Polecane posty

dexterek    83

Witam wszystkich! Chciałbym się dowiedzieć (może inni też by chcieli), które paliwa do suszarni są najlepsze i dlaczego? Wiadomo, że najwygodniejszy jest gaz ziemny, ale drogi, podobno najtańsza słoma, ale z nią jest kupa zabawy. Jakie macie doświadczenia z innymi źródłami energii? Poza tym w przypadku niektórych paliw konieczne są dodatkowe urządzenia okołosuszarnicze, jak na przykład wymiennik ciepła. Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń!

 

Informacja do Adminów: jeśli jest już podobny temat, proszę o podłaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Ale olej jest stosunkowo drogi, w granicach 3zl/ litr. Średnie zużycie to 1,5 l/t%, co daje 4,5 zł, za tonoprocent. Uważam, że to za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@jarecki88 i @pawe5: prosilbym o jakies uzasadnienie Waszych opinii. olej opalowy jest najlepszy, bo... i to samo tyczy sie trocin. @pawe: jaki wplyw na temperaturę suszenia ma wilgotność trocin? jakie jest ich wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Jest dla mnie najlepszy bo możliwość całkowitego zautomatyzowania procesu suszenia jest najmniej kłopotliwa i relatywnie niedroga. Trociny i inne paliwa niestety już nie są bezobsługowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

fakt zautomatyzowania procesu suszenia to niewątpliwa zaleta. pochwal się w takim razie, jakie ilości kukurydzy suszysz? jakie masz zużycie na t%? jakiej suszarni używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

trocioą mgrzewam dom 200m2 mam zbiornik 1,5m3 , zasypuje 5 worków trociny wystarczy na 24godz ustawiam temperature i nic mnie więcej nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@pawe5: nie jestem pewny, czy rozumiesz temat dyskusji. pytam o paliwa do suszarni do zbóż i kukurydzy. ogrzewanie domu to troche inna historia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

zbiornik ze żmijką i palenisko z nawiewem robiłem sam na wzór fabrycznego zestawu który pracował z suszarnią do drzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

jaka wydajnosc zestawu? ile suszysz rocznie? koszt zakupu trocin? jaka jest ich grubosc i wilgotnosc? jaka jest ilosc zuzytych trocin na 1t%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

ciężko tak szybko obliczyć ,powiem tak na początku piec opalany był olejem opałowym okazało się że to duży koszt zużycie 1000 litrów na tydzień suszenia , założony podajnik ,ten sam piec koszty zmalały o 2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Niestety nie suszę kukurydzy. Suszę fasolkę, suszarnia podłogowa, zasyp 10t. Mocy kotła nie pamiętam ale na zbicie 3% wilgotności przy pełnym zasypie idzie jakieś 150l O.o. Tylko, że to dość specyficzna roślina do suszenia. Suszy się ją długo w stosunkowo niskiej temperaturze strumienia powietrza. Do kukurydzy tylko suszarnia uderzeniowa, na mojej by się nie opłacało tego robić- podłogowe się do tego po prostu nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawlaki
      Witam , jeśli naciskam pedał gazu do końca to ciągnik gaśnie a jak normalnie tak do większej połowy to jest ok. Co jest przyczyną tego gaśnięcia?
    • Przez łukasz
      Witam sprzedam 120 balotów słomy po prasie zmiennokomorowej 120x120 z sezonu 2015 cena do uzgodnienia    lubelskie okolice Biłgoraja  662690673
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.
       
    • Przez LeonWiniewski
      WItam.
      Jest w stanie mi ktoś powiedzieć ile jest potrzeba słomy na cały okres tuczu w przeliczeniu na jedna kaczke? 
    • Przez Bartek2997
      Witam 
      Chciałbym się dowiedzieć ile mogę dostać pieniędzy za umowę z PGNiG a dokładniej za dzierżawę placu na którym znajduje się odwiert. Dostałem propozycję 5000zł za 5 lat dzierżawy placu o powierzchni 2a.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj