mfek3050

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza?

Polecane posty

szymek    75

ogólnie chodzi o to że przy uprawowo-siewnym jaj nie było. hydraulika musi być być wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Te proste Renault na silnikach MWM i bez biegów pod obciążeniem są bardzo dobre.

Części tanie jak na zachodnie ciągniki i bez problemu dostępne.

Z prostych ciągników bardzo dobre są też DF z serii DX,części są dostępne bez problemu ale do skrzyni są  drogie tylko że jak kupisz w dobrym stanie i będziesz dbał o oleje to pochodzi latami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jednak zapadła decyzja o zmianie poczciwej 16tki na coś 120-135km. Najbardziej w oko wpadł mi MF 6180-90. jak w tym modelu z awaryjnością, spalaniem? na co zwracać uwagę przy oględzinach? na drugim miejscu jest coś z renault z tego przedziału mocowego, Macie jakieś propozycje z innych stajni? budżet około 60tysięcy brutto. chodzi żeby miał dobry podnośnik. miał by współpracować z agregatem uprawowo-siewnym talerzowy o wadze 2t pług obracalny 4 siewnik do nawozu rozrzutnik obornika. miał by obrabiać 40ha. najbardziej cieszyły by mnie opinie użytkowników a nie usłyszane, z góry dzięki

i

użytkuje 6180. Głównie chodzi w pracach polowych. W 4-obrotowej zależnie od głębokości i prędkości pracy spalanie ok. 13-15 l/ha. W agregatach niewiele mogę powiedzieć bo póki co pracował z małymi sprzętami (pozostałymi z wcześniejszego ciągnika). Co do awaryjności - cóż ja jestem akurat po remoncie skrzyni a właściwie sprzęgła - do wymiany były wszystkie uszczelniacze na koszach (uciekało cisnienie i był problem ze sprzęgłem) tłumik drgań no i już przy okazji pompa hydrauliczna, pompa orbitrol (w sumie mogło by jeszcze pochodzić ale już nie miały takiego ciśnienia jak powinny) 3 tarczki na dynashifcie i usunięcie wszelkich przecieków. No i jeździ dalej. Silnik pracuje bez zarzutów.

Ciągnik dosyć komfortowy, przyjemny w pracy. Mógłby być trochę cięższy. Jak są obciażniki z przodu (wszystkie) to już może być


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie znam wagi pługa, coś ponad tonę. Co do remontu części wyszły coś ok. 7 tys z czego 1,5 to olej i filtry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

masz takiego? czy po prostu usłyszana opinia. z danych które są na necie ma najsłabszy podnośnik z całej trójki a nie chce żeby działy się cyrki po zawieszeniu 2.5t z tyłu.

Mam ale 5130 PRO od kilku dni, opinia wyczytana tu na AF jak i usłyszana, są to proste ciągniki bardzo mało elektroniki typowo mechaniczne.

 

i ten płacz i zgrzytanie zębów jak nikt nie chce zregenerować pompy, która nowa w zamienniku ponad 20tys. jak już Case to nowsze MX

Ja wyczytałem pod jednym ze zdjęć że można kupić w sklepie za 12-14 k, ale to nie zmienia faktu że jednak bardzo drogo.

 

użytkuje 6180. Głównie chodzi w pracach polowych. W 4-obrotowej zależnie od głębokości i prędkości pracy spalanie ok. 13-15 l/ha. W agregatach niewiele mogę powiedzieć bo póki co pracował z małymi sprzętami (pozostałymi z wcześniejszego ciągnika). Co do awaryjności - cóż ja jestem akurat po remoncie skrzyni a właściwie sprzęgła - do wymiany były wszystkie uszczelniacze na koszach (uciekało cisnienie i był problem ze sprzęgłem) tłumik drgań no i już przy okazji pompa hydrauliczna, pompa orbitrol (w sumie mogło by jeszcze pochodzić ale już nie miały takiego ciśnienia jak powinny) 3 tarczki na dynashifcie i usunięcie wszelkich przecieków. No i jeździ dalej. Silnik pracuje bez zarzutów.

Ciągnik dosyć komfortowy, przyjemny w pracy. Mógłby być trochę cięższy. Jak są obciażniki z przodu (wszystkie) to już może być

Ponoć w seriach 61xx lubi się grzać instalacja, nawet potrafią się kabelki podtapiać, chcieliśmy 6170 ale przeszło nam właśnie z tego powodu. Powiedział nam o tym zaufany mechanik który również prowadzi małe gospodarstwo, ma 6110 i w nim ma właśnie takie problemy.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie spotkałem się z takim problemem. Fakt faktem na halogenach mam jakiś dodatkowy bezpiecznik na przewodzie który lubi czasem wyskoczyć, ale poza tym nie widziałem nic takiego


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

rozbawiłeś mnie do łez... to "zaufany" mechanik dupcył Ci o jakiś topiących sie kabelkach w MF za kilka zł a o takim szczególe jak pompa hydrauliczna w Case zapomniał wspomnieć :D http://www.sklep.agrohandler.pl/pompa-hydrauliczna-case-1343659c2-p21305.html . Może się na tym nie znam ale przez taki szczegół w zyciu bym tego traktora nie kupił. Może już to regenerują w rozsądnej kasie bo wiadomo że nic nie jest wieczne w 20-30 letniej maszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ciekawe co tyle kosztuje w tej pompie co ona ze złota jest..., On nie odradzał nam tego ciągnika, to mój ojciec powiedział że nie chce mf bo się boi że by mu się jeszcze spalił na polu.. ja byłem za case mx... Ale jak nasz był na przeglądzie u tego mechanika to mówił że pompy są w dobrym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak wszystkie kable sa w poządku, nie pozdzierane izolacje i wszystkie kostki na swoim miejscu to nic nie ma prawa się zapalić..

 

no a pompa to wiesz, teraz moze byc dobra ale za 2-3 lata kto wie jak bedzie...


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

To jak płacić pół ceny ciągnika za za***ną pompę do niego to już chyba lepiej go sprzedać... w życiu nie powiem tacie o tej cenie chyba by zawału dostał albo zabiłby tego mechanika za to, że nie powiedział mu o tej pompie, chyba że on sam nie wie że to tyle kosztuje... cóż pozostaje się teraz modlić aby chodziła jak najdłużej... a ile regeneracja może kosztować? Jaki może być koszt używanej pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a po co komu uzywana pompa która ma 20 lat? 20tys godzin a może 25? Coż jak skończą się półbiegi to się bedziesz martwił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

regenercja takiej pompy to  do case to  6000 zł   fakt faktem w tych ciągnikach   rzadko co siada     u mnie   są  na wiosce 2x case 5150 maxxum   5120  oraz mx110     silniki cumminsa są nie do zdarcia   oprócz  naprawy  w jednym reszta chodzi bez zarzutu .

 

co do mf     to  w 62xx były  montowane skrzynie  power cotrol  powershift dynashift  

w 30xxx 31xx   były speed shift  dynashift   takie same    w 61xx z tym że zamaiast mechanicznego rewersu jest hydrauliczny co sprawia problemy i   komputer  pokladowy  autotronic 3 czasami płata figle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ile wytrzymuje zregenerowana pompa? 51xx też mają cummisa? Bo nasz mechanik mówi że to perkins z czym się nigdy nie zgadzałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zmień mechanika bo ten jednak jest mało rozgarniety... wg danych technicznych b6t-590 od cumminis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Ile wytrzymuje zregenerowana pompa? 51xx też mają cummisa? Bo nasz mechanik mówi że to perkins z czym się nigdy nie zgadzałem...

 

tego ci nie powiem co do zregenerowanej ale  u nas  naprawia to firma  która ma doświadczenie daja gwarancję

Co do  case to w nich siedzą silniki cummins a w McCormick   perkins reszta to  Case  więc mechanik się  twój pomylił z McCormick.

Co do cumminsa to   w 5150   objezdza  tej samej mocy fergusona mojego . większy moment obrotowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

czyli jednak trzeba rozglądać się za MF, lepsze opinie przemawiają za nim. a wie ktoś co za pompa wtryskowa siedzi w MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

W 6190 siedzi Stanadyne .  Wydaje się ciut mały do 2t  uprawowo-siewnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

czyli jednak trzeba rozglądać się za MF, lepsze opinie przemawiają za nim. a wie ktoś co za pompa wtryskowa siedzi w MF?

Rozglądaj się też za case mx. Są dużo cięższe od mf 61xx, chyba że seria 81xx.

Ale się wpakowaliśmy na minę z tym case ja nie mogę...

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

regenercja takiej pompy to  do case to  6000 zł   fakt faktem w tych ciągnikach   rzadko co siada     u mnie   są  na wiosce 2x case 5150 maxxum   5120  oraz mx110     silniki cumminsa są nie do zdarcia   oprócz  naprawy  w jednym reszta chodzi bez zarzutu .

 

co do mf     to  w 62xx były  montowane skrzynie  power cotrol  powershift dynashift  

w 30xxx 31xx   były speed shift  dynashift   takie same    w 61xx z tym że zamaiast mechanicznego rewersu jest hydrauliczny co sprawia problemy i   komputer  pokladowy  autotronic 3 czasami płata figle.

 

 

Od jakiego numeru seryjnego siedzi autotronic3 bo ja nie moge znaleść nic nowszego od autotronic2 i to i tak same stare numery. Nowyszy autotronic2 siedzi w 62xx a pozniej autotronic3 w 62xx z automatyką półbiegów i zółw/zajac na guzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

uprawowo-siewny  teraz waży 2t a po zakupie siewnika 2.5t :/  wg danych 8110 jest cięższy o jakieś 390kg a podnośnik większy o 700kg. ale za to w wydatku pompy jest duża różnica bo aż dwa razy tyle. teraz to mam mętlik w głowie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

regenercja takiej pompy to  do case to  6000 zł   fakt faktem w tych ciągnikach   rzadko co siada     u mnie   są  na wiosce 2x case 5150 maxxum   5120  oraz mx110     silniki cumminsa są nie do zdarcia   oprócz  naprawy  w jednym reszta chodzi bez zarzutu .

 

co do mf     to  w 62xx były  montowane skrzynie  power cotrol  powershift dynashift  

w 30xxx 31xx   były speed shift  dynashift   takie same    w 61xx z tym że zamaiast mechanicznego rewersu jest hydrauliczny co sprawia problemy i   komputer  pokladowy  autotronic 3 czasami płata figle.

w wersjach 61XX też były wersje z mechanicznym rewersem (zwykła wajcha obok wajchy do zmiany biegów i obsługa ze sprzęgłem) - sam mam taki.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W katalogu od 61xx to widzialem mechaniczny przy kierownicy... dwie linki poprowadzone do dekla skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

szukam jednak 8110-20. na co zwrócić szczególną uwagę? jak go sprawdzić tzn półbiegi ehr itp? jakieś wskazówki? sorki że tak pytam ale jestem zielony w tej marce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj