News
Theprzemo205

wiata z płyt betonowych/ ogrodzeniowych na byki

Polecane posty

Witam! Myślę nad postawieniem a raczej dostawieniem do starej obory kawałka wiaty/ obory z płyt betonowych(ogrodzeniowych)  na byki. Wszystko bym ocieplił po zewnątrz styropianem (10 cm). Czy byczki wytrzymają tam w zimę? Było by ich tam 5 szt. Może ktoś ma taką wiatę z was i się pochwali doświadczeniami ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    786

Dobry pomysł tanio i skutecznie tylko 5 szt nagrzeje pomieszczenie (jaka powierzchnia?),jeśli połączysz to z istniejącym budynkiem i zastosujesz otwarte przejście to jak najbardziej  spełni twoje oczekiwania ,tylko pamietaj o dachu ,aby był tez ocieplony a przynajmniej izolowany ,najlepiej zastosować płyte obornicką  5cm.

Tomasz78    786

Tak jak piszesz to Twoje zdanie ,budynek  musi byc ocieplony ,a najwięcej ciepła tracisz przez dach ,stosowanie foli i innej izolacji mija się z celem i długo terminowo ,i tak prze- draża

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?

• Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie😊
      szukam przydomowego pastwiska z wiatą (stajenką) oraz dostępem do wody dla dwóch koni ,w kujawsko-pomorskim.Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za oferty !

• Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.