darkoe

Kupno nowej prasy do 60 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusc385    1562

Zrobić 10 tyś bel bezawaryjnie polską prasą, to trzeba by ją ciągać C-330 bo każdy inny ciągnik ją rozerwie. Kilku znajomych ma warfamy i nikt nie poleca tego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Nie wiem czy wiesz ale na agrofoto mozna sie logować anonimowo. O takiej nazwie moze byc kilka osób nie tylko ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Człowieku nie pogrążaj się bardziej, konto o drugie takiej samej nazwie jest niemożliwe. Post wyżej był z Twojego profilu. Więc jeśli nie posiadasz danej maszyny to po prostu zamilcz i nie wprowadzaj ludzi w koszty, bo kupując polską prasę można nadziać się ostro. Tyle ode mnie.

 

Myślę, że ograniczenie wiekowe dużo by tu pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A ile lat ją masz?

 

Cofam pytanie zobaczyłem w twojej galerii. Ale pisałeś że łożyska się sypią i jakieś łańcuchy. Ale generalnie w suchej słomie jęczmiennej idzie db nie zatrzymują się belki? I tanie są do niej części?

łożyska poszły trzy albo 4 każde po jakieś 30-40 zł łańcuchy wytrzymały ten sezon a następny kto wie. pracuje z valtra N101.

Co do suchej i krótkiej słomy zdarza się że wyrzuci górą słomę. ale o zatrzymaniu nie ma mowy

 

Co do warfamy to po 10 tyś bel za case 80km była można by rzec na złom ale robiła w trudnym terenie, łąki nie koszone po kilka lat i ugory stanowiły około 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Nie zakładałem konta po prostu zalogowałem sie na te numerki. Spróbuj sam a sie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

łożyska poszły trzy albo 4 każde po jakieś 30-40 zł łańcuchy wytrzymały ten sezon a następny kto wie. pracuje z valtra N101.

Co do suchej i krótkiej słomy zdarza się że wyrzuci górą słomę. ale o zatrzymaniu nie ma mowy

 

Co do warfamy to po 10 tyś bel za case 80km była można by rzec na złom ale robiła w trudnym terenie, łąki nie koszone po kilka lat i ugory stanowiły około 30%

No i co oddałeś na złom czy sprzedałeś za 20 tys a dałeś 25 ;) To jest właśnie plus polskich maszyn, można rzezać do upadłego a i tak potem kolejka chętnych do kupna w dobrych pieniądzach, jak z zetorami, a zachodnia może być wyeksploatowana w 20% a i tak każdy się boi że puści go z torbami, niedaleko koleś sprzedał dosłownie wrak warfamy za 15tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Mogę się z tobą podzielić moimi informacjami nt pras moich znajomych :)
Feraboli miała problemy na samym poczatku ale zostały usunięte prawdopodobnie wada fabryczna i teraz smiga dość dobrze,
Metal Fach walcowa co rok robiła ok 1500 balotów słomy i ok 300 siana i poczatkowo sianokiszonki pracowała bez zastrzeżeń przez 6 lat były wymienione 2 łożyska jakiś łańcuch i norma palce w podbieraczu. Ogólnie prasa tej klasy sprawowała się bardzo dobrze.
Famarol dokładnie 1.8c to jedno wielkie nieporozumienie od początku wiecej napraw niz zrobionych balotów. Niby pod szyldem Unii którą uważałem za trochę lepszą polska markę korzystającą z lepszych materiałów ale patrząc na tą prasę jakoś mi ta firma zbrzydła ośki łożyska łańcuchy to jak z marchwi. Wszystko wszystkim ale ta prasa miała pierwszą awarie przy rozruchu w obecności serwisu i to poważna awarę bo powyginało listwy zerwało łańcuch. Problem ten powtarzał się 3 razy, nastepny problem to z podawaniem siatki i samym owijaniem cuda się dzieją ale jeden plus ładnie pomalowana i jeszcze nie wyblakła :lol:
O innych wynalazkach made in Poland nie mam opinii
Z zachodnich jeszcze sąsiad ma Case rb 344 i bardzo dobre się sprawuje ale cena wyższa...
Ja jestem także zdania ze lepsze uzywane zachodnie ;)
Pozdrawiam

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Warfame Firma leasengowa zabrała, tylko nikt nie chciął jej kupić od nich.

 

Na moją unie narzekac nie mogę, ale za dwa lata jak biznes będzie sie kręcić to zmienię ją przynajmniej na case czy tam NH. Unia W sianie robi dośc zbitę baloty a w słomie wyraźnie oddstaje od Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A czy u kogoś z was w okolicy są prasy welger rp 220? Jeżeli tak to jak sobie radzą w słomie?

 

Nie rozumiem tylko dlaczego używana case rb 344 jest tańsza od używanej nh br 6090cc  :huh:

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak to dla czego? Bo NH to "prawie Polska" firma z Płocka czyli tańsze i bardziej dostępne części  :) Czemu stary Zetor jest droższy od Renaulta czy MF-a tej samej mocy mimo że do pięt im nie dorasta? Bo ludzie się ich boją, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie zrozumiałeś mnie chyba, zarówno case jak i nh wychodzą z tej samej fabryki, a używana case jest TAŃSZA od nh i to o 10 k, porównując te same roczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiem, ale NH kojarzy się z Płocką fabryką, a Case z maszynami z USA. Ty o tym wiesz ale ktoś kto ma 50 lat i nie używa internetu raczej już nie. To tak jak przyklejanie na chiński sprzęt AGD loga Łucznik, od razu kojarzy się z czymś solidnym, tanim w naprawie, naszym.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj