Skocz do zawartości
karino25

nawóz PLONOVIT NPK 5-20-30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Nawóz
karino25    3

Stosowaliscie taki nawóz PLONOVIT NPK 5-20-30 producent z Hrubieszowa? Skład prawie ze identyczny do polifoski 6  (1kg mniej azotu) ale cena duzo nizsza. Jakie efekty?

karino25    3

tak wschod lubelszczyzna. Pierwszy raz widzialem taki nowoz i kupilem go bo nie bylo juz polifoski ale jak porownalem sklad to identyczny jak polifoska6 tylko azotu ma 5kg, reszta to samo. ciekawi mnie jaki bedzie efekt chodz powinien byc taki sam jak polifoski. troche granulat grubszy niz polifoska.

...no i cena, duzo tanszy ok 250zl na tonie. jak by sie sprawdzal to nie ma co przeplacac :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault85-15TX    167

Wypowiem się na drugi rok o tym nawozie bo właśnie go kupiłem. Z tego co już zauważyłem ma dość dobrą rozpuszczalność w wodzie. Po ile kupowałeś ten Plonovit i gdzie?? 

krzysiek1979    33

Ja bralem w tamtym i tym roku takze spoko ,Troche mi sie rozsypalo przy ladowaniu do rozsiewacza to pszenica byla w tym miejscu czarna przez cala wiosne bralem w siedliszczu ROLTEX po 1440 zl za tone

witek21    4

ja siałem w tym roku pierwszy raz i mnie sie osobiście nie podoba... dość dużo frakcji pylistej i tak średnio sie rozsiewa.... polifoska dużo lepiej ale różnica w cenie jest jednak znaczna :/

karino25    3

Ja placilem po 1590zł/ tona ( polifoska 1830zł). u mnie nie pylil sie, granulacja kolorowa.

powiat lipski woj. mazowieckie

Renault85-15TX    167

Mój też się ładnie rozsiewał nie pylił się. No i cena przemawia za nim bo kupiłem po 1560zł/t przy czym Polifoska 6 była u mnie od 1780 do 1860zł/t. 

grzenek28    0

Ja również jestem ciekawy efektów tego nawozu. Zakupiłem go pierwszy raz, siałem ok 180kg/h. Zrobiłem małe doświadczenie z tym nawozem. Na jednym polu wysiałem ten własnie plonovit, a na drugim obok tego wysiałem fosfor wzbogacony. Oba stanowiska po łubinie. Ciekaw jestem efektu na wiosnę. 

Renault85-15TX    167

Myślę że za takie pieniądze i w takim składzie jak faktycznie on jest to będzie dobry nawóz. Ale na efekty trzeba poczekać bo teraz to wróżenie z fusów tylko.

STIG0013    406

W tym roku było na próbę kupione część plonovitu a część polifoska 6, nawozy leżały obok siebie, plonovit zbrylił się okropnie i gorzej się rozsiewał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się