Gość

Renault 75-14-Wycie w silniku przy rozruchu

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam

MWM d226-4

Kiedy jest zimno przy pierwszym rozruchu coś wyje.Naj bardziej na biegu jałowym jak zwieksze obroty to ustaje

Dzwięk przypomina pompę hydrauliczną. Pompy od hydrauliki wykluczam bo jakie kolwiek operacje kręcenie kierownicą , podnoszenie tuza nie zmieniają dzwięku

Odgłos ewidętnie dochodzi z miski olejowej . Olej jest nowy Texaco 15W40 filtr był Filtrona wymieniałem na Donaldsona bez poprawy.

Na myśl przychodzi mi zawór upustowy w pompie lub sama pompa.

Dzieje sie tak tylko jak na dworzu jest poniżej 10 C dzwięk ucicha po jakiś 5 min pracy jest wtedy delikatnie słyszalny im cieplejszy tym mniej.

Postaram sie nagrać film jak to pracuje 

pozdr

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też w grupie podejrzeń stawiałem pompę paliwa tym bardziej teraz połączyłem fakty że wycie nasiliło sie po wymianie filtra paliwa.

U mnie też rzęzi a po czym obstawiasz że to pompa paliwa a nie olejowa ?

Od jakiego czasu z tym jeździsz bo ja drugi sezon ale widze że sie pogłębia

pozdr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Film daje wiele do myślenia.

Trudno jednoznacznie ocenić na podstawie filmu skąd pochodzi ten hałas. Być może faktycznie to pompa paliwowa (wyszło, jak z "Kilera")

Sam musisz dokładniej zlokalizować źródło hałasu - przyłóż rękę do pompy i innych podejrzanych elementów. Jeszcze lepszy byłby stetoskop.

Co by to jednak nie było ten hałas jest bardzo niepokojący. Osobiście nie lekceważyłbym go. Potraktuj sprawę poważnie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko że on po 3-5 min zanika a jeśli temp otoczenia jest powyżej 15 C to wogóle sie nie pojawia.

Sam nie wiem czego mam szukać ciśnienie oleju też w normie.

Dzwięk wygląda na pulsację hydrauliczną tylko czego albo pompy paliwowej lub smarowania silnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

I jak tam? Udało się komuś rozgryźć temat wycia? Mam to samo i drapie się po głowie co to może być. Swoją drogą uwielbiam jak ktoś zakłada temat i porusza w nim jakąś kwestie a potem wszystko się urywa i autor nie odpowiada...

Edytowano przez PiterParker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

Ja bym obstawiał poluzowaną pompę olejową silnik,lub coś w układzie balansera silnika ,może się popuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj