Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Niewidoczny96
      Witam. Potrzebuje instrukcji obsługi komputera i dane do ustawienia sit, klepiska itp. rozumiem że są już takie tematy ale odpowiedzi są dosyć stare. Oczywiście wszystko dotyczy claas lexion 420
    • Przez nabogato
      Jakie mogą być przyczyny gubienia ziarna na wytrząsaczach?? aby nie gubić muszę jeździć bardzo wolno. Słomy jest sporo 4-5t/ha ale i tak wydaje mi się że powiano iść to szybciej. Rożne ustawienia kombajnu nie przynoszą większego skutku. Jedyne czego nie ustawiałem to fartucha za odrzutnikiem, cały czas jest ustawiony luźno w najniżej pozycji. może podnieść go wyżej? macie może jakieś inne pomysły?
    • Przez Pawel2606
      Poszukuje jakiegoś mechanika który by się znal na lexionach. Mam zamiar kupić taki kombajn i chciał bym żeby go najpierw obejrzał ktoś kto ma do czynienia z takimi maszynami i wie na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Jestem z małopolski. 

• Przez claasmercator
      Witam Już od dłuższego czasu poszukuje ładnego Dominatora 108SL MAXI i za coś dobrego trzeba zapłacić 160 tys a za VX 200 tys. Przeglądając ogłoszenia znalazłem lexiona 420/430 i one są w podobnych cenach ok 200tys za 2000r. 

Czy wydajność tych kombajnów jest podobna, Jakie są koszta serwisowe lexiona w porównaniu do dominatora i dlaczego są one takie tanie w porównaniu do dominatora? Z tego co znalazłem to oba kombajny mają ten sam silnik OM366 LA, i Jaka jest różnica w obsłudze (lexion ma silnik za zbiornikiem więc podejrzewam że jest dużo ciszej)

Warto zainteresować się lexionem ? Kombajn będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na usługi.
    • Przez artus91
      Witam Forumowiczów. Mam propozycję, aby zakupić Lexiona 660 + heder 6.6 m. Kombajny miałby pracować na areale ok 660 ha (ok. 200 ha rzepaku, ok. 200 ha jęczmienia i 260 ha pszenicy) oczywiście może i tak wyjść że rzepaku będzie mniej zasiane i np. pszenicy wyjdzie jednego roku nawet i ponad 300ha. wiem, że ten kombajn bez problemu by to wszystko zrobił, ale to z hederem raczej ok.9m. Pytanie do użytkowników Lexionów z serii 600. Czy z taką szerokością hederu udałoby mi się skosić np. pszenicę w 4 dni, jeżeliby pogoda dopisała? Chciałbym,aby ktoś kto użytkuję Lexiona napisał ile robi ha dziennie takim kombajnem i jak ocenia jego wydajność. Z góry dzięki za info

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.