Polecane posty

Gość   
Gość

Witam wszystkich :)

 

Od jakiegoś czasu szukam nie dużego ciągnika, który miał by zastąpić zetora 5011.

I dziś znalazłem Massey Ferguson 352. Model bardzo mało znany, Ktoś może takiego posiada ? Jest w stanie coś o nim powiedzieć np. ile to ma biegów ? Jak z awaryjnością i dostępem do części ?

 

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-352-tur-3-turbo-z-niemiec-CID757-IDbZPRR.html#829f200d1f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na pewno jest po 91r.

Ja bym Ci polecił 362, 365 lub 375 ewentualnie jak potrzebujesz trochę więcej mocy to 390.

Są to bliźniacze konstrukcje oparte na tych samy skrzyniach ( w pierwszych wersjach 12+4 na 3 lewarki, 8x8 jak w mf255 tylko z rewersem i nowsze 12+12 w dwuch wersjach 30 i 40 km/h oraz najmniej popularna 18+6)

Jeśli ma być to ciągnik uniwersalny oraz chcesz go do ładowacza to zdecydowanie skrzynia 12+12 ( jeden lewarek z prawej strony przy błotniku, są tam 3 grupy biegów po 4 biegi bez półbiegów oraz rewers mechaniczny przy kierownicy - jest to jedna z najlepszych skrzyń w MF-ie i nie tylko)

Jeśli potrzebujesz do transportu to szukaj skrzyni 40 km/h ale do prac polowych to może okazać się za mało przełożeń i tu skrzynia 30 km/h może być lepsza.

PS. 362, 365, 375 mają bardzo dużo wspólnego z Ursusami na licencji czyli 4512/14, 5312/14 itp. Silnik, mosty itp. będą ewentualnie pasować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja powiem tylko tyle, że też jestem na etapie szukania ciągnika. Znajomy który od lat żyje z importu maszyn z zachodu powiedział mi, że jeśli MF to tylko z serii 3XX. Podobno wszyscy którzy kupili od niego ciągniki tej serii są bardzo zadowoleni. Kiedyś jak robiłem w Anglii to koleś na farmie też miał dwa ciągniki tej serii (375) były to naprawdę zwrotne, zgrabne i niezawodne maszynki.

Rocznik można bardzo łatwo zweryfikować. Wystarczy zajrzeć do dowodu rejestracyjnego ;)

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Z tym rocznikiem to taki pewny nie bądź:) Zależy z jakiego kraju i czy dokumenty od niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek10    0

To prawda, ale tez slyszałem że te ciągniki są dobre. Ja na szczescie mam ten problem za soba i nie musze niczego szukać. z czego nawiasem mowiąc się bardzo cieszę;) Ale to duża inwestycja, więc lepiej ją dobrze przemyśl.

 

______________

Dobre profile stalowe znajdziesz tu:

http://www.euromixstal.pl/inox-i-aluminium/stal-nierdzewna/profile

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jestem cały czas za tym aby kupić ciągnik nowy około 70-75 KM z turem i był by na lata. Ojciec uparł się na używany, co wiąże się ze sporym ryzykiem i prawie codziennie szukam czegoś ciekawego w internecie, A do zimy potrzeba ciągnik z turem bo beli ręcznie nosić nie bd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nowy to zawsze nowy i ma gwarancję. Niestety ale nowe ciągniki już takie jakościowe nie są jak np. seria 3xx MF. Do tego dochodzi spalanie, wg. wielu opinii jakie słyszałem to starszy Perkins np. A4.236 spali mniej paliwa jak jego nowszy odpowiednik. Ciekawe też jak z częściami do np. Nowego Ursusa, Farmtraca czy Zetora - może i dostępne ale ciekawe za ile:)

Co do MF serii 3xx to największy problem stanowi zakup w miarę niewysłużonego. Na zachodzie przeważnie są to ciągniki pomocnicze i póki nic się z nim poważnego nie dzieje to się ich nie sprzedaje. Choć wcale nie twierdzę że się nie da tylko potrzeba trochę czasu i szczęścia ( ja swojego 390 szukałem ponad pół roku:))

Z mechanicznych ciągników to jeszcze MF serii 42xx, np 4235 - tylny most taki jak w 255 a raczej nowszych ursusach typu 6014 ( hydrauliczny wom itd.), skrzynia 12+12 ( taka sama jak w serii 3xx z rewersem co do tura jest super), silnik to nowszy Perkins ( chyba inny jak w serii 3xx), są wersje bez ehr czyli z manualnym sterowaniem podnośnika. Wszystko super tylko ta cena:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten 4235 fajny ciągniczek no ale cena :/ szukam czegoś z turem do max 50 tyś. Najlepiej żeby ciągnik był już "cywilizowany" tzn cicho i wygodnie w kabinie,rewers, wygląd też w sumie ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Za 50tys to spokojnie kupisz MF 362 lub 365 w świetnym stanie bez tura.z turem w tej cenie to droche gorszej kondycji.

To sa ciagniki dosc trwale, skrzynie biegów nie awaryjne i koszty napraw mniejsze niz w seri 3000.

Ceny kolosalne takich MF z lat 90 ale warto wyglad mily dla oka sprytne jak na tamte czasy nowoczesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj