czareczek85

Wielkość spalania paliwa w traktorach Kubota

Polecane posty

czareczek85    411

Proszę o prawdziwe informację na temat spalania w posiadanych przez was Kubotach. Piszcie o spalaniu godzinowym oraz podczas konkretnych prac polowych. Temat zakładam z powodu ogromnych różnic podawanych przez producenta a tym co wynika z testów DLG Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego, A tym co podają konkretni użytkownicy Kubot min ja Czareczek85. Czekam na prawdziwe wypowiedzi i wasze spostrzeżenia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Miałem na teście M135GX. Pracowała z pługiem Akpil Mix 40. Klasa ziemi 3-4. Głębokość 30 cm. Pług rozstawiony na 180 cm. Orka zimowa robiona w listopadzie po kukurydzy na ziarno. Warunki do orki były okey ponieważ nie było za mokro. Odpalona była równe 5 godzin z czego orki było 4 godziny. Reszta to dojazd, agregowanie z pługiem i przestój na oglądanie ciągnika przez gości na pokazie. Wzięła na te 5 godzin równe 50 litrów paliwa. Wynik ze stacji benzynowej a nie z komputera pokładowego. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

M8560.
Drugi bieg 13 km/h 13 l
Przy gruber tolmet 2,20. Zalezy oczywiscie od predkosci. Przy mniejszej ma mniej troche spalic.
Czasem doszlo 15l
Komputer nie oszukuje. Tyle ile pokazal tyle spalil


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ja osobiście orałem 135 i pługami obrotowymi agromasz też szerokość 180cm i połknęła ponad 20l/h też lałem z dystrybutora paliwo. moja 128 też pali podobnie w granicach 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Użytkuje kubote m 7040 od grudnia w lekkich pracach typu zgrabiarka, prasa z-224, spalanie około 3,5-4 litrów na godzinę z licznika, cięższe czyli transport z HW 8011 z 10t ładunku 9litrów czyli już nie tak różowo jak zachwalają, dodam tylko że teren górzysty, mieszkam na Podkarpaciu okolice Krosna -Jasła... Orałem tylko raz z pługiem 3x35 na hektar wyszło 14 litrów, lecz orka płytka na około 18cm. Pozdrawiam ^^  nie dajcie się nabrać sprzedającym, że jeździ na kropelce, pali porównywalnie w lekkich pracach jak Mtz 82, a w ciężkich przegrywa z nim... :D

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Witam. Ja posiadam od ponad 4 lat Kubotę M8540. Spalanie w niej mierze poprzez zalanie pod tzw.korek, spisanie stanu licznika i po wykonanej pracy ponowne zalanie do pełna i spisanie licznika godzin. Potem wlane litry dziele przez ilość godzin. W ubiegłym tygodniu orałem potalerzowane ściernisko po kukurydzy plugiem obrotowym Kverneland 3#45. Pole nagnojone, ziemia wysuszona,(4-5klasa) głębokość orki to średnio 25 cm. Bieg 6 na żółwiu, prędkość 6-7 km/h,obroty silnika 1700-1800. Spalanie na godzinę 7,50 ltr. Na hektar około 15 ltr.
Praca z ładowaczem czołowym przy duszeniu pryzmy z kukurydzy(wciaganie innych traktorów w międzyczasie) spalanie wyszło 4,5 ltr/h. Ładowanie obornika 4 ltr/h.
Prasowanie słomy, siana, sianokiszonki 5-6 ltr/h. Prasa Sipma Farma II Z569/1.
Prace w transporcie przy prędkości 40 km/h spalanie 8-9 ltr/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

jeżeli 5 L na godz to spalanie na hektar to jakies 3 litry albo mniej. no tyle to ciągnik w polu może spalić ale z opryskiwaczem ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Jesli jechał wolno to mogl spalic, mogl tez jechac niecalkowita opuszczona talerzowka


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

A ile ha zrobi za godzinę orki.

to zależało od pola ale około 1ha w godzinę na ładnych działkach troszeczkę więcej

Spalanie Kuboty 128 w wozie asenizacyjnym 10000l około 13l/h w tym nabieram gnojowicę  na 1000obr/min wom gdzie silnik delikatnie pracuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

nie mam kuboty to się nie wypowiem,

wypowiem się bardziej ogolnie.

przez 2 lata z rzędu orałem i testowałem jedno pole. Kawałek 11 ha w trójkącie, czyli praktycznie do zaorania 12 ha.

Pługa nie przestawiałem. W jednym roku spaliłem 150l, w drugim prawie 200.

Jak widzicie warunki glebowo/pogodowe mają cholerne znaczenie.

A co co dopiero porównywać spalanie na różnych polach, z rożnymi maszynami, czy nawet przy różnym ich ustawieniu.

dla tych co mało kumają bazę - nawet stopien zużycia dłut/lemieszy w pługu będzie miał istotny wpływ na zużycie paliwa.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Właśnie dlatego Agroscope, DLG, University of Nebraska czy wiele innych organizuje dokładne testy z wykorzystaniem różnorakiej aparatury pomiarowej. Testuje się np. kilka ciągników z tą samą maszyną na tym samym polu itd. Wszystko po to, aby zapewnić możliwie najbardziej porównywalne warunki. Inny fakt to to, że kubota często w tych testach wypada nie najlepiej. Miesiąc czy dwa temu krążył tu link do testu ciągników 100 KM, gdzie kubota 9960 była jednym z najbardziej paliwożernych ciągników. Czy choćby przypadek modelu 135 gx, któremu wg testów na hamowni wykonanych przez firmę 44 tuning ubyło 10 KM. Zresztą w testach prowadzonych przez powyższe instytucje ten ciągnik nie wypada jakoś najlepiej. Zainteresowani mogą sobie przejrzeć i porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Do obłędu powtarzasz z uporem wiejskiej przekupki te opinie jakie to są "paliwożerne" ciągniki.
Może czas zająć się obowiązkami, które dają Tobie większy pakiet korzyści, niż powtarzanie na pamięć to co juz praktycznie każdy z AF juz wie.. ;)
Takie agitacje przypominają molestowanie.. ;) i żeby nie było OT to..
Ja również zmierzę spalanie podczas orki 1,3ha IV klasa, pole bardziej jako kwadrat niż prostokąt. W transporcie u mnie wychodzi 9l/h, w czasie żniw na zwijanie słomy, transport wyszło 30h na zegarze, od pelnego zbiornika pod korek, do rezerwy (148l) uzupełnione.

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Musiałeś spuścić z siebie to ciśnienie i powstrzymać od przekupki się nie mogłeś. Cieszy mnie, że w końcu jak sam piszesz każdy na AF wie jakie to paliwożerne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Woźny od "paliwożernych" ciągników Kubota zawsze czujny ;)
Jest mi milo, ze tak uważasz, tylko zastanawia mnie gdzie doszukałeś się ciśnienia? ;)

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie trzeba szukać. Ty dajesz temu dowód w każdej wypowiedzi. Jak nie woźny to przekupka. Masz ciśnienie i to spore w tym temacie i widać prędko z ciebie nie zejdzie. Większość traktuje swoje wypowiedzi tutaj na luzie. Chociaż z wieloma się nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

@huberuSS - dokładnie jak już wsponinasz o sobie, to... :)

 

Masz ciśnienie i to spore w tym temacie i widać prędko z ciebie nie zejdzie.

A powracając do spalania na polu, który wspominałem wyszło 17,98l / 1,3ha IV klasa, 20% zarośnięte perzem, ok. 25cm głębokości, prędkość 10km/h.

Dla zainteresowanych podam więcej szczegółów.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja nie staram się jakoś poniżyć rozmówcy, który nie pisze po mojej myśli. Nie dodaje epitetów takich jak woźny, przekupka czy SS w nicku. Ty nie umiesz poradzić sobie z niektórymi wpisami merytorycznie więc uciekasz się do takich chwytów.

Dowiodłeś też, że Kubota to jednak paliwożerny ciągnik. Na takich samych glebach jak ty orząc ciut głębiej nawet na początku września w suszy osiągałem wyniki około 12 - 12,5 l/ha 6 cylindrowym mf em. No ale może ci kubota przez ten perz tyle spaliła. Na moich polach to roślina nie znana.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

hubertus, to jest kompletnie bez sensu.

pisałem i pokazywałem ze jeden ciągnik, jeden pług, jedno pole, jedno ustawienie ale dwa lata - w jednym roku stykło 150l na zaoranie, w drugim brakło 200.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Witam. Ja posiadam od ponad 4 lat Kubotę M8540. Spalanie w niej mierze poprzez zalanie pod tzw.korek, spisanie stanu licznika i po wykonanej pracy ponowne zalanie do pełna i spisanie licznika godzin. Potem wlane litry dziele przez ilość godzin. W ubiegłym tygodniu orałem potalerzowane ściernisko po kukurydzy plugiem obrotowym Kverneland 3#45. Pole nagnojone, ziemia wysuszona,(4-5klasa) głębokość orki to średnio 25 cm. Bieg 6 na żółwiu, prędkość 6-7 km/h,obroty silnika 1700-1800. Spalanie na godzinę 7,50 ltr. Na hektar około 15 ltr.

Praca z ładowaczem czołowym przy duszeniu pryzmy z kukurydzy(wciaganie innych traktorów w międzyczasie) spalanie wyszło 4,5 ltr/h. Ładowanie obornika 4 ltr/h.

Prasowanie słomy, siana, sianokiszonki 5-6 ltr/h. Prasa Sipma Farma II Z569/1.

Prace w transporcie przy prędkości 40 km/h spalanie 8-9 ltr/h.

 

Kolego ta ja moim 902 Ursusem spalę 6 litrów przy zwijaniu kulek i owijaniu sznurkiem na ha .Oczywiście ,jak jest 40 i więcej balotów z ha to przekroczy mi 7 litrów .Brakuje siatki od co .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunerkgb    0

witam, posiadam od poło roku kubote m110gx i tak przy orce na głębokość 25-30cm pługiem obrotowym 4 skibowym akpil na hydraulice spalił na hektar 14,5l przy załączonym ograniczniku obrotów do 1700 na minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniq    0

Posiadam nową kubotę 108s od kwietnia 2012 z przednim TUZ I WOM i od stycznia 2015 kubotę 6060 z ładowaczem czołowym MX, jeżeli chodzi o małą kubotę to w pracach lekkich: opryskiwacz, ładowacz itp. spalanie wychodzi około 3,5 litra na mth. W dużej to zależy od rodzju wykonywanej pracy i rodzaju gleby, jeżeli jest to praca ciężka to i maszyna musi spalić, żeby wykonać swoją pracę. nie ma tak w żadnym ciągniku, żeby w ciężkiej pracy jeździł na powietrze. Nadmieniam, iż 108 jest ciągnikiem głównym, a 6060 pomocniczym, innych nie posiadam. Obrabiam 52 ha pola i na żaden ciągnik nie narzekam, pomijając Polski osprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elgrado91
      Cześć mam dylemat, który wybrać ciągnik. Rozmyślam nad Pronar 5340 i Ursusem 10014H. Który jest lepszy pod względem awaryjności, spalania paliwa i wykończenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj