Skocz do zawartości
News
Marcinwidwa

Renault Ares RX550 uszkodzone wspomaganie

Polecane posty

Marcinwidwa    0

Witam,

Kolejny problem z Aresem (poprzedni również nie rozwiązany):

Po wymianie przewodu od wspomagania (leciał olej) całkowita klapa - przed wymianą wszystko było w porządku. Początkowo wspomaganie się zacinało, tzn. chwilami działało, chwilami nie. W tym momencie nie działa całkowicie, a jazda nim jest co najmniej mało komfortowa;(. Układ był odpowietrzany - po prawej stronie obok skrzyni.

Macie jakiś pomysł?

PIOTREK79    1

sprawdzić ciśnienie na pompie hydr. moze sie jej żywot skończył a odpowietrzanie hm ciekawe układ sam powinien sie odpowietrzyć jeśli wszystko oki

Marcinwidwa    0

Wiem, że powinien po skręceniu w prawo lub w lewo do oporu.

O której pompie mówisz?

Edytowano przez Marcinwidwa

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    637

jest jedna pompa odpowiedzialna za całą hydraulikę, zwykle w ciągnikach napędzana jest z rozrządu, więc szukaj w przedniej części

300_300_productGfx_5f33927850b63b0994179

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

johenek    3

to jest podwójna pompa, pierwsza(od strony wałka) odpowiada za podnośnik i resztę hydrauliki, natomiast druga jest odpowiedzialna za wspomaganie. 
A filtr wspomagania wymieniałeś?

KPK Kumurun Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wasill20
      Chciałbym rozbudować układ hydrauliczny w moim kombajnie, a mianowicie:
      1. dodać wspomaganie kierownicy
      2. przerobić przyśpieszacz z mechanicznego na hydrauliczny tak jak to jest min. w Bizonie
      Z racji tego, że nie mam za dużej wiedzy w tym temacie potrzebuję kilku porad.
      W tej chwili układ hydrauliczny obsługuje tylko podnoszenie hederu i motowidła.

Żeby dodać wspomaganie muszę wstawić dzielnik strumienia, tak? żeby wspomaganie i podnoszenie hederu mogło działać jednocześnie. Pytanie jaki będzie dobry? Czy ma znaczenie w którym miejscu go wstawię? Gdzie najlepiej go wpiąć?

Jaki orbitrol najlepiej wybrać? Czy 100 wystarczy?

Czy jeżeli dodatkowo dodam siłownik do przyśpieszacza to wystarczy tylko dodać rozdzielacz i podpiąć się z przewodami?

Czy pompa w takim wypadku nie będzie za mało wydajna? I tak nie będą używane jednocześnie wszystkie funkcje więc moim zdaniem chyba nie, ale proszę niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony.

Może ktoś mógłby zamieścić jakiś schemat takiego układu?
    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez BeniaminGrodek
      WITAM! wszystkich  mam zamioar zalozyc silownik do mtz 50  do wspomagania a mam taki silownik od  motowidel bizona skok chyba 250mm teraz moje pytanie jest takie kazdy zaklada silownik pod przednia os z dorobieniem mocowania pod silownik  a ja mam pomysl zrobic to jak w wersjach exportowych czyli mocowanie silownika do belki bocznej silnika i co wy o tym myslicie >>>?? ktore rozwiazanie jest bardziej korzystne i ktore przede wszytkim lepsze i trwalsze  z gory dzieki
    • Przez tay29
      witamw zime przestało poprawnie działać wspomaganie w fendzie 310lsa 86r. wczoraj wymieniłem pompe hydrauliczną na nową oryginalną jak kazał mi zrobić "mechanik". niestety problem dalej wystepuje. czym moze być to spowodowane ?
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Panowie mam problem w swoim zetorze. Założyłem niedawno wspomaganie orbitrol. Przy jeździe 25-30km ciągnik z maszyną na tyle goni tańczy po drodze. Dodam że os remontowana żadnych luzow nigdzie. Da się skasować gdzieś luz lub coś żeby nie gonił tańczył. Kolumna wyrzucona. Proszę o pomoc. Dodam ma oś miękka i ma 50 kg tylko obciążenia. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.