coolman111

Prędkość jazdy.

Polecane posty

jaro    166
JD 5720 -43 km/h

BMW M3 z silnikiem M5 (mego jugosłowiańskiego kolegi on za kierownicą)280 km/h (bo mu się nie spieszyło :P

BMW (chyba 320-nie pamiętam -z firmy AVIS -a więc nie żałowałem )max 240 km/h (mam video ;) i 470 km w 2h40min

PS Teraz jestem starszy :)

Muszę dokonać malej korekty-ostatnio mierzyłem GPS-em prędkość ciągnika-jako że olej w skrzyni był jeszcze nierozgrzany wedle licznika osiągnął max. 43 km/h (na rozgrzanym oleju udało mi się kiedyś rozpędzić do 46 )-ale wyszła ciekawostka-GPS pokazał 46,4 km/h-i teraz-komu wierzyć-licznikowi czy GPS-owi ?

Czyli przy tych "licznikowych" 46 w rzeczywistości byłoby ok 50 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
@corrado, jaki masz silnik przy swoim VW Corrado? Jak na tą prędkość to pewnie 1,8 z kompresorem ;) .

 

 

 

Zgadza się 1.8 + kompresor. Silniczek był akurat po dotarciu na hamowni wykazał 191 KM.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
No właśnie pisz poprawnie, a tak wogule to mi sie nie chce werzyc w to 61 km/h z dwoma przyczepami buraków i to z górki :/

A ja w to wierzę, bo kiedyś wyjechał mi ze 100m przed maską z lasu C-360 z przyczepą pełną drzewa. Myślałem że go zraz wyprzedzę, a był długi i średnio łagodny zjazd. Doszedłem go i się zdziwiłem, bo na liczniku było ponad 40. Wyprzedzając, zrównałem się z nim na chwile i juz było ponad 60 km/h. Spojrzałem na traktorzyste, a ten zero zdenerwowania, jeszcze obok siedział pasażer. Później sie dowiedziałem, że to gościu zwożący drewno z lasu i że od zawsze tak sobie przyspiesza. Dodam tylko że po zjeździe w dół jest w tamtym miejscu podjazd, wystarczająco długi żeby mógł wytracić predkość bez hamowania. Dla mnie to i tak igranie ze śmiercią...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
A ja w to wierzę, bo kiedyś wyjechał mi ze 100m przed maską z lasu C-360 z przyczepą pełną drzewa. Myślałem że go zraz wyprzedzę, a był długi i średnio łagodny zjazd. Doszedłem go i się zdziwiłem, bo na liczniku było ponad 40. Wyprzedzając, zrównałem się z nim na chwile i juz było ponad 60 km/h. Spojrzałem na traktorzyste, a ten zero zdenerwowania, jeszcze obok siedział pasażer. Później sie dowiedziałem, że to gościu zwożący drewno z lasu i że od zawsze tak sobie przyspiesza. Dodam tylko że po zjeździe w dół jest w tamtym miejscu podjazd, wystarczająco długi żeby mógł wytracić predkość bez hamowania. Dla mnie to i tak igranie ze śmiercią...

 

Więc jak jechałeś ciągnikiem z tej lekkiej górki z prędk ponad 60km/h to trzymałeś ciagnik na biegu, czy dałeś na luz? Jeśli na biegu to jakie miałeś obroty silnika przy takiej prędkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

c 330 ponad 35 km/h

lada 2107 160km/h silnik 1,5

autobus neoplan 115km/h siedziałem na pierwszym siedzeniu i obserwowałem licznik


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ford mondeo 2 l 136 km 220 km\h Pronar82SA na pusto 40km\h,a z gorki z 2 pustymi przyczepami prawie 70km\h,ojciec mierzył samochodem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem swój rekord tylko nie swoim Golfem a prawie Nowym Fordem Mondeo z silnikem Diesla 2,2 TDCI 155KM na trasie Kielce-Kraków 240 na godzine było troche więcej ale przy tuylu jeszcze zerknołem na licznik, ale samochód marzenie <_< A mina wyprzedzanych "bezcenne".


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

opel omega 2.0 240km\h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Ford mondeo 2 l 136 km 220 km\h Pronar82SA na pusto 40km\h,a z gorki z 2 pustymi przyczepami prawie 70km\h,ojciec mierzył samochodem :)

heheh żeby cię tak przyczepa zarzuciła to byś sie nimi przykrył heheheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z gorki McCormickiem MTX140 wyciagnalem z dwiema pustymi przyczepami Czeskimi 8 i 9 ton ladownosci 56 km/h. :) Spora ta gorka byla. A tata opowiadal mi jak kiedys wozil makulature MF 255 to wyciagnal ponad 40 km/h ale to juz caly skakal. :):)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Kiedyś zjeżdżałem z górki rowerem 51 km/h i nagle wjechałem w małą koleinę - ponieważ rower miał amortyzatory to podbiło go a później "wgniotło" w ulicę - straciłem pół podeszwy buta po kontakcie stopy z asfaltem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

ja jechałem na autostradzie 200 licznikowe golfem 1 z silnikiem na bloku 2.0 i podzespołach innych silników VW i skrzyni biegów z golfa 1 diesel-czyli z jedną z najdłuższych skrzyń VW

dodaję filmik ze startu gdzie miałem się ścignąć z kolegą i jego golfem 2, a na kreskę podjechały jeszcze 2 BMW i VW Polo- na filmiku słychać, że 2 bieg nie wszedł od razu jak należy

http://pl.youtube.com/watch?v=b-GY-POp2Dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

zetorem forterra 11441- 40km/h, zetorem 3320- 30 km/h, ursusem 2813- 27km/h, audi A6- 190 km/h- i to bylo szalenstwo;/;/wiecej bym juz tak nie zrobil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Mój DF k100 po prostej drodze leci 45 km/h ale kiedyś jak prowadziłem rozrzutnik od dealera i była taka długa górka to rozpędziłem się tym zestawem do zawrotnych 59 km/h :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

Ja osobiście szybko za kierownicą nie jeździłem ( mam 13 lat :P ) ale toyotą taty jechałem ok. 70 km\h ( szybciej nie jechałem bo słaba droga ) . Ile jeździłem traktorami nie mierzyłem .

A max speed z jaką jechałem to 180 km\h z kolegą Fordem Fusionem i ok. 190 km\h Oplem Astrą z ojcem kolegi .Jeździłem jeszcze skuterem kuzyna Aprilla sr 50 i 80 km\h wyciągnąłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja moim simsonem sr 50 jechałem 80km/h potem szedł do remontu bo silnik nie wytrzymał a była prostka i wiatr w plecy, ojciec kiedyś jechał z przyczepa autosan i jakąś 3,5t jednoosiową i sie puścił z góry pustymi to w 4011 przednia os zaczęła sie odrywać od ziemi coraz bardziej a w przyczepie i ciągniku bębny sie paliły kurzyło sie tylko i przyszło na to ze po cudownej jeździe wszystkie szczeki nowe ale dało sie wychamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja swoim 1014 jechałem prawie 80 km/h (podczas transportu autolawetą) :D


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zetor 5320 40km/h z gorki a samochodem chrysler c300 230km/h.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

Ja swoim rowerem 63km/h. Nie mogę się doczekać aż kupie jakiś szosowy rowerek. Liczę że 100km/h nim przekroczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj