Szuler24

dotacje na rozpoczęcie działalności rolniczej 2015

Polecane posty

Szuler24    0

Witam nie dawno zostałem właścielem małego gospodarstwa który kiedyś prowadził mój tato chciąłbym zapytać czy mogę się starać o jakieś dofinansowanie na rozpoczęcie działaności rolniczej bo chciałbym zacząc prace na gospodarswie czy jest wogóle taka możliwość bo wiem że są dotacje dla roników którzy już prowadzą gospodarstwo mam 10,43ha nie mam zawodó rolnika  czy da się dostać jakieś piniądze ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Wcale nie musisz mieć szkoły rolniczej ukończonej, dobrze byłoby jakbyś miał ale i bez tego możesz startować. Po prostu odpadną Ci punkty za kierunek kształcenia. A masz wgl jakiegoś technika.? bo to zawsze jakieś punkty.

Edytowano przez Tomi3312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuler24    0

 

dil3 będę  musiał ukończyć potem szkołe w ciągu trzech lat? u mnie we wsi kilka osób własnie dostało dofinaswanie młody rolnik i żaden jest bez szkoły rolinczej i bez technikum są po zawodówce i nic nie muszą kończyć chyba że to zalezy od tego że oni już prowadzili jakie siakie gospodarstwa a ja praktycznie bym zaczynał od zera jedynie z ziemią i budynkami no i skromny ciągnik ursus c330:d  i chce dowiedzieć się czy mogę starać się o jakoś kase na start bo własnie szukałem ale nic nie znalazłem tylko znalazłem dla tych którzy prowadza gospodarstwo i nie mają skończone 40lat

 

Edytowano przez Szuler24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

Utrzymana została również możliwość uzupełnienia wykształcenia w sytuacji, gdy młody rolnik na starcie takimi kwalifikacjami się nie legitymuje. Na skończenie dodatkowej szkoły będzie miał 3 lata od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.
Za wystarczające kwalifikacje rolnicze będą uznawane:
wykształcenie rolnicze: wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe,
wykształcenie wyższe lub średnie nierolnicze uzupełnione dodatkowo 3-letnim stażem pracy w rolnictwie,
tytuł zawodowy, tytuł wykwalifikowanego robotnika lub mistrza w zawodzie rolniczym i dodatkowo 3-letni staż pracy w rolnictwie,
inne wykształcenie i przynajmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.
Do stażu będzie można zaliczyć okres, kiedy rolnik podlegał ubezpieczeniu w pełnym zakresie w KRUS jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik, okres odbywania staży czy to w Polsce, czy za granicą, a także okres pracy na stanowisku związanym z produkcją rolną – zarówno w Polsce, jak i za granicą (oczywiście, jeżeli można to udokumentować, np. umową o pracę).
Trzeba tylko pamiętać, że do kwalifikacji rolniczych zaliczany jest jedynie okres stażu liczony do dnia złożenia wniosku o premię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jest temat o dotacjach i o mlodym rolniku po co zakladac kolejne i robic balagan na forum moderator zaspal niech polaczy temat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj