darkoe

Kupno nowej prasy do 60 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darkoe    10

Też mi się tak wydaje. ..ponoć belka słomy po metal fach-u waży nie całe 120. Moim zdaniem to znaczy że jest słabo zbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Tylko że jak czerwona sipma to tylko używana. Bo nowych raczej już nie ma.
Już wiem. Znalazłem. Feraboli to made in italiano
Tak samo jak mascar. Który nadal jest wielkim znakiem zapytania.
Nigdzie nie można znaleźć opini na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Odnośnie Feraboli kolego mogę ci co nieco powiedzieć. Chociaż osobiście jej nie mam, ale ma ją mój dobry sąsiad. Kupił ją w 2010 roku własnie ,za kasę z Młodego pracuje z proximą 7441 i ten ciągnik radzi sobie, z tą prasą bardzo dobrze. Jakichś poważniejszych awarii nie miała. Zrobił jak mówi coś koło 5000 bel. I powiem że drugie tyle, na pewno nie wytrzyma. Łańcuchy się dość mono wyciągnęły i zaczynają się pręty wyginać. Poza tym że chodzi tak głośno że idzie oszaleć po godzinie pracy, to do tego przenosi straszne drgania na ciągnik. szczególnie przy otwieraniu klapy po prostu porażka. tak jak byś zjeżdżał po schodach . To moja 17 letnia Welgerka chodzi cichutko i wcale nie szarpie. Odnośnie zatrzymywania bel , w walcówkach  to też mit chyba, że w polskich bo mi się jeszcze nie zdarzyło. Także nie wiem kolego zrobisz jak uważasz, ale ja z tych pras co podałeś to żadnej bym nie kupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

Co do pronara to robiony jest na bazie krone i jest dosyć głośna.nie wiem czy za 55 tys znajdziesz ale może famarolke znajdziesz nową.

Edytowano przez turion23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Sam już nie wiem co o tym myśleć. W moich stronach królują sipmy, walframy-ursusy. Kogo bym nie spytał o zdanie to każdy jest zadowolony i poleca. Chyba że chodzi o sipmy w nowym wydaniu to znam takich użytkowników co mi odradzają.

Znajomy z okolicy ma ursusa prase i chodzi z mf 3060 bardzo szybko tym zestawem po polu śmiga. Mówi że kiedyś jak miał sipme clasic to prędkość była znacznie mniejsza bo niedawał rady wyrobić. Ogólnie mówi że jest zadowolony bardziej niż z poprzedniej. Mimo że kupił ją dobiero w tym roku i zrobiła dopiero 1400 bel a jej poprzedniczka sipma przez cały okres prac u niego zrobiła 8000 to i tak stwierdza że ursus jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Odnośnie Feraboli kolego mogę ci co nieco powiedzieć. Chociaż osobiście jej nie mam, ale ma ją mój dobry sąsiad. Kupił ją w 2010 roku własnie ,za kasę z Młodego pracuje z proximą 7441 i ten ciągnik radzi sobie, z tą prasą bardzo dobrze. Jakichś poważniejszych awarii nie miała. Zrobił jak mówi coś koło 5000 bel. I powiem że drugie tyle, na pewno nie wytrzyma. Łańcuchy się dość mono wyciągnęły i zaczynają się pręty wyginać. Poza tym że chodzi tak głośno że idzie oszaleć po godzinie pracy, to do tego przenosi straszne drgania na ciągnik. szczególnie przy otwieraniu klapy po prostu porażka. tak jak byś zjeżdżał po schodach . To moja 17 letnia Welgerka chodzi cichutko i wcale nie szarpie. Odnośnie zatrzymywania bel , w walcówkach  to też mit chyba, że w polskich bo mi się jeszcze nie zdarzyło. Także nie wiem kolego zrobisz jak uważasz, ale ja z tych pras co podałeś to żadnej bym nie kupił. 

Ponieważ feraboli oraz także inne stałokomorowe bez rotora i noży nadają się właśnie na taką ilość bel jak ma kolega czyli te 700-800 rocznie, generalnie poniżej 1000, ewentualnie można na taką ilość kupić jakąś z rotorem i nożami ale z tych tańszych i starszych np welger rp 200-220, krone kr 130 S, jd 575-578 itd. Jak już się robi tak min 1000 to można pomyśleć o czymś nowszym i wydajniejszym jak np krone rp 1250, claas rollant 250 itp. Takie jest moje zdanie. A ty masz pewnie rp 200? Bo w nich się belki podobno nie zatrzymują tak samo jak w 220 i tych nowszych, tak samo jak w mchale, ale już np w jd i claas rollant się zatrzymują a claasy to już w ogóle bardzo słabo belują słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

A nie myślałeś nad Unią w komorze walcowo łańcuchowej ? Sam posiadam Unie DF eco to ta bez noży chodzi z belarusem 920 i zbija elegancko zrobiłem ją przez rok 1381 belek słomy siana sianokiszonki i jak na razie chodzi ładnie odpukać . Sąsiad ma sipme clasik chodzi z ursusem 1212 i powiem ci że te baloty to flaki w porównaniu do moich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

mfek3050 Tak mam RP 200 dałem 25000 i powiem że jestem z niej bardzo zadowolony. Zgniot bel jest bardzo dobry wydajność także, mimo że współpracuje z ciągnikiem 82 km. Wolę ją od nowej polskiej. A gdybym miał więcej kasy na wydanie kupił bym zapewne rp435 ale to może w przyszłość jak kupię większy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie orientuje się ale chyba za 60 tys nie kupi sie nowej pasówki.  Wiem że po mojej pasowej sam belka rozwija się dosyć normalnie ale do rdzenia  grubości 30 cm jest nie do ruszenia trzeba wrzucić cały świniom.  A taki znajomy ma varianta 180 i raz mówił ze robił belka na maks ile ubije słomy- no i na szczęście koło domu było po podobnież  pronar nie mogł tej belki 120(chyba ale pewny jak to była belka nie jestem) podnieść no i co robić wział linkę i na włoka ciągnał pod oborę.

Ale jeśli miałbyś u siebie dużo klientów to na polskiej najwięcej zarobisz bo ci parę wiecęj wyjdzie to wiecej zarobisz. No i walcówka byłaby bez problemowa chyba że walec jakiś miał by wadę fabryczną.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

A unie jak stoją cenowo? Coś kiedyś słyszałem że od 80 w górę w zależności jaki model. Ale za bardzo mi się niechce wierzyć że aż tak wysoko stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

jonkszi To chyba w tym pronarze była pompa walnięta? Skoro nie radził bieli słomy, to co dopiero bela sianokiszonki czy big bag nawozów. No a za 60 tyś nowej zachodniej pasówki nie kupi za, welgera trzeba dbać coś koło 130000, dlatego mówiłem o używce. Odnosnie tej uni to z polskich ponoć mają być najlepsze, a odnośnie ceny to może to być prawda że koło 80 tysi.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No a używki nie chcesz ??? przecież można kupić używane ja jutro jadę oglądać feraboli i też za młodego będzie wole taką 10 lat jak nową polską a ile kasy zostanie można kilka maszyn kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

A można wogóle za mlodego brać używki? Bo z tego co wiem to za 70 tys trzeba kupić nowe. A z resztą można zrobić co się chce. Tyle że ja za reszte czyli za 30 tys mam zamiar dołożyć jakieś 10 tys i kupić zetora 7745. Kiedyś coś tam słyszałem że można kupić używaną ale najstarszą niż 5 lat.
Mój kumpel tak ciągnik kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Na olx jest famarolka df 1,8vd za 75,5 k zł chyba brutto bo jakby było netto to by było ponad 92 k zł a to by była przesada, tylko mam pytanie czy ona się nadaje na 1100-1200 balotów? Chodzi mi o to czy długo ona to wytrzyma bo bądź co bądź to nadal polska prasa.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

mfek3050 Wydaje mi się, że cena tego famarola może być jednak netto bo dość mocno se je cenią. Ja znalazłem ten model za 86 838 zł, a to jak napisał kolega dla niego, za dużo. Co do tego czy wytrzyma te ponad tysiąc balotów rocznie. Tego nikt nie wie, no ale za taką kasę to chyba powinna dać radę. Dużo też zależy od sposobu użytkowania, A jak nie to kup sobie kolego jakąś używaną, nawet starszą zachodnią. A na rozliczenie tych 70k masz przecież 3 lata. Więc przez ten czas, kupisz inne potrzebne ci maszyny tyle że za swoje, i dopiero się rozliczysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Na razie zastanawiamy się z ojcem nad jd 623 multicrop i krone round pack 1250 mc bo są teraz ładne sztuki na allegro za przystępną cenę, ale że planujemy możliwy zakup dopiero w zimę lub wiosnę to pewnie już ich nie będzie, chyba że dojdą jakieś lepsze i tańsze ale wątpię. Rocznie robię 1100-1200 bel w tym roku ok 1180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A nie wolał byś zmienokomorowej pasówki? Ponad 1000 bel rocznie to juź trochę jest do belowania a za cenę tych co podałeś kupił byś pewnie też coś fajnego. Odnośnie tego jd to mój sąsiad mechanik w firmie Rol-Brat, powiedział że Johna to tylko pasówki, i to najlepiej te starsze. W tym roku miał 4 przypadki rozerwania łańcucha, w podobnym modelu. A krone robi, też zmiennokomorowe łańcuchowe, to może być też niezłą alternatywą jeśli nie chcesz pasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Boje się takiego kombinowania. Zwłaszcza że prasa jest ujęta w biznes planie. A co jeżeli mi się noga podwinie i nie będe wstanie się rozliczyć za te 3 lata. Już z jednego błota wyszedłem nie chciałbym się wpakować w drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No właśnie mi się cały czas wydaje że zmiennokomorowe z rotorem i nożami to już tak na 2000+ bel, bo jak czytam to zmiennokomorowymi robią po 3000 balotów, krone ok, ale krążą plotki że do vp 1500 łańcuchy nowe oryginalne kompletne kosztują 80 k zł  :o już do rp 1250 kosztują 17 k, a co do pasowych to cały czas się boje że ona może mi się spalić, w tym roku na AF 3 claasy varianty się spaliły, to tym bardziej mam stracha, w dodatku jak na olx zobaczę jakąś spaloną na części to mnie trochę odrzuca dlatego wole prasować spokojnie, bez strachu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

A można wogóle za mlodego brać używki? Bo z tego co wiem to za 70 tys trzeba kupić nowe. A z resztą można zrobić co się chce. Tyle że ja za reszte czyli za 30 tys mam zamiar dołożyć jakieś 10 tys i kupić zetora 7745. Kiedyś coś tam słyszałem że można kupić używaną ale najstarszą niż 5 lat.

Mój kumpel tak ciągnik kupił

 

Kolego jak nie masz zetora 7745 to go nie kupuj tylko kup już zetora tkz ciężkiego no tak ze 120 koni i do tego prasę z rotorem i nożami bo jeśli ktoś będzie chciał kiszonkę zrolować a będzie miał do wyboru prasę z nożami a bez-to będzię wolał kiszonkę po nożach. Jedno jest pewne jeśli ktoś będzie niezadowolony z prasy to więcej cię nie weźmie chyba że u ciebie jest krucho z prasami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj