ufosi

Co się teraz najbardziej opłaca ?

Polecane posty

marluk    355

sadzonki maliny i porzeczki to tak okolo co 0,5m w rzedzie i pomiedzy rzedami proponuje odstep 4m albo troche mniej w zaleznosci od odmiany ale moze byc problem jak sie rozrosnie. Wychodzi w zaleznosci od pola 4-6 tys. sztuk na ha.

 

P.S. bardziej mi chodzilo jakie ceny u ciebie owocow w ubieglym sezonie? :) z jakiej okolicy jestes?

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. doplata powinna byc nie do powierzchni tak jak bylo tylko powinna byc doplata do ilosci sprzedanych owocow udokumentowanych faktura RR.

 

To wiesz jak by szły przekrety jak by od ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@syn proboszcza

 

a teraz to mniejsze ida. facet zasadzil 15ha maliny, nie zrywal, aby skosil trawe pomiedzy rzedami i smial sie z glupich co ciezko pracuja. Dodatkowe 1600zł x 15ha = 24000 i po co robic? Teraz juz na szczescie tego nie ma wiec nie zgodze sie z toba ze doplata do kg to gorszy wariant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2517    0

porzeczka co 0,5 metra to mi sie wydaje troche za gęsto myślałem że gdzieś około metra. ja jestem z lubelskiego około 30km od lublina, a ile kosztuje sadzonka dobrej porzeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

0,5m to idealnie. oficjalnie sadzonka porzeczki kosztuje okolo 2-2,5 zł. Ale to oficjalnie :) gdzie konkretnie z lubelskiego? tez jestem z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2517    0

niedaleko lubartowa a ty skąd i co tam porabiasz w swoim gospodarstwie. to na 1ha trzeba by około 10 000tysiaków na sadzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no ja bardziej poludnie, powiat janowski. uprawiam rosliny sadownicze glownie. malina, porzeczka ale truskawke tez mam. oficjalnie tak. niektorzy sami rozmnazaja sadzonki ale jest to nielegalna droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Z tą porzeczką to nie jest tak kolorowo, sadzonki drogie (chociaż można sobie samemu wyhodować, ale trzeba na to czasu) na plon trzeba będzie poczekać a środki ochrony roślin kosztują i to nie mało. W ostatnich latach ceny są dobre ale pamiętacie jak porzeczka była po kilkadziesiąt groszy za kg?

marluk dlaczego za dwa lata będzie optymalny termin do sadzenia? W mojej wsi są plantacje po 30 ha, a takich po kilka ha to nie zliczyć, w ostatnich dwóch latach to jakieś szaleństwo wszyscy przerzucają się na porzeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no i wlasnie dlatego za 2 lata, moze za rok bedzie krach. Ta porzeczka ktora byla sadzona 2 lata temu i rok temu bedzie miala maksymalna wydajnosc juz za 1-2 lata i wtedy porzeczka bedzie po kilkadziesiat groszy a to oznacza ze wtedy bedzie dobry termin do sadzenia. Po pierwsze - latwo dostepne i tanie sadzonki, po drugie - wtedy wszyscy zaczna porzeczke likwidowac i za 2-3 lata od tamtego krachu cenowego znowu beda wyzsze ceny a wtedy posadzona porzeczka bedzie miala juz dobra wydajnosc i dobra cene :) pozdrawiam

 

P.S. MFrolnik26, kolego skad dokladnie jestes ze sa takie plantacje po 30ha?

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

niedaleko lubartowa a ty skąd i co tam porabiasz w swoim gospodarstwie. to na 1ha trzeba by około 10 000tysiaków na sadzonki.

 

Truskawka jak chcialbys zadzonke elite gotowa to tez tyle wychodzi, oczywiscie z plantatorem jakims jak sie dogadasz to za srobki

kupisz, tyle ze sam sobie uszykowac musisz, u nas poltora hektara prawie tego jest...

 

 

plus dla takich upraw jest taki ze nie musisz wladimircem sie meczyc z oreniem, uprawa itd, w przypadku truskawki jakas stara glebogryzareczka i nie za duzy opryskiwacz i cztery lata plantacje mozesz miec ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no to masz odbiorcow. prawie wszedzie gdzie jest troche tych owocow posadzonych sa skupy i mozna tam sprzedawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

dziś się nie opłaca nic jutro to po jutrze tamto nie ma takiego stałego dobrego opłacalnego dochodu bo jakby tak było każdy by żył sobie jak pączek
jeśli chcesz się dorobić na jednej rzeczy co też jest różnie to już musi być produkcja masowa bo z małej ilości się nie utrzymasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Jeśli jesteś zafascynowany rolnictwem to rób cokolwiek tylko odpuść sobie produkcje mleka, a jeśli chcesz dobrze zarabiać to sprzedaj gospodarke lub odejdź do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

najpierw to skończ szkole i poszukaj dobrze na forum bo taki temat już jest a opłaca się siać marihuanę drogo można sprzedać


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Najlepiej dochodowe jest tkz magiczne ziele ale bądź pewien że potem miałbyś dłuuuuuuuuugie wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stojanow
      sieje seler pod folie preferowke i slabo rosnie 3 klasa ziemi moze ktos ma pare cennych wskazowek
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez massa1994
      W poprzednim tygodniu nabylem po cenie złomu 8 letnie 3 tunele foliowe o wymiarach 9x2,5x30 co daje mi 810m2. Wiosna zaczyne ustawianie ich na docelowym miejscu oraz montaz nowej folii. Wraz z tata zalezy mi głównie na uprawie ziół. Ale nie mamy pomyslu jakie zioła tam wstawić. I tu rodzi sie moja prozba do osób które maja jakas wiedze w tym temacie..poprosił bym o propozycje ziół.Dodam ze mieszkam w okolicy Tczew na Pomorzu i w promieniu 20 km nie widzialem podobnej uprawy ziół w foli. Moze ktos orientuje sie wyglada sprawa z kontraktacjami w tym sektorze?
       
       
      ps. z góry pszepraszam z bład w temacie..poczatkowo bylo w " ...tunelu foliowym" :unsure:
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.
       
      Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj