Skocz do zawartości
darek8244

dyskowa samasz samba 240 czy bębnowa samasz z010/2?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
SaMasz
darek8244    0

Chce kupic nowa kosiarke tylko niewiem czy dyskowa samasz samba 240 czy bebnowa samasz z010/2 ?

Edytowano przez darek8244

sebe1033    65

idź w nowe - lepsze dyskowe  ^^  ,  jako były posiadacz samasza 2,1 m 2 bębny nie polecam (obecnie mam dyskową) zapotrzebowanie mocy większe w bebnach i niestety cały czas musisz mieć ją na max obrotach na uwrociach nie możesz zwolnić, a jak zwolnisz obr to musisz przystanąć żeby rozpędzić ją (jak nie to po 10 m staniesz i tak bo niedokosi) a w dyskowej nie ma tego problemu , Chodź jak chodziła bębnowa ztr 165 to na uwrociach nie traciła prędkości bębnów tak szybko.

Ogólnie źle wspominam samasz 2,1 m 7 lat bez awari a potem się sypała (4 ok 15 ha /rok a 3 ok 30 ha/rok po 3 pokosy) tyle że to był nawet prototyp bo potem dorobili mocniejsze piasty , talerze duże to potem popękały, skrzynka pękła, trzymaki nowe to na dwa dni :o. Konstrukcja ogólnie i materiał to chyba był z 1,35 czy 1,65 :wacko:

Za to sąsiad kupił potem samasza dyskową 2,5 m to z 12 ma już (jak tylko wchodziły) ale 9 użytkował po ok 30 ha /rok 3-4 pokosy i raz wymieniał tylko łożyska

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez panmino
      Cześć, jakie macie opinie o polskich kosiarkach dyskowych? Jak je oceniacie w pracy? Jakie są ich słabości? Którego producenta zdecydowanie nie polecacie i dlaczego? Chcę kupić kosiarkę centralnie zawieszają o szerokości około 2,6 - 2,8m, budżet - 25tys. Bardzo proszę o opinie.
    • Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez hary6400
      witam wszystkich .
      chciałbym zakupic nowa kosiarke dyskowa a mianowicie boczna  i czołowa , jakiej firmy wybrac?? prosze o wskazówki rady co warto dołozyc
      myslałem nad zakupem czołowej 3,m a boczna 2,8 m do tego zostawu  chce podpiac valtre n 103,4 miała 111km teraz zmieniony program na 124 km
      ktore kosiarki ida lżej a ktore cieżko , co polecacie czekam na podpowiedzi
      pozdrawiam:)
    • Przez panmino
      Cześć,
      Będę kupował kosiarke dyskowa, chciałbym polską, ale mam mieszane uczucia. Cena jedna czyni cuda i mam na oku taką kosiarkę: http://pronar.pl/produkt/kosiarka-dyskowa-pronar-pdt260. Cena PDT260 to netto 19.320,00, plus 7.500 za spulchniacz.  Co myślicie o tej ofercie? Samasz KT to wydatek 23.300 netto, plus 10tys. za spulchniacz a  Sipma to 22.500, ale nie ma opcji spulchniacza. Proszę o wyrażenie zdania osoby naprawdę mające kontakt z polskim sprzętem, a nie w ciemno zakochanych w zachodnich markach. Pozdrawiam.

• Przez kamil5421
      Witam. Mam taki problem . Posiadam ciągnik z Tuzem i przednim WOM . lecz wałek obraca się w Lewą strone i nie ma mozliwości zmiany kierunku ruchu . A więc jak podłaczam kosiarkę czołową . w moim przypadku Krone AFL 283 RS to kosiarka nie chodzi bo wałek powinien obracać się w przeciwnym kierunku , Moje pytanie brzmi czy jest mozliwość zmiany kierunku obrotów w przekładni Kosiarki . Zastanawia mnie dlaczego ma np . otwory do mocowania u góry , czy to do innego zastosowania ? Jesli ktoś coś wie na ten temat lub  moze poradzic jak rozwiazać ten problem byłbym wdzięczny . 
      Na zdjęciach jest ta przekładnia .