Skocz do zawartości
Szuler24

dotacje na rozpoczęcie działalności rolniczej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015
Szuler24    0

Witam nie dawno zostałem właścielem małego gospodarstwa który kiedyś prowadził mój tato chciąłbym zapytać czy mogę się starać o jakieś dofinansowanie na rozpoczęcie działaności rolniczej bo chciałbym zacząc prace na gospodarswie czy jest wogóle taka możliwość bo wiem że są dotacje dla roników którzy już prowadzą gospodarstwo mam 10,43ha nie mam zawodó rolnika  czy da się dostać jakieś piniądze ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    131

Wcale nie musisz mieć szkoły rolniczej ukończonej, dobrze byłoby jakbyś miał ale i bez tego możesz startować. Po prostu odpadną Ci punkty za kierunek kształcenia. A masz wgl jakiegoś technika.? bo to zawsze jakieś punkty.

Edytowano przez Tomi3312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Szuler24    0

 

dil3 będę  musiał ukończyć potem szkołe w ciągu trzech lat? u mnie we wsi kilka osób własnie dostało dofinaswanie młody rolnik i żaden jest bez szkoły rolinczej i bez technikum są po zawodówce i nic nie muszą kończyć chyba że to zalezy od tego że oni już prowadzili jakie siakie gospodarstwa a ja praktycznie bym zaczynał od zera jedynie z ziemią i budynkami no i skromny ciągnik ursus c330:d  i chce dowiedzieć się czy mogę starać się o jakoś kase na start bo własnie szukałem ale nic nie znalazłem tylko znalazłem dla tych którzy prowadza gospodarstwo i nie mają skończone 40lat

 

Edytowano przez Szuler24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    7

Utrzymana została również możliwość uzupełnienia wykształcenia w sytuacji, gdy młody rolnik na starcie takimi kwalifikacjami się nie legitymuje. Na skończenie dodatkowej szkoły będzie miał 3 lata od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.
Za wystarczające kwalifikacje rolnicze będą uznawane:
wykształcenie rolnicze: wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe,
wykształcenie wyższe lub średnie nierolnicze uzupełnione dodatkowo 3-letnim stażem pracy w rolnictwie,
tytuł zawodowy, tytuł wykwalifikowanego robotnika lub mistrza w zawodzie rolniczym i dodatkowo 3-letni staż pracy w rolnictwie,
inne wykształcenie i przynajmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.
Do stażu będzie można zaliczyć okres, kiedy rolnik podlegał ubezpieczeniu w pełnym zakresie w KRUS jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik, okres odbywania staży czy to w Polsce, czy za granicą, a także okres pracy na stanowisku związanym z produkcją rolną – zarówno w Polsce, jak i za granicą (oczywiście, jeżeli można to udokumentować, np. umową o pracę).
Trzeba tylko pamiętać, że do kwalifikacji rolniczych zaliczany jest jedynie okres stażu liczony do dnia złożenia wniosku o premię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    165

jest temat o dotacjach i o mlodym rolniku po co zakladac kolejne i robic balagan na forum moderator zaspal niech polaczy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×