coolman111

Prędkość jazdy.

Polecane posty

jacek86    0

to moj kumpel mz 251 przy 110km/h wcisnol przedni hamulec(pierwsza jego jazda tym sprzetem przedtem mial ogara ;D) nic mu sie nie stalo ale smiechu bylo z niego ;)


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

Jakieś 8 lat temu jechaliśmy z kuzynem 110km/h ŻUKIEM w burtach mieliśmy 800kg nawozu ... jak się później okazało licznik zaniżał o 20 km czyli tak naprawdę jechaliśmy 130 - i nawet malucha wyprzedziliśmy a na zakręcie to się nam zrobiło gorąco bo tył nadszedł z tym ciężarem.

Jeśli chodzi o ciągniki to ostatnio z górki na luzie z pustą przyczepą moim CASEM leciałem 70 km/h - trudno w to uwierzyć ale licznik tak wskazywał - w kabinie słychać było tylko szum wiatru!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0
mój kolega na prostym rownym asfalcie dachował przy 130km/h ;D

http://videos.streetfire.net/video/f89e08c...89900ffbe9c.htm

na tym filmiku chłopcy przy holowanu sie rozbili :unsure: to jest dopiero wyczyn

ja swoim 3p ok 30km\h hałas niemiłosierny ;D

Xsara 1,6i 8V trasa Frankfurt-Schönefeld 180km\h w 5osób i bagaze jeszcze było pod butem ale strach w oczah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

ja maluchem tak jak kolega z poprzedniej wiadomości wyciągnąłem 130-duuuuuuuuuuuuuuuza góra, 5 osób i naprawdę dobry wiatr w plecy i pb 98:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Witam jestem nowy na forum i na początku chciałbym się przedstawić.

Ja z bratem passatem jechałem 210km/h. Ale nas we wiosce co roku na żniwa jest ekipa która prasuje i zbiera słome oni maja ciągnik JCB (Fasttrack) który jedzie ok 80km/h ale tym razem jak byli to in sie rozpadła jedna zębatka w tylnim moście i włożyli jakaść inna która pasowała tylko miała więcej zębów i jak wyjechali to jechali na 5 biegu 120km/h a gdy wrzucili 6 bieg to in silnik zgasł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Nie wierze w 120 km <_< przeciez przy tej predkosci ciagnik nie miałby wcale przczepnosci B)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
Witam jestem nowy na forum i na początku chciałbym się przedstawić.

Ja z bratem passatem jechałem 210km/h. Ale nas we wiosce co roku na żniwa jest ekipa która prasuje i zbiera słome oni maja ciągnik JCB (Fasttrack) który jedzie ok 80km/h ale tym razem jak byli to in sie rozpadła jedna zębatka w tylnim moście i włożyli jakaść inna która pasowała tylko miała więcej zębów i jak wyjechali to jechali na 5 biegu 120km/h a gdy wrzucili 6 bieg to in silnik zgasł <_<

 

 

Niemozliwe. Nie wierze w to. Nie wiem co wiecej napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hmmm... tomb ale ciągbniki siodłewe tez takie pudła a maja ograniczoną predkosc do 160km to moze by i psozedł ale do JCB ... ursusa to an polu rozbierze ale Fastracka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

owszem, ciagniki siodlowe maja ograniczniki elektroniczne, ale najczesciej nie do 160km/h, ale 80km/h (malo, ale sa takie), 90km/h lub cos w tych okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jeszcze nie widziałem zeby jechał ciagnik siodłowy do 90 km/h... po trasach pocinają po 120 z ładunkiem a ograniczenie do 160 najczesciej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

do 80 ograniczenie mial np mercedes ACTROS - truck of the year 1997. Ale powszechna praktyka jest teraz, ze kagance sa notorycznie zdejmowane i taki ciagniczek mozez juz jechac ile fabryka dala. Wydaje mi sie bez sensu ograniczanie Vmaxa do 160, bo przeciez i tak takim pojazdom nie wolno tak szybko jezdzic. Jak dobrze pamietam, to pojazd o takiej masie calk moze jechac maksymalnie 80 poza terenem zabudowawnym, a autobahnie o 10, czy 20 mniej niz osobowki. Oczywiscie moge sie mylic. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

musza miec ograniczenie bo by je zdmuchneło z drogi bo jak ktos sie bawi pustym ciągnikiem to za***isty przyspiech tylko czasami koła zabuksuja ale idzie jak trzeba... a ja raz przybierałem sie na trasie do wyprzedzania tira 160 i musiałem do 180 depnac <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Misiek10 ma racje co do tych ograniczników przy TIR-ach. Mam kolege, który niedawno kupił sobie kilkuletniego MANa to ma ogranicznik właśnie do 80 km/h. Teraz musi jechać gdzieś na serwis aby ściągli mu to coś :huh:. Oczywiście nie ściąga tego aby jeżdzić tym TIR-em niewaidomo ile, ale na autostradzie czy drodze ekspresowej to przydałoby się trochę ponad 100 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Raz miałem ochotę puścić z górki na luz i puściłem. Ciągnik Ursus 1014 Ile jechałem to nie wiem bo licznik nie działał. Wibracje i efekty specjalne były niesamowite. No i po tych efektach specjalnych urwał się wał od przedniego napędu, uderzył w asfalt a z mostu nie wyleciał, wbił się i rozerwało most tylni. Koszt zabawy cały coś 6000zł.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu podobny numer odstawił mój chrzestny (chciał pomóc przy żniwach) MTZ-em tyle, że skąnczyło się na wymianie misy olejowej i zbiornika powietrza:)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Aaaa..., to ja mam wuja takiego asiora co pomagał nam 3 lata temu przy żniwach (i już nigdy więcej nie będzie pomagał) ;P. W sumie to nic nie rozwalił, ale tak jeździł ciągnikami po polu, że szkoda pisać :huh:. C 360 z pełną 4,5tonową przyczepa pszenicy to na 5tce jechał. Ciągnik chciał tłoki wypluć, a dym był taki, że myśleliśmy, że się coś pali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Cała obódowa mostu nie pękła tylko z lewej strony tam gdzie wychodzi napęd to to całe wyrwało i wywaliło olej. Póżniej kupiłem most z mechanizmem różnicowym za 4500zł A ILE ROBOTY BYŁO PRZY TYM. A wszystko oczywiście w żniwa to się stało.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale przynajmniej masz niezapomniane wrażenia :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
Aaaa..., to ja mam wuja takiego asiora co pomagał nam 3 lata temu przy żniwach (i już nigdy więcej nie będzie pomagał) ;P. W sumie to nic nie rozwalił, ale tak jeździł ciągnikami po polu, że szkoda pisać :). C 360 z pełną 4,5tonową przyczepa pszenicy to na 5tce jechał. Ciągnik chciał tłoki wypluć, a dym był taki, że myśleliśmy, że się coś pali...

 

tez kiedys uskutecznialem takie "zabawy". jak bylem mlody(szy) i glupi(szy). tyle tylko, ze nie z pszenica, ale z pszenzytem i nie 4,5t przyczepa, ale 6t :) dzis juz wiem, ze przez takie cos zywotnosc ciagnika maleje w postepie geometrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj