Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Geo    10

A sprawdzałeś luz na osi przedniej belki zawieszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mundy96    0

Połączone

 

Witam posiadam Wladimirca-T25 z kolumną kierowniczą  od Ursusa c-360  zamierzam ją zamontować , ale mam problem a mianowicie kolumna jest za niska nie wygodnie się skręca , oraz blokuje dźwignie od zmiany biegów i tutaj moje pytanie,  jak  wydłużyć jakieś 10cm drążek kierowniczy ???

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Witam, ostatnio wymieniłem cały zestaw naprawczy w kolumnie od t-25 i luzy nadal są na 1/5 kierownicy, próbowałem już z regulacją, z podkładkami ale nadal jest to bezskuteczne, jest jeszcze jakaś możliwość usunięcia tego luzu ? Pytam bo mam kupione wspomaganie elektryczne które chce założyć a z takim luzem i lekko skręcającą się kierownicą to strach jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co dokładnie wymieniłeś?

Luzu poosiowego nie ma na walku kierownicy?

Luzu wałka poziomego nie ma na tulejce?

Ramie dokrecone na wałku poziomym, brak luzu na wieloklinie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Koledzy a czy w tym miejscu powinien być luz między ślimakiem a wałkiem, tzn trzymając wałek w ręce nie ruchomo mogę 2 mm w każdą stronę kręcić śliniakiem?

1851540.jpeg

 I jeszcze jedno pytanie czy ten ślimak wystarczy tylko nałożyć ba wałek i wszystko skręcić czy musi być jakieś zabezpieczenie aby ten ślimak nie wypadł, pytam bo moja kolumna się rozsypała, kupiłem zestaw naprawczy ale nadal mam duże luzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Luzu ma nie być.

Zabezpieczenia nie ma.

Na końcu wałka można klepnąć punktakiem by spuchł i ślimak już nie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Dziwne bo Stary i nowy ślimak mają takiej samej szerokości klinki a rów w wałki jest w Bdb stanie. Jakieś pomysły jak to zrobić ? bo zaspawać nie zaspawam bo nie wiem w którym położeniu ślimak ma się znajdować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Ok ale w którym położeniu ślimaka zaspawać, czy wałek równo z ślimakiem, czy wepchać ślimak do końca czy może pośrodku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ślimak dopchani do końca. Po pierwsze tak powinien być, po drugie zminimalizujesz możliwą nie osiowość ślimaka względem wałka, skoro ma luz na wieloklinie.

No chyba, że lubisz jak kierownica jest pod brodą. ;)

Przyłap ślimak i puść wałek z równi pochyłej i zobaczysz co i gdzie ma bicie. Zespół jest podparty na 3 łożyskach, więc będą naprężenia. Z tego powodu pękają, ukręcają się wałki. Podczas kręcenia kierownicą czuć przeskoki oporu.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji przekładni i wymianie wałka poziomego, ślimaka, łożysk i tulei w korpusie przekładni nie widzę znaczącej poprawy. Luzów kierownicy góra-dół nie ma. Wałek poziomy również nie pracuje. Tak jakby był za duży odstęp między rolką a ślimakiem pomimo regulacji i wybraniu najmniejszego luzu.  Skróciłem również lekko ramię na wałku poziomym aby się lżej kręciło ale niewiele to dało. Czy u was da się skręcić kierownicą na postoju? Bo u mnie nie bardzo. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Takie kręcenie na postoju nie jest wskazane.

A jak z łożyskami w zwrotnicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Już nie mam sił do tej kolumny, cały komplet naprawczy mam nowy a luzy jak były tak są, jedynie kierownicą dużo ciężej się skręca, a regulacja nic nie daje, luzy mam na ok 1/4 kierownicy a chce zamontować wspomaganie elektryczne ale z takimi luzami strach wspomaganie montować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mtracz Do zwrotnic nikt nie zaglądał. Muszę się przejechać to będę coś mógł więcej powiedzieć. Na razie nie jestem zadowolony.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sprawne i nasmarowane łożyska oporowe w zwrotnicach to już połowa sukcesu. Na kwadratowych kulkach ciężko się kręci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Koledzy. Opłaca się kupować to krótsze ramę do kolumny?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Ja mam od kilku lat i chwalę sobie takie "wspomaganie" dużo lżej się kręci, trochę więcej obrotów kierownicąale po czasie zapominasz o tym ile było poprzednio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie jest sprawa. Mój Władek od zawsze miał luzy, ale to nie przeszkadzało. Opon nie drze. Trzyma się drogi. Można jechac naprawdę szybko. Ale zastanawia mnie jedno, zresztą sami zobaczcie...

wśród motocyklistów jest to nazywane zjawiskiem Shimmy

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale mi się to wcześniej nie robiło. Luzy były zawsze. Kurde chyba szykuje się kolejny remont w tym roku...

Na żniwa robiłem zwrotnice i hamulce w tym  bez kabiny....


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez El_Polako
      Witam, 
      Po odpaleniu mój T25 od razu wchodzi na maksymalne obroty i jedyna opcja aby go zgasić to odcięcie paliwa lub wyciągnięcie odprężnika. Regulacja cięgnem które idzie do pompy nic nie daje.  Gdzieś natknąłem się na informację, że prawdopodobnie coś się przycięło w pompie wtryskowej. Czy ktoś może orientuje się jaka może być przyczyna i czy jest to skomplikowana naprawa. Z góry dziękuję za pomoc. 
       
    • Przez jarx08
      jaki olej wlać do skrzyni Jd 6810?
      czy po wymianie wymagana jest jakaś kalibracja?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj