" gówniarza który za 1000zł chce rozkręcić super biznes na wsi. Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam
    • Przez mlodyrolnik1
      Witam
      Nie mogłem znaleźć takiego tematu, więc zakładam nowy.
      Czy macie może jakieś doświadczenie w impregnowaniu drewna? Chodzi mi konkretnie o drewniane drzwi do stodoły i wykończenia dwóch ścian na poziomie piętra (cały parter z cegły). Na wiosnę będę wymieniał te ściany i robił nowe drzwi i chcę żeby to trochę wytrzymało. Chodzi mi o zabezpieczenie tego przed deszczem, ogniem, grzybami i szkodnikami. Najlepiej w 1 preparacie. Czy znacie taki środek? Możecie coś polecić? Bardzo proszę o odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj