Adrian3210

Światła w przyczepie w c360

Polecane posty

Adrian3210    14

Cześć mam do was pytanie, czemu mi w przyczepie światłą nie działają poprawnie. Podłączam przyczepe do c360 i włączam śwaitła pozycja chyba normalnie działa ale jak włączę kierunkowskaz to zaczynają zamaist migać po jednej stronie to one normalnie świecą. W przyczepie napewno wszystko ok bo u sąsiada działa dobrze. Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A no może być przerywacz skoro wszystko świeci normalnie tylko nie pulsuje. Wymień przerywacz nie jest drogi.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

czytaj ze zrozumieniem w gnieździe czyli w traktorze ale myślę ze to wina masy jak by walna przerywacz to by nie było kierunków w traktorze myślę ze trzeba poprawić masę przy gnieździe w traktorze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli nie ma masy to przy włączonych pozycyjnych i migawce robi się choinka. Jeśli było by źle podłączone świeciło by co innego. A koledze świeci migacz tylko nie pulsuje.

Ma pewnie stary mechaniczny przerywacz a on lubi robić cyrki. Wymień na nowy i zobaczysz co powie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stare działaja tak jak pisałem w pierwszym mojm poście na zasadzie oporu czyli ile wat ma zarówka i dlatego napisałem że przerywacz lub żarówki i do dzisiaj działa na podobnej zasadzie samochodowe również i dlatego jak samochód czy traktor jak ma przyczepę to swieci jedna kontrolka extra dwie przyczepy dwie kontrolki najnowsze tylko sterowane nie przerywaczami tylko sterownikami dzialaja na innej zasadzie ale nie będe robil wykładu nie o to tu chodzi można by ksiązkę pisać o głupotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirekWraga    0

witam

moze mi ktos powiedziec czy dobrze jest podłączone gniazdo ?? bo jak podłączam przyczepe i włanczam światła lub kierunki to robi choinke .

post-176599-0-38961500-1455710863_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To wykonanie masy po ramie to sobie podaruj, najmniej zawodnym sposobem jest dołożenie dodatkowego przewodu masowego.34_1263978495.gif

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirekWraga    0

a jakis schemat by po kolorach dojsc czy dobrze jest podłączone. to gdzie najlepiej mase podciagnąć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

z wtyczki do lampy?
a co ci dają kolory jak nie wiesz jak to w lampie jest podpiete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po prostu przykręć przewód do ramy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

temat na forum umiesz założyć a schematu w necie nie możesz znaleźć pisali ci wyżej ze brak masy i to jest przyczyną puść kabel z masą do lamp i po problemie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@janczar MASA ma iść od określonego pina, (3 lub 31) i od żadnego innego. Druciarstwem proponowanym przez Ciebie można sobie krzywdę zrobić i przysporzyć pracy OSP.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czy to gniazdo na zdjęciu jest od ciągnika? Oba przewody od kierunków są uszkodzone. Do tego schemat jest dla widoku od przodu gniazda, a na zdjęciu jest podpięte w drugą stronę lewo/prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe nie ma prawa działać ,masa jest podpieta pod światla ,a światla i stop powinny byc po przeciwnej stronie ,dodatlowo fajnie by bylo polutować końcówki przewodów i podstawa masa na osobną śrubę ,a nie takie druciarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Konieczne może się okazać pociągnięcie dodatkowego kabla do masy. Od gniazda ciągniesz do korpusa silnika i powinno być ok. Tak w samo w przyczepie. Od wtyki po winień iść przewód masowy do każdej z lamp i do tylniego gniazda.

Co to za ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
    • Przez dobcio0821
      Napisano Listopad 26, 2020 Witam.
      Przeglądam różne posty ale niemoge znaleźć rozwiązania. Wczoraj chciałem zmienić pradnice na alternator AGH. Instalacje mam nową (pod alternator). Wszystko podłączyłem według schematu. Akumulatory zamienione i jest minus na masę. 
      Kabel czerwony podłączyłem tam gdzie przewód plusowy na rozruszniku i do 30 na stacyjce, a kabelek szary od kontrolki do konektora w alternatorze. 
      Problem zaczyna się jak chce podłączyć kabel plusowy między rozrusznikiem a alternatorem, porostu iskrzy.  Kolega sąsiad podjechał swoim traktorem też z zamontowanym alternatorem aż jest zdziwiony czemu iskrzy. Na krótko kablami spróbowaliśmy podpiąć masę do masy traktorów i od jego rozrusznika do alternatora i też iskrzy. Czy to może być wina alternatora? Dawać go na reklamację czy może jednak coś jest źle podłączone? Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj