luki912

Wytrząsacze John deere 1166

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
luki912    0

Witam, 

Mam problem z kombajnem John deere 1166, otóż przy koszeniu jęczmienia i kukurydzy zapychają się wytrząsacze.

Dokladnie te korytka którymi powinny spadać wytrząśnięte ziarna na sita

Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ?

Wiadomość z agroFakt.pl

jonkszi    66

Może masz za małe obroty klawiszy kurde no nie wiem najlepiej to żebyś zobaczył jak się zapcha co się dzieje w na początku klawisza co jest przyczyną bo naprawdę dziwne to jest.

luki912    0

No właśnie bardzo to dziwne :(

Wie ktoś może czy te siatki na klawiszach (które u mnie są przykręcane) się wymienia na jakieś mniejsze z mniejszymi otworami czy coś w tym stylu ?

Klawisze u mnie mają te siatki(wkłady)  z otworami 19x40 mm, może są za duże ?

co do obrotów to sprawdze dokładnie koło napędowe wytrząsaczy bo wydaje mi się że mam inne niż są w sprzedaży

ovi    66

może poprzdni właściciel założył inne koło żeby wytrząsaczami mniej biło

STANK    11

jęczmień ma ości i chyba dlatego zabija wytrząsacze , najlepiej co jakiś czas oczyścić , u mnie w 1065 ta zębatka ma 54 zęby o ile pamiętam dobrze , żeby chodziło wolniej to musiał by ktoś założyć jeszcze większą , to wtedy wytrząsacze by się pewnie zapchały słomą  ,była by za mała wydajność ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jonek93
      Szukam opinii na temat kombajnów JD seria 96.. i 97.. . Kombajn ma pracować na 300ha gospodarstwie + wykonać usługi. Niestety narazie będzie to maszyna używana. Tylko który model wybrać??? Głównym parametrem będzie bezawaryjność. Proszę o szczere opinie.
    • Przez zdzichu124
      Witam właścicieli kombajnów John Deere wyżej wymienionych serii ale również wszystkich innych kombajnów i mam do was pytanie.
      Czy wymieniacie poszczególne części zapobiegawczo bo już czas czy w momencie awarii ? 
      Chciałbym tak jak większość z was aby kombajn przeszedł żniwa bezawaryjnie , jestem właścicielem John Deere 1075 i stoję przed pytaniem co zrobić aby kombajn był bezawaryjny , wiadomo gumy wieszaki , olej w silniku i filtry to podstawa, wymieniam co roku, wyciągam sita sprawdzam kosz sitowy podłogę itp 
      Zastanawia mnie tylko czy np wymieniacie łożyska przed sezonem te które nie były dawno robione ? W moim JD łożyska na młocarni wydaje się że są jeszcze orginalne, bynajmniej na takie wyglądają , nie mają luzu ani nie widać żeby gdzieś się pociły, są to łożyska zamknięte bez możliwości smarowania i mam dylemat czy mam je wymienić teraz dopuki jest czas czy lepiej nie ruszać bo czasami pochodzą dłużej jak nowe zamienniki ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Dzięki za odpowiedzi 
    • Przez Givera
      Witam potrzebuję zdjęcia  podłączenia kabli od klimatyzacji do wiązki eletrycznej. Byłbym wdzięczny za fote z tego miejsca. Od klimy odchodzi kostak 1pinowa i 3pinowa  przydałyby mi się zdjęcie z kolorami kabli w tych złączach. Pozdrawiam
    • Przez michalnh
      Witam,

Mógłbyś mnie ktoś poratować i powiedzieć jakie są wałki odbioru mocy w hederze 6,1m model 820 w kombajnie JD 2266, chodzi mi o markę, oznaczenia fabryczne bądź nr katalogowy czy zdjęcie tabliczki znaminowej wałków. Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie wałki można kupić w dobrych pieniądzach ?

Z góry dzięki za info.
    • Przez Johny1640
      witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika john deere 1640. Podczas prac polowych zauważyłem że napęd  nie zgrywa się z tyłem. I tu moje pytanie do posiadaczy tego modelu jakie opony muszę założyć z przodu? z tyłu mam 16.9xR38 a z przodu 12.4xR24.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.