Skocz do zawartości
luki912

Wytrząsacze John deere 1166

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
luki912    0

Witam, 

Mam problem z kombajnem John deere 1166, otóż przy koszeniu jęczmienia i kukurydzy zapychają się wytrząsacze.

Dokladnie te korytka którymi powinny spadać wytrząśnięte ziarna na sita

Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ?

Wiadomość z agroFakt.pl

jonkszi    66

Może masz za małe obroty klawiszy kurde no nie wiem najlepiej to żebyś zobaczył jak się zapcha co się dzieje w na początku klawisza co jest przyczyną bo naprawdę dziwne to jest.

luki912    0

No właśnie bardzo to dziwne :(

Wie ktoś może czy te siatki na klawiszach (które u mnie są przykręcane) się wymienia na jakieś mniejsze z mniejszymi otworami czy coś w tym stylu ?

Klawisze u mnie mają te siatki(wkłady)  z otworami 19x40 mm, może są za duże ?

co do obrotów to sprawdze dokładnie koło napędowe wytrząsaczy bo wydaje mi się że mam inne niż są w sprzedaży

ovi    47

może poprzdni właściciel założył inne koło żeby wytrząsaczami mniej biło

STANK    11

jęczmień ma ości i chyba dlatego zabija wytrząsacze , najlepiej co jakiś czas oczyścić , u mnie w 1065 ta zębatka ma 54 zęby o ile pamiętam dobrze , żeby chodziło wolniej to musiał by ktoś założyć jeszcze większą , to wtedy wytrząsacze by się pewnie zapchały słomą  ,była by za mała wydajność ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Dane dotyczące poszczególnych ustawień spisane z instrukcji obsługi JD serii 10xx, ale do innych modeli też pasuje.
      Ustawienia.doc
    • Przez Luki1988
      Witam,
      Panowie czy ktoś miał przyjemność demontować rurę wysypu z tego modelu bądź z podobnego np 1055?
    • Przez adasDrop
      Witam. Mam pytanko chce kupić kombajn jd 430 i znalazłem opcje za 8500 PLN i niby są tylko małe wycieki i chciałem się zorientować czy ta cena jest adekwatna do tego kombajnu
    • Przez cyś
      Witam, czy ktoś z forumowiczów miał, lub ma kombajn john deere 1055?
      Ponieważ planuję zakup takiego kombajnu, ale nie wiem czy pas płaski napędzający młocarnię (taki jak w załączniku) zdaje egzamin, czy nie ślizga się bądź nie zrywa?
      A także, z tego co zauważyłem, w kilku jd, które oglądałem heder ładnie podnoszą nawet na małych obrotach, ale z opuszczaniem jest gorzej, ponieważ bardzo szybko opadają. Czy może to być duża i droga w naprawi usterka?
      Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

• Przez tjomek
      Witam potrzebuje pomocy, Mam John Deere 6300, i niestety mam problem, gdy ciągnik dłużej pochodzi nie chce odpalić, muszę czekać aż ostygnie i wtedy normalnie.
      1. Wymieniłem przewód -bak -filtr
      2. wymieniłem pompkę elektorniczną w baku 
      Problem nadal ten sam. ktoś coś wie, albo miał taki problem.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.