Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5714mf255    32

witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.

lutti    1

A ja przed wyborem pieca proponuję poczytać stronę czysteogrzewanie.pl

Najpierw trzeba się nauczyć efektywnie palic poszczególnymi paliwami (drewno, węgiel) a dopiero później dobrać piec do istniejącej instalacji.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rzuciłbym na Twoim miejscu okiem na kotły zgazowujące. Ich wydajnośc jest duża, no i nie masz problemu z dostępem do opału ani ryzykiem wzrostu jego cen. Dla normalnego domu w 2-3 zimy taki kocioł się powinien zwrócić.

Nerazurri    0

Ja i kilku okolicznych rolnikow mamy piece na owies. jesli siejesz zboza koszt uprawy jest nie wielki a jest bardzo kaloryczny. mam dom ponad 300m2 a do tego mieszka w nim 7 doroslych osob i 3 malych dzieci, wiec pobor cieplej wody nie jest zbyt maly. przy ostrej zimie gdzie w piecu pali sie caly dzien to idzie okolo 50kg owsa dziennie. dodam ze po spaleniu 1 tony popiolu jest jakies 2 wiaderka.

a w kazdej chwili moge zmienic palnik i podlaczyc drugi komputer i juz moge palic drzewem czy weglem.

Edytowano przez Nerazurri

dabaz    90

Ja mam MPM DS 17-19kW. Ogrzewam tym dolniakiem 200m dom wolnostojący. Super sprawa.

Grabowiec    0

Według mnie ważniejszą kwestią od wyboru kotła jest to czym będziesz go opalał. Nawet najlepsze urządzenie nie da ciepła jeżeli będziesz sypał tam byle co. Ja mogę z czystm sercem polecić ekogroszek, który jest nie dość że wydajny to jeszcze mocno oczyszczony. Spokojnie można go póścić w automacie i właściwie zapomnieć, że to taki typ ogrzewania (przydatne dla zapracowanych). Jeżeli będziesz sie decydował kupić to polecam firmę SmartTrans, węgiel z Mysłowic, świetniej jakości.

hemi    17

Te wszystkie eko groszki, jarety , rokity do pieców z podajnikiem to pic na wodę, przepłacanie 3x. Najrzadziej podajnik mi chodzi przy zwykłym miale 23/25 MJ po 270zł.

Jeżeli tak zachwalasz ogrzewanie nadmuchowe, to może w pierwszej kolejności sprecyzuj również jakie koszty wiążą się z tego typu instalacją, wtedy będzie łatwej. Dla mnie osobiście ekogroszek oraz pellet to bardzo dobre rozwiązanie w kwestii ogrzewania domu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomn95
      Ktoś z was wie jaki jest orientacyjny koszt postawienia takiej hali o wysokości ok 5-6m łącznie z ława fundamentową, zbrojeniem i chudziakiem? Do tego jakas brama i okna. 
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez Mateo3566
      Witam mam pytanie, czy ktoś  wyrzucał słupy , podpory dachu? Może jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć, dużo by Mi to ułatwiło manewrowanie w środku. Budynek ma 12 metrów szerokości.

• Przez jondir989
      Witam wszystkich! Mam pytaniaodnośnie silosów na kiszonkę z kukurydzy.
      Czy na budowę są potrzebne pozwolenia, plany czy wystarczy zgłoszenie?
      Jakie odległości muszą być zachowane (od miedzy, od drogi publicznej, od budynków)?
    • Przez Marcin34
      Czy ktoś posiada hale łukowa tylko kryta blacha z bramami.jak się to sprawdza chodzi o garaz. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj