MARIO-MECALAC

Jaki Ciągnik doTransportu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
extrabyk    5593

W miejscu za kabiną można zamontować jakąś skrzynię na różne rzeczy ale fabrycznie to miejsce jest pomyślane na montaż obciążników (nie wiem ile kg. ale sporo). Widziałem też Fastracki głównie w Anglii gdzie w tym miejscu mają siodło podobne do tego z "TIR-ów" a na tym konkretna naczepa do ziemi, gruzu, kamieni itp. materiałów i taki zestaw to już prawie jak wozidło...i tu dochodzimy do momentu w którym może rozejrzyj się za wozidłem bo jeśli chcesz wydać ok. 200 tyś. na ciągnik i przyczepę to powiem Ci,że dobre wozidło już kupisz za tą kasę a co wozidło to wozidło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie ostatnio ktoś śmigał wozidłem po drodze, taka ciekawostka.

 

JD może wypić swoje ale robotę robi też, tak samo Fastrac. Na ciekawego Fastraca nie ten budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wozidło to pojazd wolnobieżny i jeśli ma światła, trójkąt oraz wykupione OC na pojazd wolnobieżny to w zasadzie może śmigać po drogach. Duńska Hydrema robi bardzo fajne wozidła, które nie są tak duże jak te "pełnowymiarowe" ale robią super robotę. Wjedzie to wszędzie, cofnie wszędzie no i brak rejestracji, przeglądów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować.

 

Wybór padnie chyba na JCB Fastrack. Dużo prospektów przejrzałem, danych technicznych, rysunków jak to zawieszenie jest skontruowane itp.

 

Jednak elektroniki dużo nie ma co się obawiałem, silnik ciekawy i znany choć drogi w naprawie.

 

Niech by był zablokowany na te 65 km/h to i tak jest to dobra prędkość, a po za tym jest to zablokowane elektronicznie na 65, wystarczy zdjąć blokadę i już ma się ok 80 km/h.

 

Kolejna kwestia to taka, że panel boczny kontrolny jest bardziej przejrzysty i czytelniejszy. Jedynie wkurzają mnie te przednie światła na wysokości przednich kół na rurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

mario twoje słowa :D. JCB odpada. Widziałem oglądałem i tego dziwaka nie chcę. Żeby to naprawić to ktoś kumaty musi być i to bardzo. Fastrack nie jest liderem w ciągnikach, wszedł w ten rynek bo wszedł i nic poza tym. Jedyna fajna sprawa to prędkość przelotowa nawet 80 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem moje słowa, ale nie zgłębiałem tematu zanim to napisałem. Znałem jedynie silnik. W polu tym nie będę robił, tylko transport. Wiem że się teraz będziecie czepiać tej wypowiedzi, ale dziwak nadal to to jest, rozmawiałem z kumplem mechanikiem powiedział że jest to temat do ogarnięcia co myślałem że on nie da rady temu podołać. I owszem wszedł na rynek bo wszedł ale ciągnikiem rolniczym typowym to on nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wszystko jest do ogarnięcia w nowoczesnych i mało znanych maszynach tylko potrzeba czasu, wiedzy i pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Tak tylko skromnie zauważę, że trochę dzięki moim wpisom przychylniej spojrzałeś na Fastraca B) a on ma jeszcze jedną zaletę...otóż w żadnym innym ciągniku nie ma tak dobrego miejca dla pasażera i to miejsce ani pasażer na nim siedzący nie przeszkadza w prowadzeniu maszyny. Czasem trzeba wziąść kogoś do pomocy albo zwyczajnie żeby było z kim pogadać przy robocie i tu Fastrac bije inne sprzęty na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem trochę mnie przekonałeś extrabyk by się tym zainteresować.

Na Internecie tylko nie mogę znaleźć instrukcji obsługi zwanej DTR do fastraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Może kiedyś Ty mnie przekonasz tak na 100% do Mecalaca...bo teraz to fascynują mnie jego możliwości ale też pełen jestem obaw związanych z obsługą i serwisowaniem. Co do DTR to przy sprzęcie rolniczym, do którego Fastrac się zalicza to raczej nie występuje takie określenie. Są instrukcje obsługi grube jak książka telefoniczna, które trzeba umieć rozkminić bo ciągle odsyłają z jednaj strony na inną i tak bez końca a na koniec i tak jest napisane "skontaktować się z autoryzowanym serwisem". Czasem więcej można się dowiedzieć o maszynie z katalogu części bo tam masz prynajmniej narysowane co i jak jest zrobione w środku. Najważniejsza jest i tak kultura techniczna użytkownika, a że z tą kulturą jest dość cienko to potwierdzają to najlepiej dość dziwne pytania nawet na kopaczka.pl. Dużo w tym winy producentów bo gdyby literatura była łatwo dostępna i przystępna to większości pytań nikt by nie musiał zadawać na forach...no przynajmniej ci co umieją czytać i rozumieją to co czytają ;) Jedynym pozytywnym rezultatem tej sytuacji jest to,że obcy ludzie sobie jakoś pomagają i poznaje się nowych kolegów i koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie łatwiej dostać do rolniczego ale widzę że taki sam problem jest hehe.

A to prawda że trzeba wiedzieć czego i gdzie szukać w takiej encyklopedii

 

 

EDIT :

 

Znalazłem coś takiego na oficjalnej stronie JCB. W sumie z tego dużo więcej wiem niż z tam tych materiałów, nie wiem czemu nie wyszukiwało tego od razu.

 

OPIS FASTRACA

 

http://www.interhandler.pl/wp-content/uploads/2015/08/KATALOG_FASTRAC_3000_XTRA.pdf

 

Tu o Transporcie FASTRACA

 

http://www.interhandler.pl/wp-content/uploads/2015/08/W%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-transportowe-seria-3000-XTRA.pdf

 

Tu maszyny uprawowe mało co mi mówią tylko wiem co do czego ale nic o spalaniu.

 

http://www.interhandler.pl/wp-content/uploads/2015/08/RAPORT-Z-TEST%C3%93W-FT-3200.pdf

 

http://www.interhandler.pl/wp-content/uploads/2015/08/RAPORT_Z_TESTOW_FT_3230.pdf

Edytowano przez MARIO-MECALAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Powiem Ci,że te materiały firmowe naprawdę dobre zwłaszcza jak na firmowe. Moja wiedza (skromna) dotyczy raczej starszych modeli a te nowe to już pełen wypas co ma dobre i złe strony. Miałem okazję raz się śmignąć takim nowym na koniec Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie ze 3 lata temu ale to nie daje pojęcia o sprzęcie poza tym, że zrobiło na mnie wrażenie jak szybko i na jak krótkim odcinku osiągnąłem 65 km/h...i to wszystko na dość miękkiej łące gdzie opory toczenia były przecież ogromne. Tamte modele miały silniki Cuminsa a tu dzięki Tobie dowiedziałem się z Twoich linków,że teraz dają Sisu...a to też rewelacyjne piecyki :)

Ogólnie wygląda na to,że już na 99% jesteś przekonany do Fastracka...można powiedzieć,że ten jeden decydujący % zależy od podejścia sprzedawcy i ewentualnie firmy finansujacej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem przekonany nawet w100 %. Teraz tylko przeglądanie ogłoszeń i na wiosnę będzie nowy sprzęcik. Ale zanim kupię muszę się gdzieś kilkoma modelami przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

No tak. Trzeba mieć jakieś porównanie a więc trzeba pojeżdzić po handlarzach i pośmigać. Najlepiej jak w jednym miejscu jest kilka do porównania w jednym czasie. To tak jak z Mecalac-iem ale jest chyba tylko dwóch handlarzy, którzy mają dużo Mecelac-ów na placu ale z opinii z kopaczki to dość ryzykownie jest u nich coś kupić...no i najgorsze,że żeby obejrzeć Mecalaca to muszę jechać na drugi koniec Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W łochowie ma różne modele fastraców napewno da pojeździć. Sami je zresztą w robotach testują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że rozmawiałem ze znajomym który pracuje u Dillera JD  w serwisie gdzie mają jelenie oraz JCB

Opowiadał że był człowiek który kupił fastraca i po jakimś okresie chciał go zamienic na JD tz oddać go i w razie czego np dopłacić... więc coś tu mozę być nie tak :).

Znajomy zaś ma JCB 3200 i chwali sobie tę maszynę :)... gdy weszły nowe sprzęty bardziej skomplikowane to jednocześnie zakończyła się w pewnym stopniu era pożyczania sprzętu od sąsiada co jest dobre ponieważ nie mieszamy 2 różnych olei 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych handlarzy extrabyk wiem o kim mówisz doskonale. Przez Tel wszystko ok i zegary można podpiąć a na miejscu chcą Cię pobić za to. Nie polecam ich.

Co do Fastraca to owszem tylko tam gdzie jest kilka sprzętów danego typu by porównać.

To tak jak z koparkami od handlarza, jedni chwalą drudzy klną. Zależy jak się trafi. Albo miał za słaby silnik albo mu nie spasował, ciężko stwierdzić czemu chciał oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Może masz jakieś namiary na ciekawe miejsca gdzie można obejrzeć kilka Macelaców w jednym miejscu żeby porównać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do " meneli " To można wszędzie prócz Milicza i Grodka. KM RENT maszyny też omijaj. Najlepiej jedź do KOWO do Wrocławia. Tam się znają na rzeczy lepiej niż autoryzowany serwis. Wiem że co jakiś czas W Łaziskach Górnych w serwisie mają 11 i można się dogadać z jednymi jak i z drugimi co do przeglądów i serwisu przed zakupem od nich. 

 

To tyle co na temat Mecalaca. Ma ktoś coś jeszcze do dopisania na temat Transportu ? zaczepów lawetki oraz przyczepki tandemu? Bo te samochodowe są kurde wysokie, jak dla mini 2,5 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawidg2 a jak to wygląda? Ja myślałem o dwóch różnych sprzętach. O lawecie i o wywrotce. 

 

Dobra już wiem jak to wygląda, za mała ładowność. ale wysokość świetna hehe

Edytowano przez MARIO-MECALAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Fastrak to dobry wybór do transportu mamy takie dwa w okolicy i sa bezawaryjne  ,ale jest minus uciąg  sa za lekkie do np niskopodwoziowki ,jak będziesz kupował osprzet to taki który dociśnie tylna os ciągnika ,bo inaczej jest bezużyteczna (opinie mam od własciciela tego sprzetu i ja  tobie przekazuję ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o lawecie to myślę nad takiego typu. 

 

http://www.mascus.pl/transport/uzywane-niski-zaladunek/other-mcm-maxi-low-loader/ghhdnosg.html

 

http://www.mascus.pl/transport/uzywane-niski-zaladunek/moslein-19-t-tandemtieflader/knphvcpn.html

 

http://www.mascus.pl/transport/uzywane-niski-zaladunek/moslein-19-t-tandemtieflader-mit-abs-luftgefedert/lninrejj.html

 

Z tego co widać, to jak dojadę do przodu to tylna oś ciągnika będzie aż za bardzo dociążona tak mi się wydaje.

 

 

Tomasz78 możesz coś więcej powiedzieć na ich temat? Jakie mają modele roczniki? Jaka skrzynia? Oraz skąd jesteś bo bym się chciał przejechać i zobaczyć co to potrafi. Oraz jakie mają spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj