Skocz do zawartości
Adrian111192

Przekwalifikowanie trwałego użytku zielonego na grunt orny

Polecane posty

Witam posiadam 4 hektary terenu górzystego na obecna chwile jest to nieużytek kiedyś służący za pastwiska. Z każdym kolejnym rokiem teren ten zaczyna porastać tarnina i gług tworząc gęste zarośla, żeby to jakoś uratować i zrobić z tego pożytek postanowiłem ten areał zalesić, ale co sie okazało teren ten widnieje jako trwały użytek zielony którego zalesić nie można;/ Będąc w ARiMR osoba zajmująca sie zalesieniem nie była w stanie powiedzieć mi czy i w jaki sposób jest mozliwe przekwalifikowanie gruntu z trwałego użytku zielonego na grunt orny. Wiec proszę o pomoc może ktoś z Was był w podobnej sytuacji. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

boku27    222

Ja przerabiałem PS( pastwiska )na grunt rolny. Potrzebny geodeta i klasyfikator gruntu 

A jeżeli bym chciał zakupić nowe grunty które aktualnie sa trwałym użytkiem zielonym to jako nowy nabywca nie mam jakiejś skruconej drogi żeby to przekwalifikować??

Wiadomość z agroFakt.pl

TurekR    1

Zakupiłem grunty o powierzchni 2,76 w tym jest 0,90hektara łąk trwałych, 40arów zaorałem ponieważ ostatni użytkownik podczas koszenia qq strasznie zrył popszeczniak.Czy ja muszę to zgłosić do agencji i czy mogę podać do dopłat większą powierzchnię orną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się