darkoe

Kupno nowej prasy do 60 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darkoe    10

Witam wszystkich użytkowników AF. Wiem że na forum są już podobne tematy ale mimo wszystko potrzebuje świerzych informacji Tej zimy mam zamiar kupić nową prase belującom tak za max 55 tys brutto. Prasa robiła by u mnie gdzieś ok 100 bel sianokiszonki oraz 700 bel słomy plus do tego usługi. A dodam że w naszym rejonie usługi tego typu mają wzięcie.

A o to prasy które mi zaoferowano w tym przedziale pieniędzy:
Sipma clasic
Feraboli entry 120
Metal Fach Z562
Mascar 320
Pronar Z500k
Ursus Z543

A moje pytanie jest takie do użytkowników af:
Którą marke wybrać?
Dużo dobrych opini słyszałem o feraboli ale znowu cena jest jak dla mnie za wysoka bo aż ponad 60 tys brutto. Kusi mnie pronar a między innym jego cena 47 tys brutto. Ale nic o nim nie wiem.

Mam także pytanie do użytkowników wyżej wymienionych maszyn. Jakie są wasze zdania czy jesteście zadowoleni z wyboru? Co wam się podoba a co nie.

Czy prawdą jest że w metal fach-u podczas presowania słomy belka sie zatrzymuje. Czy może ta wada została już usunięta i teraz nie ma tego problemu

Interesuje mmie też Mascar nigdzie nie moge znaleź ceny ani opini na ich temat. Na agro show widziałem taką zapytałem koleśia o cene mówi że cos ok 55 tys brutto.

Opine na temat tych pras są z przed kilku lat a ja jestem ciekaw co się zmieniło przez te lata. Jeżeli komuś bedzie przeszkadzać że zakładam niepotrzebny temat to obiecuje że go usunę ale dopiero po otrzymaniu informacji.
Jestem głodny wiedzy pozatym chciałbym wybrać dobrze. Szykam czegoś dobrego za nie duże pieniądze.

Czekam na wasze wypowiedzi oraz opinie.
Z góry dziękuje

Ps. Jescze mnie ciekawi jedno czy prawdą jest że np. w roku 2016 maszyn z roku 2015 bendą tańsze? Wiecie o co chodzi
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz nową? Bo na usługi pasówki najlepsze (duży zgniot i spora, prędkość robocza no i możesz większe kulki kręcić). Ale faktem jest, że za 55k kupisz tylko używkę. Nie napisałeś jakim ciągnikiem będziesz ją ciągnął.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Współpracować bedzie prawdopodobnie z zetorem 7745. Prawdopodobnie dlatego że jestem także na erapie kupna wiekszego ciągnika.
Wiem że pasowe są lepsze ale naraze kupuje normalną za młodego rolnika.
zaś najwyżej po 5 latach wymienie na pasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sipmę 13 lat, jakaś krytyczna nie była, jak dla mnie Sipma zmienia tylko nazwe tj. model maszyny i kształt osłon, a konstrukcja ta sama. Nie mówie tu o jakiś co dopiero teraz wprowadzaja na rynek jak np pasówka, ale o typowej co kiedyś nazywała sie Z-271/1 a obecnie jakoś PS....

Rocznie kręciłem 3-4tys. balotów głównie po usługach, sianokiszonki, sianko a szczególnie słoma, na to ile robiła to specjalnie sie nie psuła, jedynie to ukręcłem chyba 4 razy wałek w przednim dolnym walcu, i czesto siadał główny łańcuch napedowy ten z prawej strony miedzy skrzynią a sprzęgłem.

Czasami wymieniło sie jakieś łożysko, łańcuchy główne co kręcą balota były skracana o całą długość belki ale nigdy sie nie zerwały itp, ale to była jeszcze sipma czerwona, zielone to już niestety co innego.

Z Twoich nowych wyborów to polecałbym Feraboli (znajomy ma i ładne belki kręci) ewentualnie Ursus czyli stara waframa bo też napwewno lepiej dobija od Sipmy.

 

Choć sam w minionym roku zmieniałem i wybrałem używkę Krone VP 1500, bo głownie robię na usługach, każdy Patrzy by balot miał ładnie pokryte brzegi siatką, by był dobity, a co najważniejsze moge robić różne średnice wedle życzenia klienta - mimo że prasa łańcuchowa. Wydajność do 3 razy wieksza niż sipma, przez co klient zadowolony bo możesz obsłużyć ich większą ilość w krótszym czasie, a kiedyś jak jechałem sipmą to niektórzy czekali po 2-3 dni w kolejce a teraz prawie na bierzaco

Na twoim miejscu również pomyślał bym nad używką zmienno-komorową


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Na to olx jest nowa feraboli za 56 k brutto więc gdzie tu mowa o ponad 60 k, są to bdb prasy a twój zetor do niej jest wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Jak byłem ostatnio na agro show to była tam właśnie ta feraboli. I gostek mi mówi że z pełnym wyposarzeniem u nich wyjdzie coś ok ponad 60 tys wiec tez taką podałem cene.

Fakt faktem ponoć te nowe sipmy to już nie to co te stare. Pamiętam mój kumpel jakieś 10 lat temu kupił czerwoną sipme. Ile on nią nakręcił to masakra.
Teraz ma ją na sprzedaż i ma zamiar kupić pronara lub tą feraboli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolego jeśli wszystkie są łańcuchowe to żadna z tych pras nie jest warta tak na upartego mogę polecić tą http://www.maszynyfabryczne.pl/maszyny-rolnicze/prasy-zwijajace/prasa-john-deere-f440e_p_465.html a też nic nie będzie z niej. Lepiej z prasy zrezygnować a kupić inną maszynę do gospodarstwa a kupić używaną prasę zachodnią. Mój sąsiad miał warfamkę z 543 to podobnież pierwszego roku już cały samochód części jechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź sipme tylko farmę . polecam

Chyba sobie jaja robisz.. Żadnej polskiej prasy. Uzytkuje sipme 8 lat wiec wiem co mowie. Bierz używaną zmiennokomorowa i sie nie zastanawiaj nad tym polskim badziewiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolego jeśli wszystkie są łańcuchowe to żadna z tych pras nie jest warta tak na upartego mogę polecić tą http://www.maszynyfabryczne.pl/maszyny-rolnicze/prasy-zwijajace/prasa-john-deere-f440e_p_465.html a też nic nie będzie z niej. Lepiej z prasy zrezygnować a kupić inną maszynę do gospodarstwa a kupić używaną prasę zachodnią. Mój sąsiad miał warfamkę z 543 to podobnież pierwszego roku już cały samochód części jechał.

A możesz mi powiedzieć czemu ją polecasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na młodego możesz używki brać za 30k masz prasę jak skurczybyk nie bierz polskiej bo Ci się po nocach będzie śniła jak kupisz zadbaną to bedzie praktycznie bezobsługowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Miałem stałokomorową walcową - porażka (Arobale coś tam, francuska na licencji Claas-a), mam JD 550 i na moje potrzeby wystarcza (ok. 600 balotów siana + 800-1100 słomy). Gdybym miał dzisiaj myśleć o innej prasie, to na pewno z rotorem, podbierakiem 2,20 m i zmienno-komorowa pasówka. Za 55 k. można takich znaleźć sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor    3

Popieram kolegów powyżej. Absolutnie nie kupuj polskiej. Miałem stara kronke (ok. 1992) i sipme 2003. Większość mówi: kupuj polskie bo tanie czesci, a u mnie było tak że do kronki za 3 lata kupilem kilka łożysk na główny łańcuch i kilka palców na podbierak, a sipmy to pół wymienilem, a w użytkowaniu kronka 100 razy lepsza a różnica 10 lat. Sipmy są robione z tzw gownolitu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

4-5 tys sipma nie no jaja na sali feraboli fajny sprzet o matko tak jak ktos napisal kup uzywke np lely i pracuj i nie martw sie naprawami a jak masz juz kupic to wybiez mniejsze zlo czyli metal fach albo sipma tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Feraboli to też są zachodnie prasy poza tym jonkszi ta jd to dokładnie to samo co entry tyle że droższa, natomiast ja również popieram kolegów wyżej kup jakąś z rotorem i nożami najlepiej zmiennokomorową ten zetek ją pociągnie puki nie kupisz większego ciągnika. Taka rada, jeżeli krone to kupuj jak najmłodszą, ponieważ w tych starszych (2000-2005) łańcuchy mogą być już wypracowane a koszt ich wymiany jest poprostu zaporowy, np do kr 130 kosztują nówki kompletne oryginały 7k zł, do rp 1250 17 k, a do 1500 krążą plotki że 80 k  :o  :o.

Tu masz ładne prasy:

http://olx.pl/oferta/prasa-welger-lely-rp-420-noze-CID757-IDbzvbj.html#e70d8b98ad

http://olx.pl/oferta/vicon-rv-1601-CID757-IDbbvDf.html#c55e6ec520

http://olx.pl/oferta/prasa-zwijajaca-zmieno-komorowa-claas-variant-260-rotor-noze-nie-280-CID757-IDamndx.html#c3267e77f2

Co prawda trochę duże prasy jak na twoją ilość bel, ale skoro dysponujesz takimi pieniędzmi i zamierasz kupić większy ciągnik to czemu nie :P Jak uważacie?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    307

ja polecam Ci jakąś prasę Jd. jak używaną to 590 lub 550 bardzo dobre prasy, bardzo dobrze zbijają, małe zapotrzebowanie mocy lekko chodzą mało awaryjne zmiennokomorowe
z tą claas i lely zetor będzie miał co robić i na tą ilość bel nie potrzeba aż takiej dużej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie polecam polskich sąsiedzi mają. łańcuchy główne co sezon , ośki walca dolnego itp. Polecam używaną kronę stało komorową czy zmienno pożądna firma małe zapotrzebowanie mocy prędkośc robocza fenomenalna w porównaniu nawet do potingera czy tych polskich . Kupiłem używkę kr125 posiadam 6 sezon rocznie 1100 bel  700 kiszonka 300 złoma i siano ,tylko u siebie i naprawde nic nie dołozyłem nawet łożyska ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No fakt właśnie duże te prasy, a co do mocy to zetor jakoś sobie by poradził w końcu chyba nie będzie robił na nożach i ful zgniocie, poza tym i tak zamierza kupić większy ciągnik, zresztą to jeszcze zależy od zgrabiarki. A jak nie to jakaś właśnie jd np 580 z rotorem i nożami. A z krone to tak jak już wcześniej pisałem najlepiej jak najmłodszą.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Feraboli to też są zachodnie prasy poza tym jonkszi ta jd to dokładnie to samo co entry tyle że droższa, natomiast ja również popieram kolegów wyżej kup jakąś z rotorem i nożami najlepiej zmiennokomorową ten zetek ją pociągnie puki nie kupisz większego ciągnika. Taka rada, jeżeli krone to kupuj jak najmłodszą, ponieważ w tych starszych (2000-2005) łańcuchy mogą być już wypracowane a koszt ich wymiany jest poprostu zaporowy, np do kr 130 kosztują nówki kompletne oryginały 7k zł, do rp 1250 17 k, a do 1500 krążą plotki że 80 k  :o  :o.

Tu masz ładne prasy:

http://olx.pl/oferta/prasa-welger-lely-rp-420-noze-CID757-IDbzvbj.html#e70d8b98ad

http://olx.pl/oferta/vicon-rv-1601-CID757-IDbbvDf.html#c55e6ec520

http://olx.pl/oferta/prasa-zwijajaca-zmieno-komorowa-claas-variant-260-rotor-noze-nie-280-CID757-IDamndx.html#c3267e77f2

Co prawda trochę duże prasy jak na twoją ilość bel, ale skoro dysponujesz takimi pieniędzmi i zamierasz kupić większy ciągnik to czemu nie :P Jak uważacie?

To że ta jd to feraboli to wiem ale chodzi że jak prasa ma sypać częściami to chociaż pod logiem JD

 

Tak ogólnie to te wszystkie prasy zrobione są na tkz. sztukę nie są wcale dobre pręty w polskich  na łańcuchach krzywią się niemiłosiernie w słomie jeczmiennej(małej- tak słyszałem) Ja mam prasę na systemie pierwszych feraboli http://otomoto.pl/oferta/ferabolii-ff-66h-ID15HsPa.html taka tyle że zielona. I na 3 kawałkach koło siebie robiłą moja polska sipma classic(zielona) i zwykła z 224 . Prasowałem tą prasą pszenna słomę sipma robiła jeczmienną a z224 też pszenną. Jak zobaczyli jak zacząłem jeżdzić to z z 224 jeszcze dawał radę mnie doganiać bo owijałem ale sipma classic to daleko był z tyłu i tylko się patrzyli jak czy coś się nie popsuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Spodziewałem się takich wypowiedzi. Ale cóż i tak kupie za mr nową. Pochodzi u mnie z 5lat sprzedam za jakieś 30tys dołoże trochę i kupie jakąś zachodnią używaną.
Ale nadal czekam na wasze opinie. Głównie opinie użytkowników
Ciekaw jest ta jd co zaproponował kolega wyżej napewno dodam ją do swojej listy
Pozatym nie wszytkie są łańcuchowe. Bo metel fach jest walcowy. Tylko słyszałem że ma jedną wade. I jestem ciekawe czy nadl tą wade mają czy zostało to usunięte i poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ale ta jd to to samo co entry to po co dopłacać 10 k za naklejki jd? No chyba że do jd łatwiej części dostać. Generalnie kolego jak chcesz koniecznie taką prasę to radzę Ci nie pakuj się w polski wynalazek tylko kupuj feraboli/jd. Ja jeszcze nie spotkałem złej opinii o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Ja jestem uzytkownik prasy metal fach, jakas zla nie jest awaryjna tez nie. Ale jak to polska maszyna potrafia szczegoly wkurzyc. Przy prasowaniu mokrego materialu trawe wciaga w miejsce gdzie siatka idzie i wtedy nie moza puscic siatki. Czasem siatka owinie sie na jakis walek. Slome prasowalem to raz jak szybko jechalem i przy pelnej komorze zlapalo jeszcze spora ilsoc slomy to bela sie zatrzymala. Ale to pojedyncze przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

A ta feraboli to z jakiego kraju pochodzi?

made in germany?

Może faktycznie skoro ta jd jest to samo co feraboli to nie warto sie nad tym zastanawiać. Lepiej wybrać tańszą. Do jd na bank będą drogie części.

Myślałem że ten metal fach to dobry sprzęt a tu widzę ze opinie są różne. Do wczoraj wydawało mi się że prasy walcowe są lepsze od łańcuchowych. A tu wychodzi że wcale tak nie jest.

W metal fach-u fajną opcją jest zbiornik do zakiszania.
Praktykowałem to w tym roku. Kumpel ma sipme farme II i założył sobie zbiornik do zakiszania. Spresował mi 10 bali z zakiszaczem i 8 bez z tej samej łąki. Powiem wam że ten zakiszacz jest wart każdych pieniędzy. Różnica jest kolosalna.

A co sądzici o prasach pronar? Przecież to chyba nie jest made in poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj