raterro

Jak odpowietrzyć hydraulikę MF 3080

Polecane posty

raterro    1

elektrozawory się załączają, i działają, niby jak się to odpowietrza to sprzęgło? nadal z oleju robi się piana, ale to może przez to, że w układzie jest masa powietrza. gdy się wciśnie odpowietrznik od linii wysokiego ciśnienia, to jak zacznie lecieć już nie powietrze, a olej, to na kilka ładnych metrów, czyli pompa bije jak głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pare razy gadałem... filtr!!! po drugie załóż miedzy dekiel a rure ssącą porządną uszczelke albo przynajmniej na silikonie ją posadź choć silikon może sie urwać.. tak samo załóż nowe oringi na tej 10cm rurce z filtra do pompy. No i ostatnia rzecz: miedzy pompą a jej króćcem ssącym jest uszczelka? A w ogóle ile tam masz oleju? Jak Ci ta pompa ssie powietrze to jak to ma działać.

Odpowietrzaniem sprzegła to sie narazie nie interesuj bo nie ma szans odpowietrzyć sprzegła jazdy olejem z powietrzem.

I nie ma lini wysokiego, niskiego ciśnienia tylko wydajnością sie różnią te sekcje pompy.

"Odpowietrznik" zapewne wciskasz na deklu pompy? to jest króciec pomiaru ciśnienia tak na marginesie i przy sprawnym układzie tam nigdy nie ma powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że problem wszystkiego leży po stronie tego że jak na początku pisałeś np, wyczyściłeś filtr tylko trochę zostało opiłków lub coś w tym stylu .

wiem jedno chydraulika nienawidzi brudu a co dopiero opiłki zaciera ci wszystkie suwaki zawory itd dlatego takie cyrki i ciężko będzie usunąc jeśli będa opiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raterro    1

 

pare razy gadałem... filtr!!!

Przecież pisałem, że jeszcze nie dotarł...

po drugie załóż miedzy dekiel a rure ssącą porządną uszczelke albo przynajmniej na silikonie ją posadź choć silikon może sie urwać..

przecież tam są oringi, to na co uszczelkę

No i ostatnia rzecz: miedzy pompą a jej króćcem ssącym jest uszczelka?

jest

A w ogóle ile tam masz oleju? Jak Ci ta pompa ssie powietrze to jak to ma działać.

60 litrów

 

"Odpowietrznik" zapewne wciskasz na deklu pompy? to jest króciec pomiaru ciśnienia tak na marginesie i przy sprawnym układzie tam nigdy nie ma powietrza

ale jak tu się spuści powietrze, to dopiero wtedy ciągnie olej, więc chyba jednak lewego powietrza nie łapie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z odpowietrzaniem to sobie naprawdę odpuść. Miałem rozebrany ciągnik , czyli półbieg był w proszku, siłownik od zmiany żółw/zając, była wymieniana pompa, nowy olej i porozkręcane wszystkie przewody potrzebne do rozjechania ciągnika. Po złożeniu wszystkiego do kupy i zalaniu oleju wszystko zaczeło działać po odpaleniu bez żadnego odpowietrzania(po za wysprzęglikiem). 

Jak będzie wszystko dobrze to nie potrzeba odpowietrznika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raterro    1

po odpowietrzeniu ale trochę innym sposobem, jest lepiej, z obydwóch tych cycków do pomiary ciśnienia idzie olej, tak, że wcisnąć trudno, a z węza dającego ciśnienie do lewego dekla (ten od podnośnika z 2 elektrozaworami) w ogóle olej nie leci. Cały czas trochę spieniony leci ten olej, ale teraz już jak napisałem jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chłopie zrozum to...... tam sie nic nie odpowietrza!!!! a że ciśnie pwietrze tam gdzie se odkręcasz, testujesz to oznacza tylko tyle że pompa zasysa powietrze a nie ma takiego prawa.... zostaw te swoje eksperymenty do czasu aż założysz nowy, porządny filtr jesli twierdzisz że uszczelki, oringi na ssaniu pompy są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

bo filt też ma swoje uszczelki które też mogą byc już nieszczelne, u mniete też łapał lewe powietrze przez co olej i pompa się grzałz, ale po wymíanie filtra i oryngów jak ręką odioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

filtr filtrem u ciebie kolego jest problem więkrzy z tym ze jak by to powiedzieć żebyś zrozumiał lepiej miele olej i nie koniecznie musi gdzieś pobierać powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego niewiem czy wiesz ale w hydraulice 1 opiłek to już dużo i bardzo się nie śmiej bo sam widzisz najlepiej że masz problem i pisałem wczesniej że ciężko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

w deklu pompy jest zdaje sie zawór bezpieczeństwa sekcji dużej wydajności... ciekawe czy go nei zlapało..... zamknol wypływ oleju i gotowe. drugą sekcje pompy orbitrol może udusił... szukać, bawić sie.... odkrecać węze  i patrzeć gdzie leci a gdzie przestaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raterro    1

zawór chodził, ale ten śrut w nim, już nie (sprawdzone przy okazji 3 podkładek na nim, które blokowały tak, że obrywało klin) tak ma być, czy nie? skoro już nie odrywa tego klina po zdjęciu tych podkładek, to chyba działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pewno że nie działa.... sam pisaleś że jak sterujesz roździelaczem hydrauliki zewnętrznej to.... nic nie działa, traktora nie przydusza. podłącz sie pod ten roździelacz.. ciekawe czy poleci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raterro    1

raczej nie, bo z tego ęża, co przechodzi przez wyjścia hydrauliki zewnętrznej, który idzie do elektrozaworów podnośnika nic nie leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zresztą czego sie spodziewać jak wracając do początku tej dyskusji dalej masz zapchany filtr i chcesz w takim stanie naprawić hydraulike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciesz sam piszesz że nastarej pompie działało więc poco wyzucałeś podkładki  chyba wczesniej już pisałem dladzego i co się robi gdy wyżucisz podkładki może coś jeszcze wyżuciłeś kto cie tam wie a chydraulika musi być ustawiona a nie tylko rozebrać i złożyć jak będziesz wyżucał części itd to tego nigdy nie pokonasz choć byś wszystkie części kupił nowe przede wszystkim czystość  wszystko jak rozbieżesz musi leciutko się poruszać bez najmniejszych zacięć poprostu bez 1 ziarka piasku czy opiłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raterro    1

Bez wyciągniętych podkładek od razu uwalało klina na wale pompy, i odkręcało tryba, a gdy wyciągliśmy, na początku zaczęło wszystko powoli działać, powoli podnosić zaczęło, ale nie opuszczało, a jak opuściło, to już nic nie chciało działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raterro    1

Przyszedł filtr, i d*pa, może trochę lepiej, ale nadal nie działa podnośnik, ani wyjścia z tyłu, a kierownica trochę ciężko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Weź to daj mechanikowi bo przez internet tego nie naprawimy. Były przypadki, że i nowa pompa kiepsko działała. Ale żeby obie sekcje kulały to wierzyć sie nie chce... mają tylko wspólne ssanie, filtr a że powietrze Ci łapie to tylko na ssaniu jest taka opcja

Na marginesie... zmień dostawce części bo do wiosny nie wyjedziesz. Zamawiam do 16 to do południa następnego dnia już to mam

Skąd jesteś? może ktoś z forum ci pomoże

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj