tomn95

C-330 i silnik hydrauliczny dwustronny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomn95    51

Witam. Co musze zrobic aby taki silownik dzialal pod trzydziestka? Mam tylko rozdzielacz pod siedzeniem. Co musz kupic i jak to podlaczyc? Wystarczy rozdzielacz jednosekcyjny? Jestem w tym zupelnie zielony i prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Do dwustronnego silnika musisz mieć rozdzielacz dwusekcyjny. Jeśli nie masz takiego na błotniku musisz dokupić. Podpinasz się oczywiście pod rozdzielacz pod siedzeniem. Najlepiej jak obejrzysz u kogoś, kto ma w trzydziestce taki rozdzielacz montowany fabrycznie. Oczywiście nie musisz kupować oryginału. Myślę że każdy inny 2-sekcyjny będzie pasował (oczywiście o odpowiedniej przepustowości i maksymalnym ciśnieniu roboczym).

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oryginalny  rozdzielacz  jest  jedno sekcyjny , i  taki wystarczy do podłączenia siłownika  dwustronnego .

 

silnik  hydrauliczny  oczywiście  tez  obsłuży  , bo nie  wiem  o  co  pytasz  ,  w  temacie  o  silniku   , a  w poście o siłowniku ....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Przepraszam moj blad w temacie powinien byc silownik. Potrzebny jest mi on do tego zeby skladac i rozkladac kosiarke "osa" czyli w jaki sposob podlaczyc to wszystko do rozdzielacza pod siedzeniem zeby dzialalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na rozdzielaczu pod  siedzeniem  jest  taki  mostek  ,  wyrzucasz  go  w  jego miejsce   podłączasz  zasilanie i powrót,  dowolnego  rozdzielacza 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4940761226

Taki wystarczy czy lepiej zakupic dwusekcyjny na przyszlosc? Do tego jeszcze jakies przewody zeby polaczyc rozdzielacz pod siedzeniem z tym co podalem link? Jakiej wielkosci sa te wyjscia w rozdzielaczu pod siedzeniem? Czy zasilanie rozdzielacza na blotniku bedzie niezalezne od pozycji dzwigni tego pod siedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jaki  kupić  to  sam musisz  zdecydować  .

 W  takim  traktorze  2  sekcje , to nie ma  do  czego wykorzystać .

przewody oczywiście  musisz kupić .

w  rozdzielaczu pod  siedzeniem  są  śruby  przelotowe 18 mm .

Połażenie  dźwigni  rozdzielacza  pod  siedzeniem nie ma  znaczenia  , zasilanie  jest niezależne  ,  tylko pompa  musi być  włączona 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Wybacz. Oczywiście mówiłem o jednosekcyjnym, tylko takim co ma wejście / wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A do tego rozdzielacza na blotniku trzeba bedzie dokupytac jeszcze jakies wyjscia zeby mozna bylo podpiac przewody od silownika? Czy te przewody beda bezposrednio wpinane w ten rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ten po lewo z rozdzielacza a ten po prawo z silownika? One sa juz tak zakonczone czy trzeba to jakos zaprawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak  to po  lewo  do traktora ,  a po prawo do  maszyny 

 

Nie  rozumiem o co pytasz   ... kupujesz  rozdzielacz, kupujesz  gniazda i przewody  żeby pasowały gwinty i  stożki  , łączysz  to  wszystko i  koniec .

Najlepiej kupuj   w  jednym  miejscu  .lub idąc  po przewody i gniazda   weź  rozdzielacz 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czyli przewod hydrauliczny jest juz z obu stron zakonczony? I maja one rozne dlugosci? A jak polaczyc przewod z przewodem?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie pamiętam .  A   co  za  róznica?  jak  podłączysz  źle i nie  będzie  działać   to  zamienisz , oczka  i  śruby  takie  same 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Z drugiej strony nic nie ma. Na gorze jest zaslepione wyjscie do kipru rozumiem ze z niego nie korzystac. A wiecie moze jaki gwint jest w tych srubach od tego przelewu/mostku? I jaka role ma ten mostek bo po cos on jest?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Podejscie do rozdzielacza na błotniku jest z drugiej strony tego rozdzielacza co pokazałeś.

Co z  drugiej  strony? o  co  ci  chodzi? o  czym  piszesz? 

zasilanie  i powrót zewnętrznego rozdzielacza,  podłacza  sie  w miejsce  mostka  widocznego na  zdjeciu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Skoro nie jesteś w temacie, to idź do do sklepu z częściami rolniczymi / składnicy, tam powiedz że masz trzydziestkę i chcesz podłączyć rozdzielacz, który obsłuży siłownik dwustronnego działania. Tam Ci bez problemu wszystko skompletują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Co z  drugiej  strony? o  co  ci  chodzi? o  czym  piszesz? 

zasilanie  i powrót zewnętrznego rozdzielacza,  podłacza  sie  w miejsce  mostka  widocznego na  zdjeciu 

Rzeczywiście masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A czy ta srube ktora jest zaslepione wyjscie na hydraulike na kiper w rozdzielaczu da sie potem przykrecic przewod z oczkiem ktory zaloze w tamto miejsce? Czy trzeba zakupic inna srube?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Normalną  śrubę  przelotową  18 mm  kup  , daj podkładki pod  oczko  i  tyle .

To  robi  się  nudne ,  o  takie  pierdoły pytać  to niepoważne ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj