iwanek7

Jaki traktor do 40tyś na 6ha

Polecane posty

Ja nie mam co pokazywać się przed sąsiadami ale jak mam zrobić robotę szybko Renówką a jeździć 2 albo 3 dni 60-tką to sorry ale ten czas wolę spędzić z dziećmi i żona albo zająć się inną robota.

Tak mam 60-tkę i T25 a miałem jeszcze u2812 ale odkąd zostałem sam na gospodarstwie to ułatwiam sobie robotę jak mogę.

Wiadomo że na 6 ha nikt nie kupi nie wiadomo czego ale jak mam dać 30 tyś w górę za zetora to wole kupić coś z zachodu nawet bez przodka.
A poza tym kupując używkę zawsze trzeba liczyć się z ewentualnymi naprawami. Nowe potrafią się popsuć a co dopiero stare. Ale jakość części ma znaczenie bo lepiej raz a porządnie a nie co jakiś czas odgrzewać tego samego kotleta.
I jeszcze jedno spalanie ile spali ten zetor albo 60-tka a ile Case Renault MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Nikt mi nie odpowiedział na temat tura. Bo nie wiem czy zetor 5211 będzie sobie radził z turem żeby pchać ziemie?? Bo mam działkę z dołami i będę zasypywał ziemią i gruzem i nie wiem jaki traktor żeby dał sobie radę z tym turem....wiadomo 5211 jest bez przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5211 poradzi w turze najwyżej dociążysz mu tył ale jak masz kupować 5211 to lepiej poszukaj 7211 4 gary to nie 3 inna robota a ciężkiej pracy spali mniej niż 3 cylindrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    307

do tura to bierz z przodem, bo bez przodu to nie robota z turem
polecam John Deere 1640 lub coś podobnego, posiadam Jd już 5 lat i jeszcze nic nie robiłem w nim odpukać, bardzo dobry skręt jak na swoje 65km mocy ma bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jasne ciezki ursus na 6 ha gdzie opona kosztuje ponad 2 tys i jak zaczepi opryskiwacz to reka z siedzenia nie siegnie do zaworow litosci..przerabialem juz u siebie te ciagniki i na dzisiejsze czasy to wytluczone dziadostwo bylo dobre 30 lat temu Najlepszy w tej kasie to albo ladny zetor jak niektorzy Ci mowia 52 lub 72 lub jakis ursus z seri 45xx choc one z przodem akurat kolo 50 tys chodza  Tobie trzeba ciagnik ktory bedzie i palil w zime i ktorego zaczepicz od opryskiwacza po plug 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid-Zetor    1

Kolego kup se zetor 8011 cena podobna do c 360.Ale o 20 koni mocniejszy.Z pługiem 3 skibowym obrotowym myślę że nie

będzie miał problemu.A do prac lekkich takich jak pryskanie,rozsiewanie,bronowanie to bym se zostawił tego t 25

tanie części,mało pal,i sam go mam i nie narzekam za te 30 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Polecam MF, sam mam 3085 na 30ha i jest wystarczający, chodzi w plugu 5 zagonowym, agregacie uprawowo-siewnym 3m i talerzowce 3m, ogolnie to we wszystkim, pryskanie, nawoz w bronach 7m (podwojne juz troche ma ciezej) Jest u nas bardzo duzo glin i dosc spore gorki, na niektorych nawet nie siejemy, bo strach :D

A tak wgl to polecam jakiegos starszego jelonka, nowszego renault z lat 90+, MF'a z serii 30xx (tutaj juz trzeba miec wiecej ha, zeby zarobic na oleje itp.)

Nie polecam DF, bo sie czesciej psuja niz te wymienione wyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja mialem 8111 i nikomu tego badziewia nie polecam jedynie nadawal sie ciagac talerzowke  i orki do 4x30 i to na lzejszej ziemi biegi zgrzytaja w zimie tragedia z odpaleniem biegi zle dobrac w polu jedynie byl tylko zwrotny bo zawracal prawie na miejscu byl z 88 roku i sprzedalem go za 33 tys w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No to może coś takiego: http://olx.pl/oferta/same-explorer-70-CID757-IDc5eI1.html#ae45579d07

Znajomy ma takiego. Silnik bardzo oszczędny, do tego chłodzony powietrzem - jak Władek :) Spali mniej niż 60-tka czy Zetor. Skrzynia mechaniczna z dużą ilością biegów i rewersem. Blokada mech. różnicowych obu osi. Wszystko mechaniczne. Hamulce na 4 koła. Pompy hydrauliczne na zewnątrz skrzyni biegów. Ciągnik bardzo dopracowany. Oczywiście starość nie radość i trzeba takiemu zrobić drogawą wymianę filtrów i oleju, do tego jakieś naprawy. Jednak powinien być tani w utrzymaniu i komfortowy w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

jeśli chodzi o renault to weź pod uwagę też to, że większość nie posiada instalacji pneumatycznej jeśli masz zamiar ciągać przyczepy. zetor 7211 jak już pisałem wcześniej najlepszy dla Ciebie. bardzo mało pali, wygodna, duża kabina, prosty w obsłudze, części dostępne wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z ciekawości - jakim Zetorem pracowałeś i w jakich maszynach tak dużo Ci spalił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Mój kuzyn i wujek mają te zetory jeden 6245 drugi 7745 i mówią że wir w baku, a wujek który ma 7745 w ogóle na niego narzeka, ma mało siły ale nie mówię że tak jest lecz ze spalaniem to się zgodzę, mój sąsiad ma forterre 11441 z turem i on praktycznie nic nie robi, jedyne jego zadania to zwózka balotów i w tym roku woził nim zboże, a tak to nie chodził ani z prasą, ani z pługiem, kiedyś robił przy gruberze, ani nie ładuje gnoju na rozrzutnik czy nie chodzi z rozrzutnikiem, praktycznie cały czas stoi, sam mi mówił że to dlatego że dużo pali i ma z nim jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Najpierw się określ czy chcesz napęd na dwa kopyta czy na cztery. Jak masz górki to oczywiste. Idź w kierunku Massey Ferguson 675 czy coś takiego wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

widzę kolejnych bajkopisarzy na forum, ciągnik 70 koni i wir w baku proszę was nie piszcie takich bzdur, widocznie nie umiecie nimi robić skoro macie wir w baku. ciągnik spali tyle paliwa na ile jest obciążony i proporcjonalnie do wykonanej pracy. chyba, że ktos naprawdę nie ma pojęcia o robocie i ciągle ma 2000 obrotów, lub zle ustawiony pług lub agregat podorywkowy i ciągnik ma ciężko.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Shaun Dobrze powiedział  żeby autor postu określił  chce na 4 czy na 2 kopyta ale autor także napisał że będzie do tura  to kupywanie 7211 będzie bez sensu to już lepiej  7245 massey ferguson  3060 lub mtz jakiegoś  lub ursusa 4514 ale drogie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Popieram tego kolegę od renówki bo sam mam dwie dużą i małą z przednim napędem obie z silnikiem MWM mało palom a takom mniejsza np.68-14 przypuszczam że już kupisz za 30-35 tys.ale twój wybór jak kupisz zetora to częściej zajrzysz do zbiornika paliwa  :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

Z tym agregatem to radził bym ustalić z sąsiadem jakim ciągnikiem sąsiad dysponuje? Ja bym brał Ursusa 1014 95km prosty mechaniczny ciągnik a co najważniejsze ciężki.Teść ma na 20ha z 2004 zadowolony bardzo. Prostota w tym ciągniku jest i niczego więcej no może wyciszenia w kabinie robiłem tym ciągnikiem do uciągu nie mam nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Bajki o tym że zetor pali dużo to opowiada ten co nie robił zetorem !!! Orałem kiedyś nierówny kawałek ciężkiej gliny zetorem 7711 to 3,2ha orałem ponad 6 godzin jak nie pod górke to pochyło że myślałem że przewrócę  traktor oczywiście 3 skiby+brona spalił mi koło 60 litrów ktoś kto pola nie widział powie że dużo ja twierdze że mało ! dla porównania mój sąsiad dużo równiejszy kawałek około 3 ha orał 3 godziny i spalił też koło 60 litrów a orał case 155 kucyków tylko że czas prawie połowe krótszy !!! Nie próbuj nawet szukać zagranicznego ciągnika za tą kase bo albo kilka lat będziesz szukał w dobrym stanie albo kupisz złom i jak coś walnie to na remont nie stać ! pomyśl tylko ile głupie spszęgło do takiego zachodniego może kosztować jak za taką kase to zetora dobrego to trzeba poszukać !! Ja polecam 7711 lepszy od 7211 wiem z doświadczenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj