mfek3050

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mfek3050    163

A jaki ciągnik ogólnie byście najbardziej polecali mf 6170, 6260 czy renault ares 620 RZ? Wspomnę jeszcze raz, że mam 40 ha w tym 16 ha ornych V-VI klasa równy teren oraz 24 ha łąk, będzie chodził z pługiem 4 obrotową, gruberem 7 łap 3 m, prasą z nożami 1100-1200 bel rocznie oraz z rozrzutnikiem tandemem 6t chyba że uda mi się go namówić na t-088. Naprawdę bardzo proszę o odpowiedzi.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

użytkuje MF 6180 i 3065 i ogólnie z obu jestem zadowolony..

ogólnie rzecz biorąc seria 3XXX jest mniej zaawansowana technicznie, 61XX już bardziej a 62XX najbardziej. Przykład? W serii 30XX zwykłe sprzęgło, w 61XX, 62XX hydrauliczne. Dynashifty były też w serii 3XXX wiec skrzynie podobne. EHR we wszystkich. Ale wracajac do porównania.

Kabina - 3065 ciut mniejsza, bardziej kanciasta, trochę "mało wygodne" drzwi przy wsiadaniu, 6180 większa kabina, bardziej dopracowana. Ale ogólnie w obu ciagnikach pracuje się bardzo komfortowo.

EHR - funkcje w obu ciagnikach takie same, różni się tylko panel

Pompa wtryskowa - 3065 Lukas całkowicie mechaniczny (gaszenie na linke) 6180 Standyne - gaszenie elektryczne z kluczyka.

6180 przeszedł u mnie ostatnio mały remont - uszczelnienie skrzyni, uszczelniacze na sprzęgle, wymiana tłumika drgań, pompy hydraulicznej, orbitrolu, 3 tarcze na dynashiftcie, zakucie paru przewodów. Koszt części ok. 6tys ( w tym nowy olej do skrzyni) Więc chyba części nie są tak kosmicznie drogie.

W 3065 cos mi się teraz w skrzyni posypało - jeszcze nie zdiagnozowane także nie wypowiem się.

Ogólnie z Massey'a jestem zadowolony, silnik ekonomiczny i przede wszystkim żwawy, mnóstwo przełożeń w skrzyni, pracuje się bardzo wygodnie. No a że czasem się coś popsuje - przecież to nie nowa maszyna.. Nikt nie wie kto i jak wcześniej go uzytkował...

Co do porównania MF i Aresa - oglądałem parę egzemplarzy i jakos mi bardziej Massey przypadł do gustu, bardziej podoba mi sie kabina w Masseyu (czytelniejszy panel EHR, lepsze włącznie biegów, rozmieszczenie przycisków funkcyjnych) Ale to tylko moje spostrzeżenia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to fajne w jednym naprawiona skrzynia w drugim padła skrzynia  ale ogólnie jestem zadowolony dziwne trochę gdy by było jeszcze dopisane że po 30000 tmg to można przymrużyć oko  w innym przypadku to co tu chwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przeczytaj dokłdnie to moze zrozumiesz..

Sprzęt mi się podoba. Niezależnie od tego czy do MF, JD, Fendt czy jeszcze coś innego w każdym ciagniku moze się coś zepsuć wiec nie ma co krytykować maszyny. Równie dobrze mógłbym mieć np. Fendta w którym posypała się skrzynia i co? Odrazu zły ciagnik bo się zepsuł? Przecież to nie nowy...

Mówisz po 30000 mtg. A jaką ja mam pewność ile naprawdę mtg one mają? Skad wiadomo ze handlarz nie cofnął przebiegu? Tak wiec nie sugeruje się zbytnio licznikiem

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Tak w aresach są silniki jd. W mf 61xx dynashift to skrzynia, w 62xx powercontrol to skrzynia?

 

w 62xx to skrzynie są dynashift ( 4 biegi + 4 pólbiegi + reduktor )

 

powercontrol jest w większych 82xx, 19/6 skrzynia, trochę wygodniejsza ale bardziej kosztowna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Warto zmienić na serie 61? Jest bardziej dopracowana np odnośnie skrzyni biegów od serii 3000? 4 półbiegi to napewno luksus ale czy jest to awaryjne rozwiązanie czy raczej nie ma się czego bać? Wiadomo jak sie kupi wyeksploatowanego to trza zrobić. Ile taki remont półbiegów może kosztowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

loskot nie obrażaj się tak szybko ja cię rozmię ja też się przywiązałem się do marki po prostu  nie napisałeś nić o przebiegu  i dlatego tak napisałem bo jak po przebiegu 10000tmg  to dla mnie po prostu za szybko żeby w skrzyni grzebać ale kto co lubi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Ja mam 8110 (136 km) i dla mnie bajka ciągnik. Polecam to bardzo. Pali naprawdę mało. Jeśli masz pytania pytaj na PW :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Tylko że on jest stanowczo za duży na nasze gospodarstwo ;) A jak ze spalaniem w aresach? Dużo większe niż w Mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Warto zmienić na serie 61? Jest bardziej dopracowana np odnośnie skrzyni biegów od serii 3000? 4 półbiegi to napewno luksus ale czy jest to awaryjne rozwiązanie czy raczej nie ma się czego bać? Wiadomo jak sie kupi wyeksploatowanego to trza zrobić. Ile taki remont półbiegów może kosztowac?

w serii 3000 też były skrzynie dynashift z 4 połówkami. Krąży opinia że skrzynie dynashift są bardziej dopracowane w MF niż te wczesniejsze. Co do remontu nie wiem ile by to wyniosło. U mnie zmieniane były tylko tarczki - półbiegi chodziły dobrze z tym ze przy uszczelnianiu sprzęgła mechanik zauważył ze tarczki już były troche podpalone. Mogło to by jeszcze chodzić ale skoro było "na wierzchu" to zmieniłem. Koszt jednej tarczki 150 zł


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam Aresa i MF-a i w obydwu transmisja jest tego samego producenta (GIMA), inny jest silnik, przodek i kabina. Z praktyki powiem że MF jest oszczędniejszy przy lekkich pracach bo w ciężkim to wychodzi porównywalnie. Ares komfort w kabinie ma na bardzo wysokim poziomie(amortyzacja) i MF się tu nie umywa. Oba ciągniki są dobre i z każdego będziesz zadowolony a wybór zależy od indywidualnego upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Tak w aresach są silniki jd. W mf 61xx dynashift to skrzynia, w 62xx powercontrol to skrzynia?

 

Oglądałeś jakieś sztuki ?? Idziesz bardziej w stronę MF czy Renault ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Części może nie tanie, ale w porównaniu do innych marek to mają jedne z tańszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Idę bardziej w stronę mf, i najbardziej jestem za 62xx. Jak myślisz dobry wybór?

Według tego co przeczytałem na tym forum o tej serii to jak najbardziej są dobre maszyny. Problem w tym, żeby kupić coś przyzwoitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

He he no i to jest właśnie największy problem niestety. Wszystko ładnie pięknie przy kupnie a po kilku hektarach uprawy zamiast narzędzia pracy masz zgnile jajo. A fe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

No za takiego mf to już min te 70 k trzeba dać.

moim zdaniem lepiej kupić coś w rozsądnych pieniadzach i w miare stanie, żeby ewentualnie zrobić jakiś remont  i żeby nie wyszedł łacznie kosmiczny koszt..

Bo czasami można wywalić te 70-80 tys za sprzęt a pewności i tak nie ma czy będzie "chodził". Aczkolwiek Ty wspominałeś coś o serii 62XX to tam 70 tys to minimum


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

takie ciągniki lepiej kupować w trochę lepszym stanie. Załóżmy że ktoś nie pilnował wymian oleju w skrzyni, zaczną się zacinac elektrozawory itd i wiecznie będzie z czymś problem. A wiadomo, jak  ktos jak nie dba z zewnątrz o sprzęt to i w środku rewelacji nie będzie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Dlatego do oglądania maszyny zwłaszcza takiej trzeba brać ze sobą dobrego mechanika, żeby przejrzał i ocenił w jakim ciągnik jest stanie. Mi głownie chodzi o mf 6260 lub 6270, tak jak mówię mam 40 ha w tym 16 ha ornych V-VI klasa równy teren oraz 24 ha łąk, będzie chodził z pługiem 4 obrotową, gruberem 7 łap 3 m, prasą z nożami 1100-1200 bel rocznie oraz z rozrzutnikiem tandemem 6t chyba że uda mi się ojca namówić na t-088, no i by się później dokupiło do nie go tura na wszelki wypadek. Czy może case mx 110 byłby lepszym wyborem? Jak wygląda spalanie u niego? Oraz który jest mniej awaryjny i wytrzymalszy case mx 110 czy mf 6260/6270?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj