rotacyjna

plany przyczepy jednoosiowej

Polecane posty

rotacyjna    0

potrzebował bym jakiś  planów do budowy przyczepy jednoosiowej o wymiarach 3m na1,5m lub coś podobnego jak ktoś posiada to byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

nie ma jak rzeczowe odpowiedzi mające za zadanie tylko nabicie postów

kolego chcesz zrobić przyczepę sztywną czy wywrotkę, od czego oś, jakie koła, zaczepiana na dolny czy górny zaczep, jaka wysokość burt, jaka przewidywana ładowność

jeśli odpowiesz na moje pytania to wtedy będziemy mogli pomóc, bez tego można tylko gdybać

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nabijam postów tylko dobrze doradzam poprostu nie opłaca się robić przyczepy taniej kupić gotową orginał poprostu spytałem są różne powody z planami np do rejestracji itd. jedyne rozwiązanie jeśli już to stara ciężarówka np. gotowy kiper mała rama można wykożystać dużą ramę wtedy mamy dobrze dobrane materiały porządną firmę jeśli już to szukaj firmowa pakę z mercedesa mana itd tam były dobte firmy montowane

wszelka samoróbka to bardzo duży koszt i badziew ,ale nie przeszkadzam przecięż kto co lubi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

opłaca się, nowa samoróbka to koszt od 6-7tys.zł, fabryczna od 12tys.zł w górę

sam zrobi za 4tys.zł max. jeśli ma pojęcie, zarejestrować nie zarejestruje, tu masz rację

piszesz wykorzystać małą ciężarówkę, jaką???  piszesz Mann, Mercedes, za ile kupi taką ciężarówkę, pewnie więcej jak przyczepa gotowa i to z firmy a nie samoróbka, i zostaje jeszcze przerobienie tego pod siebie, i nie mały problem z papierami

poza tym kolega pyta o przyczepę o wymiarach 1,5x3m, jaka ciężarówka ma takie wymiary, odpowiem żadna, chyba że mały dostawczak, ale w rozsądnych pieniądzach może sobie co najwyżej kupić żuka, z którego nie za wiele wykorzysta i tak, koła słabe, rama też, w większości drewniana paka

także moim zdaniem, popartym doświadczeniem, warto zrobić sobie przyczepę jednoosiową, tyle że żeby coś zaproponować potrzebujemy więcej danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a widzisz kolego mój błąd po drodze wyleciało mi z głowy że to ma być taka zabawka  a takie hobby to żeczywiście musi zrobić ale taką to samochodówkę kupi bez papierów jak dobrze poszuka za 500 do 1000zł i też się nie opłaca robić bo za te pieniądze ciężko się wyrobić ,mojm zdaniem popartym doświadczeniem robilem kilka przyczep ale zawcze coś nie tak albo brak resorów poduszek hamólców  problem z papierami tylko ja robiłem takie od 15 do 25 ton ładowności kiper 3 strony z reguły tandem osie od tira taniej wychodzi ale to nie jest to co orginał tylko takie przyczepy co ja wykonywałem kosztują nie 7000 czy nawet 17000tysięcy są wiele droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a widzisz kolego mój błąd po drodze wyleciało mi z głowy że to ma być taka zabawka  a takie hobby to żeczywiście musi zrobić ale taką to samochodówkę kupi bez papierów jak dobrze poszuka za 500 do 1000zł i też się nie opłaca robić bo za te pieniądze ciężko się wyrobić ,mojm zdaniem popartym doświadczeniem robilem kilka przyczep ale zawcze coś nie tak albo brak resorów poduszek hamólców  problem z papierami tylko ja robiłem takie od 15 do 25 ton ładowności kiper 3 strony z reguły tandem osie od tira taniej wychodzi ale to nie jest to co orginał tylko takie przyczepy co ja wykonywałem kosztują nie 7000 czy nawet 17000tysięcy są wiele droższe

Jak robiłes  tyle błędów  w  tych przyczepach  [  co to niby je  wykonywałeś  ] - co   w  tym  poście , to fachowiec  z  ciebie baaaaaardzo  kiepski  :P

kup  se  słownik  człowieku ,  czasem  postaw  kropkę ,  czasem przecinek -  a  nie  tak jednym  ciągiem 5  linijek  ... :D

żałosne 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

też mi się coś nie widzą te przyczepy dlatego zapytałem o zdjęcia, ale kilka postów @autoostrowski przeczytałem, i śmiem twierdzić że jedyne przyczepy jakie wykonał to te z klocków lego

ortografii i interpunkcji nie chce mi się komentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kolego moj kolega kupil STARA 28 za praktycznie cene zlomu i przecial za kabina zrobil zaczep nowe opony silownik po regeneracji i jest wywrota ale do 60 to za duza trzeba wiekszy ciagnik a przod samoch.na zlom i jeszcze pare zloty wpadlo. Jakis czas temu w moich stronach ktos sprzedawal multikara ale juz sam kiper z rama i kolami za 2.5tys niestety spoznilem sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

star ma pakę szeroką ponad 2  metry, a kolega tu pisał o przyczepie szerokości 1,5m, więc pewnie pusta paka ze stara będzie więcej ważyła niż ta jego załadowana

Multicar moim zdaniem za mały na przyczepkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Mozna dac nadstawki ogolnie szukam czegos takiego bo mam dwie przyczepy jedna sztywna a druga wywrot na boki mam swoj kombajn wiec nie chodzi o czas a tylko aby bylo lzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem czy jestem dobry z tego czy z tego tylko piszę jakie błędy popełniam a chciał bym widzięć wasze wykonanie i zarejestrowaną z ładunkiem 20ton bo moje wożą po 20 i więcej ale mają błędy główny powód to pieniądze bo zrobienie wszystkiego na perfekt to tak jak pisałem wcześniej mija sie z celem i nie robie coś typu star itd panowie zaczep do tylu  z automatem czy samo przednie ucho kosztuje prawie tyle co wy robicie całą przyczepę jakim cudem za 4000tyś można zrobić pożądną przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

piszesz że robienie wszystkiego na perfekt mija się z celem, moim zdaniem to robienie czegokolwiek byle jak byle było mija się z celem, po co mam robić coś z czego nie będę w 100% zadowolony, dla siebie robi się jak najlepiej

 jakim cudem za 4000tyś można zrobić pożądną przyczepę

 

 tu masz link do przyczepki kolegi z forum, ceni za nią 6500zł, a przyczepka naprawdę lux, a skoro tyle ceni to sądzę że koszta zbudowania nie wyszły go wiksze niż 4000-4500zł

http://olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-przyczepka-jednoosiowa-CID757-ID9jQ2T.html#a3c39ff991
a co do ceny to 4tys.zł piszemy tak albo tak 4000zł, bo ty napisałeś 4miliony zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech ci będzie że miliony napewno wiedziałeś o co mi chozi  krótko na temat tego linku 

1 nie zarejestrowana

2 tylni zaczep oczym wspominałem

3przednie ucho czyli zaczep

4 resory czy poduszki

5 hamulce

6 kiper tylko do tyłu bo to już jest koszt prawie całej przyczepy zrobić dobrze

7osprzęt burt najgorszy z możliwych czyli zapinanie oprócz tylniej jest ok

teraz zalety

1 same burty wykonane w moijm stylu tylko giętarka mogła być lepsza co mi się podoba oczywiście każdy ma swoje zdanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

brak kwitów ok, tylny zaczep w takiej przyczepie nie wiem po co, co najwyżej zgrabiarkę doczepić jak po kostki będę jechał, przedni zaczep-co ci się w nim nie podoba, ma pasować do ciągnika i się nie urwać, tyle, po co ci w jednoosiowej przyczepie resory czy poduszki??? co do uchwytów burt-na własne potrzeby wystarczą, nie urywają się, burtę trzymają, więc też nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchaj kolego nie chce dyskutować bo to do niczego nie prowadzi ale sam mówisz ze dla siebie robi sie jak najlepiej to bez chamulców ,

nie oto w tym wszystkim chodzi zgodzę się z toba żebys mi nie mial za złe nie dla każdego to samo jest dobre .

dla mnie to poprostu zabawka i takiej bym nie robił bo to ani na sprzedaz ani do roboty, jeszcze jak by zaoszczędził to i za 2tysie można zrobić pisałem wczesniej że o takich wymiarach już za 500zł mozna kupić a czy robocizna wyniosła mniej z materiałem tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

zgadzam się z tobą, co dla jednego jest dobre drugiemu pewnie nie podpasuje

u nas w centralnej Polsce mało kto używa hamulcy, tym bardziej przy tak małych przyczepach, na Podkarpaciu nawet wozy mają układy hamulcowe

tak jak piszesz, dla ciebie to zabawka, a na moje kilkanaście hektarów, z czego 70% jest koło domu taka przyczepka bardzo ułatwiłaby pracę podczas żniw czy wykopków, powiem nawet że taka mała zwrotna wywrotka jednoosiowa pojawi się u nas na pewno prędzej niż np. 6-tonowa D-55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to zależy od wielu czynników jak widzisz sam sobie odpowiedziałes u nas jest górka i przejazd kolejowy i ciżko by sie było zatrzymać np c330 gdzie rolnicy raczej wiedzą o jakiej maszynie piszę i z reguły jej system hamulcowy  a ja nie mam takiego sprzętu pod taką przyczepke hektarów też za wiele nie mam i ciężko kupić ale robię trochę usługi i pewnie też nie dał byś mi zarobić z takim sprzetem jak c330 i taka przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotacyjna    0

nie ma jak rzeczowe odpowiedzi mające za zadanie tylko nabicie postów

kolego chcesz zrobić przyczepę sztywną czy wywrotkę, od czego oś, jakie koła, zaczepiana na dolny czy górny zaczep, jaka wysokość burt, jaka przewidywana ładowność

jeśli odpowiesz na moje pytania to wtedy będziemy mogli pomóc, bez tego można tylko gdybać

wywrotkę zależy o ile większy koszt od sztywnej ,myślałem nad osiom od przyczepy d-35  ,koła balonowe ,zaczep obojętnie ,50cm wysokość burt 3,5t a wymiary mogą być 2m na 3m bo wszystkie fabryczne przyczepy są szerokości 2m 

Edytowano przez rotacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj