agrowiktor

Opinie o rasie bydła salers

Polecane posty

agrowiktor    35

Witam wszystkich !!

Mam pytanie. Co możecie powiedzieć o tej rasie chodzi mi głównie o to do jakiej wagi rosną byki   

Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Agrowiktor czyli bogaty 8558 vel milioner 8558 czy nie ? Bo te same pytania a może brat bliżniak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

 leszekb nie wiem o kim mówisz 


leszekb jak już piszesz to pisz na temat 

Edytowano przez agrowiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

z tego co wiem jest tu ktos na forum co choduje salersy..o pseudonimie salers'''''''i ma to bydlo jest nie samowicie zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Hoduje salersy, ogólnie mówiąc to bydło o sporych rozmiarach... niektóre krowy dochodzą nawet do 900 kg, sam mam dwie sztuki mające około 800/850 kg, dorosłe buchaje ważą przeciętnie tak do 1200-1300 kg. Jeśli chodzi o opasy to mówi się że najlepiej trzymać je do wagi 600-700 kg(intensywnie żywione robią tyle w ok 1,5 roku), chociaż mój znajomy który zresztą kupuje byczki również ode mnie (obecnie ma około 320 sztuk opasów w różnym wieku i wszelkich ras) z sukcesem opasa salersy do wagi 900 i więcej kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no właśnie po ile płaacą za dorosłe byki? słyszałem że niechętnie je handlarze biorą i płacą najczęściej zak za czarnobiałe ho. rasa ogólnie interesująca bo bardzo mało wymagająca i wyżyje w prymitywnych warunkach ale jak to jest z opłacalnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

A więc po kolei...
agrowiktor i grzesiek88 sprzedaję tylko odsadki bo nie chce mi się z bykami szarpać, zresztą chodź przy nich i dawaj zreć jeszcze min rok a pewności nie masz czy na koniec nie dostaniesz za niego tysiaka czy półtora więcej niż za odsadka którego przez cały ten okres karmi i pilnuje praktycznie tylko matka. Przy takiej ilości "towaru" nie ma wiele możliwości szukania stałego i rzetelnego odbiorcy czy negocjacji cen... Inaczej to wygląda gdy masz dużo dobrego opasa, ten znajomy o którym pisałem wcześniej mieszka w okolicach Sieradza a salersy, z wyjątkiem moich, już od lat przywozi aż z zachodniopomorskiego więc musi mu się to opłacać... zresztą gdyby i mi salersy się nie oplacały to nie chwaliłbym się nimi i nie zachwalał bym rasy gdzie tylko mogę tylko już dawno zmienił bym stado... ;)
nikolas29 salersy nie są z natury agresywne, według mnie są nawet bardzo spokojne i zrównoważone, wszystko zależy od odpowiedniego traktowania, co nie zmienia faktu że mogą pogonić czy poturbować... większość krów diametralnie zmienia się po wycieleniu, ale to nie agresja jak sądzi wiele osób, tylko wyjątkowo silny instynkt macierzyński i nadzwyczajna opiekuńczość matek co jest wielką zaletą, należy się tylko nauczyć jak z nimi postępować, koniec... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Sporą część cieląt zabieram dopiero gdy krowy same je odstawią, czyli gdy mają około 10 miesięcy, jeśli matka zacielila się terminowo. Taki system jest konieczny kiedy odsadzenie wypada wiosną i latem, na pastwiska mają dużo mleka i musiałbym takie krowy oddzielać i z tydzień samą słomą karmić. Jesienią można odstawić gdy kończą już pół roku, cielaki są tej samej wielkości co urodzone jesienią a krowy wtedy też dają się już łatwo zasuszyć nawet na łące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

Salers15 Masz już jałówkę rasy galloway ? 

Jak będziesz miał wstaw zdjęcie    

Edytowano przez agrowiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Za ponad roczną jałówkę daję byczka urodzonego na początku lutego, to ten ze zdjęcia z matką, w opisie jest że do odstawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Kupują na dalszy opas i na przyszłe rozplodniki. Średnia cena to 10 zł za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Może, moje jest ale mają do dyspozycji stodołę, rzadko z niej korzystają jednak lepiej jak jakieś zadaszenie mają. Najgorsze są jesienne deszcze i mróz w połączeniu z silnym wiatrem i dobrze jak mają jakieś suche i osłonięte miejsce przy takich powodach... ja mam na tą chwilę 9 mamek i jakoś radę sobie daję, moim zdaniem najlepsze było by stado około 20 sztuk... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

?

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Przykro mi, ale nie... cielną mam tylko jedną, mieszańca, reszta jałówek to cielaki, najstarsze mają prawie pół roku i wszystkie zostają w stadzie, koniecznie muszę powiększyć stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Na początku, gdy byki były wypożyczone co sezon krył inny, obecny to dopiero drugi na własność... pierwszego wymieniłem po drugim sezonie, w sumie jeszcze jeden mógł zostać bo jednak jego pierwszy przychówek w całości poszedł na sprzedaż, tydzień temu urodziło mi się po nim ostatnie ciele. Co do rogów to nie robią sobie specjalnie krzywdy, mają dużo miejsca i o paszę też walczyć nie muszą to rogi służą głównie do ozdoby i straszenia obcych... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PaweMroczek
      Witam chcem rozpoczać hodowle jałówek mam obore 20x10 oraz stodołe na poczatek chciałbym kupić 2 szt.cielakow chciałbym sie dowiedzieć czy to sie opłaca ile kosztuja pasze dla takich jałówek siano trawe i słome załatwił bym sobie za nie duże pieniądze dodam ze nie oczekuje wielkich zysków mam 2 hektary łaki oraz 2 hektary ornego które aktualnie sa w dzierżawie kolega mi podpowiedział abym kupił cielaki hf wysokocielne wychodował zacielił i szprzedał. Jestem ciekaw ile trwa wychodowanie takiej jałówki ile przez ten okres.trzeba wydać na pasze.
    • Przez tom446
      Mam pytanie czy bele sianokiszonki można zostawiać z roku na rok czy lepiej spaś w tym samym roku?
    • Przez Bercik92
      Zapewne wielu z nas rejestrowało bydło po 7 dniach od daty urodzenia. Wczesniej takie sztuki nie kwalifikowały się do dopłat ale ostatnio było o tym w komisji UE aby taki wymóg "usunąć" Czy ktoś wie aby cos się zmieniło w tej sprawie ? Bo mam pare takich sztuk (w różnym wieku) i nie wiem czy je zgłaszać czy nie
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      ''
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj