Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Barenbrug    68

Dzień dobry,

Ponieważ dostajemy od Was mnóstwo telefonów czy mieszanka poplonowa BG-13 jest dostępna - to odpowiedź brzmi: TAAAAK! :) 

Mamy ją już na stanie i realizujemy wszystkie zamówienia.  

W obecnej sytuacji, gdzie brakuje paszy objętościowej ta mieszanka jest doskonałym rozwiązaniem - można ją jeszcze zasiać i zebrać plon początkiem maja i później zasiać po niej kukurydzę lub też użytkować cały rok!!

Dla przypomnienia skład mieszanki BG-13 MILKWAY POPLON:

- ŻYCICA WIELOKWIATOWA 45%

- WYKA OZIMA 40%

- KONICZYNA INKARNATKA 15%

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/linia-bg-milkway/bg-poplon-nowość.htm

https://www.barenbrug.pl/pastewne/news-pastewne/mieszanka-poplonowa-sposób-na-brak-sianokiszonki.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Polecam mieszankę :) Dostępna również z szybką wysyłką w pewnym e-sklepie ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Czy można uprawiać mieszankę bg 13 po kukurydzy???kukurydza już została ścięta, z środków ochrony roślin został zastosowany lumax. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 7.09.2019 o 08:56, Radeckicbr napisał:

Witam :) Chciał bym się dowiedzieć jaką najlepiej zasiać trawę dla bydła mięsnego? 

Wszystko zależy od stanowiska - jaka klasa gleby, przepuszczalność czy to trwałe użytki zielone czy grunty orne?? 

22 godziny temu, Eliot napisał:

Czy można uprawiać mieszankę bg 13 po kukurydzy???kukurydza już została ścięta, z środków ochrony roślin został zastosowany lumax. 

Nie za bardzo, lumax jest środkiem doglebowym i tym bardziej przy małej ilości opadów deszczu jest on gorzej rozpuszczalny i wolniej się rozkłada. Raczej sugerowałabym zasiew bg1 w ilości 40kg/ha bez dodatku motylków. I też może Pan ja użytkować cały kolejny rok.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 13.09.2019 o 23:30, Radeckicbr napisał:

Trwałe uzytki zielone, gleba torfowa użytkowane było by to jako trawa kośno-pastewana 

To może połączyć Pan mieszankę BG-6 z białą koniczyna i BG-7 z miekkolistna kostrzewa- 6 dobrze znosi wypas, a 7 będzie wydawać stabilny plon na torfie i tworzyć zwarta darń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

u mnie też połowe BG jest wypalone po siewie przy czerwcowych opadach deszczu, potem susza i dwa razy koszenie zielska i goła ziemia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Torf jest specyficzny i niezbyt nadaje się na suche wiosenne siewy, jak się rozgrzeje i wysuszy to robi się taki popiół że nic tam nie rośnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
8 godzin temu, PATr napisał:

Torf jest specyficzny i niezbyt nadaje się na suche wiosenne siewy, jak się rozgrzeje i wysuszy to robi się taki popiół że nic tam nie rośnie

Dokładnie tak jest. Miałem w planach zasiać ponownie w sierpniu, ale przy obecnej pogodzie wraz nic by z tego nie było. Czekam do kolejnej wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie sierpniowy siew też niezbyt wypalił. Na wiosnę będzie wilgoć po zimie i dosiewka. Zasiane BG7, nieco TŁ9  i sporo koniczyny czerwonej i szwedzkiej.

86e3ad4023b6838bmed.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zasiałem w 2018 roku dsv 2055 bez orkowo i to uratowało wschody .Mimo problemów z rdzą ,bo trawę mocno zaatakowała to plantacja wiosną 2019 dała dobry plon .Tylko pierwszy pokos .Dalej trawa nie rosła mimo sporego nawożenia npk i ph dobrego i dobrej ziemi .Opadów też nie było tak mało .Koniczyny może było z 50 % tego co powinno odbić ,ale trawa stała w miejscu i do teraz nie rośnie .Lada dzień będzie wszystko zaorane .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy firma barenbrug ma w Polsce swoje plantacje i plantatorów traw nasiennych? Do tej pory wraz z bratem kontraktowalism trawy nasienne z rolimpexem ale współpraca się popsuła i teraz myślimy żeby rozpocząć kontraktacje z nową firmą i myśleliśmy właśnie o barenbrug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 14.10.2019 o 13:35, Łukasztm150 napisał:

Witam czy firma barenbrug ma w Polsce swoje plantacje i plantatorów traw nasiennych? Do tej pory wraz z bratem kontraktowalism trawy nasienne z rolimpexem ale współpraca się popsuła i teraz myślimy żeby rozpocząć kontraktacje z nową firmą i myśleliśmy właśnie o barenbrug.

Proszę o kontakt mailowy do naszego biura w Polsce, tam dostanie Pan więcej informacji info@barenbrug.pl :) 

Dnia 16.09.2019 o 21:32, MichalForterra1993 napisał:

ja chce przesiac moje pastwisko. i tu moje pytanie ktora mieszanke wieloletnia najlepiej wybrac?

bg-6 ogólnie najlepiej nadaje się na pastwiska wieloletnie, natomiast proszę zadzwonić to ustalimy wszystko dokładnie z mieszanką i nawożeniem :) 

662-271-234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!!!! :) :) :) 

 

Jakie plany na nowe zasiewy? Planujecie zasiać mieszanki Barenbruga, a może macie pytania jaką z mieszanek najlepiej wybrać? 

Kilka najpopularniejszych mieszanek poniżej i informacja o lucernie ;)

 

Lucerna:

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/motylkowate

https://www.barenbrug.pl/pastewne/yellow-jacket/odpowiedzi-na-najczęściej-zadawane-pytania/dlaczego-wybrać-yellow-jacket.htm

Mieszanki traw: 

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/b-g-1-milkway-sprint.htm 

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/b-g-7-milkway-water-nutrifibre.htm

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/b-g-8-milkway-structo.htm

 

Pozdrawiam,

Małgosia

662-271-234

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 7.01.2020 o 20:43, Radeckicbr napisał:

Wzajemnie ;) Planuje posiać mieszankę Kośno-Pastewną dla bydła mięsnego.

 

Dzień dobry, w razie pytań proszę dzwonić i niech Pan spojrzy na te mieszanki które Panu wysłałam w wiadomości :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja to posiałem na wiosnę na polu III-IV klasa o ph 5,8(z tym że jeszcze na jesień poszło z 5 - 6 ton na hektar wapna kujawit). Zebrałem trzy pokosy bardzo średnie ale wydaje mi się że przyjęła się tylko ta koniczyna, tj koniczyna zagłuszyła lucernę. Ta koniczyna miała być jednokośna a jak kosiłem trzeci raz na początku września to łan zakwitł i były tylko białe kwiatki(tak pewnie kwitnie koniczyna a nie wasza lucerna?) Szykować się do odsiewu lucerny? Można  to odsiać na tym samym polu?

ps

chodzi o bg12

Edytowano przez Troker1979
nie ma cytatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil100691    0

Planuję zasiać 2 ha trawy gleba 5 klasy mozaikowata dużo tzw rudki miejscami piasek teren był również plantowany z uwagi na nierówności starałem się żyzną  ziemię na koniec rozgarniać po wierzchu łąka była nie orana kilkanaście lat ale dawała dobry plon jeśli chodzi o wodę to raczej umiarkowanie w ostatnich latach bardziej sucho niż mokro  

20200210_150826.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dokładnie, polecam BG-8 i dobre nawożenie potasowe. Dodam, że zwłaszcza przy sytuacji ze zdjęcia polecam również wałowanie przedsiewne w celu dodatkowe zagęszczenia jak i wciśnięcia tych kępek :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil100691
      Posiadam pierwiastkę rasy montbeliarde wycielona z miesiąc temu dziś rano spuscila z siebie prawie całe mleko jak przyszedłem leciało z 4strzykow zostalo może z 2litry...wcześniej dawala może z 11 na udoj wieczorem to samo leci cienkim strzykiem ale z wszystkich 4 😏 może ktoś miał coś podobnego lub zna na to jakiś patent 
    • Przez hazel
      Witam  jako iż jestem młodym rolnikiem chciałbym się was trochę poradzić. Planuję nawożenie azotowe na pszenzyto ozime myślałem żeby na pierwszą dawkę poszla saletra a około miesiąc później podać mocznik dolistnie co myślicie o takim nawożeniu ma ono sens.  Czy lepiej mocznik podać posypowo czy podać azot w 3 dawkach czy w 2 
    • Przez Tomson5120
      Lucerna czy Koniczyna najlepsza dla bydla mlecznego? Ktora z roslin poradzi sobie z suszą? Posiadam 3 i 4 klase gleby.
    • Przez grzeskw75
      Witam, sprzedam 3 jednostki kukurydzy Pioneer po 80 tys. nasion .  
        1 jednostka P8400- 600 zł  
                                                                             
         1 jednostka P8134- 600 zł    
                                                                           
          1 jednostka PR39H32- 400 zł
                                                                             
        06-420 Gołymin pow.Ciechanów  tel.691-980-674
    • Przez gesy
      Sprzedam sianokiszonke 120x120.pierwszy pokos ,45szt.w cenie 90zł sztuka.oraz 25szt 2pokos w cenie 70 zł sztuka.załadunek w cenie.mogę wystawić fakturę VAT.cena do uzgodnienia.okolice Łukowa.21-421. Tel 510609558
       
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj