Skocz do zawartości
new_profil_luki21

Woda zalewa komorę cylindra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Woda
luki1082    0

Witam  

chodzi mi o tą wstępną komore wirową w głowicy.

Czy ją doszczelnia się jakoś ? podkładką miedzianą?

bo u mnie wydaje się jakaś lużna 

Możesz mieć luźną. Ja też tak miałem ale jak dawałem główkę do roboty to mi koleś wyciągną komorę napunktował i wbił na nowo. 

Uziu92    1411

jaa oring dawałem bo bez oringu olej nawalał, z oringiem sucho i nic się nie działo, tylko nie moze byc nie wiadomo jak gruby, głowica ładnie dociśnie, bez oringu za chwoilke znów będzie wyciek, nie raz gowice zwalałem :D

Wiadomość z agroFakt.pl

robert983    23

Silnik został złożony wszystkie orygi nowe , na razie pracował dwie godziny mało ale jest ok;-)
ale w przyszłości będę szukał nowego bloku

robert983    23

Panowie jakiego bloku szukać , starego czy kupić nowy?
Cena nowego 2200 z kawałkiem, znowu poszłam mi woda do oleju , teraz nie będę się bawił z lepienie tylko zrobię jak trzeba, ale tak z drugiej strony nie miał się kiedy popsuć :-(
Na same żniwa ...

LTZ55a    25

Ja bym wziął ogólnie używany, bo tańszy, ale nie ma wtedy żadnej gwarancji.

Mi dziś siadło c330, rotacyjna i MTZ nie da rady kręcić rozrusznikiem, więc nie jesteś sam.

traktor11    9

Raczej brać nowy blok za 2200 to dobra cena tylko pytanie jakij firmy ? Bo duże teraz jest bubli na rynku i trzeba uważać na to by nie robić nominalmego zaraz miałem taki przypadek blok trzeba było zieźć na osowanie .

Może kolego by to http://allegro.pl/nowy-silnik-ursus-c-360-wal-blok-tlok-i6887199624.html  bo za blok orginał to tak wołają ponad 3000 tyś 

traktor11    9

Kurde sory chyba jeszcze po wczorajszym mnie trzyma to nie w tym tymacie 

ale gafa  :(  Sory jeszcze raz

robert983    23

Dokładnie , blok do mtz D240
Wiem kto ma stary blok , to znaczy długo leży ale ciągnik był w miarę młody , poszedł na części,
może taki kupić i dać na osiowanie i planowanie,wtedy byłby Oki na 100%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bekba
      Witam, belarus 1025, 2010r, rozdzielacz wschodni po sprawdzeniu we firmie zajmującej sie regeneracją rozdzielaczy został uznany za sprawny(wymieniłem też profilaktycznie zawór przelewowy) , pompa założona nowa, filtr w zbiorniku na olej hydrauliczny nowy, filtr siatkowy na dole ciągnika wyczyszczony, wirnik oleju ze skrzyni tez wyczyszczony. Stan oleju pełny. Sytuacja wygląda tak że ciśnienie na zegarze podłączonym pod obojętnie które złącze przy dużym gazowaniu wzrasta do 80 bar i spada mimo że ciśnienie jest cały czas podawane. Podnośnik też bardzo słaby. Prosił bym o dokładne wskazówki jak podnieść ciśnienie w tym rozdzielaczu bo chyba nie mam takiej klapki na dwie śruby jak jest w starszych wersjach. Pozdrawiam  

• Przez Peron
      Witam

Czy ktoś z Was wymieniał fotel w swoim MTZ 82 na bardziej komfortowy? Nie chcę kombinować z samochodowymi, chciałbym kupić coś dedykowane do ciągników. Najlepszy to byłby oczywiście jakiś Grammer pneumatyczny, no ale jakiś dobry mechaniczny też może być. 

Zastanawiam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/agro-mar-fotel-siedzenie-komfortowe-mtz-pronar-mf-i6574126281.html

http://allegro.pl/agro-mar-siedzenie-fotel-mtz-ursus-mf-pronar-i6574129397.html

Jeśli ktoś ma, to byłbym wdzięczny za opinie.
    • Przez dzony9203
      Mam problem. Od niedawna nie mogę załączyć przedniego napędu w belarusie 920. Przedni napęd na krzyżakach, załączany dźwignią.
      Dźwigienka jest w jednej pozycji, jakby zablokowana i nie można jej przestawić. 
      Co może być przyczyną?
      Pozdrawiam.
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez marka
      Kilka wieczorów poświęciłem na przejrzenie forum dotyczące MTZ i Belarusa i stwierdziłem że każdy ciągnik jest z innej bajki więc postanowiłem otworzyć własny temat na którym będę opisywał własne kłopoty z belarusem 820.3 rocznik 2008 i rozwiązania problemów, zwłaszcza że dzięki forum rozwiązałem już dwie "awarie"patrz problem z WOM w MTZ - Agrofoto.pl Forum - strona 2 i mtz nie odpala - Agrofoto.pl Forum
      A na dzisiaj nowy problem czyli niedziałający wentylator nagrzewnicy oraz prawdopodobnie świeca żarowa .studiując schemat doszedłem do wniosku że za wentylator odpowiada przekaźnik pierwszy licząc od strony kierowcy i na kostce powinno być napięcie idące od bezpiecznika .Czy z tą awarią mogą mieć związek bezpieczniki zabezpieczające ładowanie i gdzie one są fizycznie w ciągniku ?