tomn95

C-330 i silnik hydrauliczny dwustronny

Polecane posty

tomn95    51

Chce zakupić rozdzielacz jednosekcyjny na błotnik do silownika dwustronnego działania http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-jednosekcyjny-1-40l-gwa-i4940761226.html i teraz pytanie jak najlepiej go podłączyć żeby pompa nie dostawała po tyłku. Czytałem że podłączenie na przelew rozdzielacza pod siedzeniem jest błędem. Jakie podłączenie według was będzie najbezpieczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Widzę że masz słabe pojęcie o hydraulice. Nie mam c330 ale wyjście (otwor z którego bedzie wypływał olej) z rozdzielacza pod siedzeniem (z tym że nie wiem które to jest) łączysz z wejściem tego rozdzielacza z allegro co chcesz kupić (bodajze pod oznaczone literą L). Z kolei łącze oznaczone T na rozdzielaczu z allegro łączysz z tym drugim z rozdzielacza pod siedzeniem. złącza A i B z rozdzielacza z allegro będziesz miał na połączenie siłownika do kosiarki. O rzeczach oczywistych jak złącza,węże nie piszę bo to muszisz dobrać na długość zakuć itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

To wszystko wiedziałem. Pytałem i coz zupełnie innego. Czytałem że jak zdejme mostek na rozdzielaczu pod siedzeniem i podłączenie zasilanie i powrót to pompa będzie dostawała. Na internecie są zdjęcia gości którzy podlaczaja zasilanie rozdzielacza na błotnik bezpośrednio od pompy. Tylko co dalej? Jak zasilić wtedy rozdzielacz pod siedzeniem? Powrotem z tego na błotniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Nie będzie dostawala po tyłku pod pewnym warunkiem. Przez dołożony rozdzielacz musi bez problemu przeplywać olej w stanie neutralnym tego rozdzielacza. Bo jak nie używasz podnośnika to przez mostek cały czas przeplywa olej. Wstawiasz zamiast mostka rozdzielacz to przez niego będzie płyną. W przypadku niskiej wydajności pompy w c330 nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A co do zarobienia przewodów na rozdzielacz pod siedzeniem to lepiej zrobić oczka czy kolanka wkrecane w rozdzielacz?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Zrób oczka. W rozdzielaczu nie ma gwintu stożkowego i możesz mieć problem ze szczelnoscia. Oczka też obrócisz sobie w którą stronę Ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Chce zakupić rozdzielacz jednosekcyjny na błotnik do silownika dwustronnego działania http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-jednosekcyjny-1-40l-gwa-i4940761226.html i teraz pytanie jak najlepiej go podłączyć żeby pompa nie dostawała po tyłku. Czytałem że podłączenie na przelew rozdzielacza pod siedzeniem jest błędem. Jakie podłączenie według was będzie najbezpieczniejsze?

 

czy taki rozdzielacz wystarczy aby uruchomić silnik hydrauliczny (np z RCW)?

Nie, nie znam się na hydraulice.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Pytanie czy c330 i jej pompa będzie w stanie. I raczej będzie w stanie, tylko mala wydajność, małe obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

czy taki rozdzielacz wystarczy aby uruchomić silnik hydrauliczny (np z RCW)?

Nie, nie znam się na hydraulice.

Tu nie chodzi o silnik tylko o siłownik.

Mam kolejne pytanie do czego są dwa otwory z jednej strony silownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Które wejście w rozdzielaczy pod siedzeniem przy mostku podłączyć jako zasilanie do rozdzielacza na błotniku a które jako powrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj