Gość Luke16

Renault 61.12 z czym to się je?

  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co lepiej zrobić?

    • Sprzedać 70.34 i kupić coś tańszego 2x4 (alternatywa zakupu innych maszyn)
      9
    • Zostawić 70.34
      6


Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Znajomy do mnie dzwonił że ma taką renate na sprzedaż. Cena 22 tys zł. Przebieg oryginał 4 tys mtg. Z czym to się je? Jak sprawdza sie 3 cylindrowy mwm? Stan perfekt. Zastanawiam się czy nie opchnac 70.34 i miec jeden ciagnik bez przodu taki do kosiarki czy zgrabiarki. Bylby zwrotniejszy. Co o tym sądzić?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał jeżeli ze sprawdzonego źródła też się za czymś takim rozglądam kolega zajmuje się  sprowadzaniem i naprawą tylko troche droższych sprzętów ale mi poleca coś takiego bo mocny oszczendny wytrzymały i częsci w miarę tanie poza silnikiem bo fend ale coś za coś .Jednym słowem mocny i oszczędny sprzęt.


Ale nie rezygnuj z ciągnika z przodem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

4 ciągniki mi nie potrzebne a 3 mam z napędem.... Ogólnie plany od samego początku miały być inne... mianowicie: miała być Renata 70.34 + Major 80 a dodatkowo miałem dokupić coś 3ciego bez napędu przy czym Major miał być głównym ciągnikiem... Niestety plany legły w gruzach gdy Major okazał się za słaby do agregatu 2,5m + siewnik dlatego została zakupiona Renata 95.14 i dzięki niej w tym roku zostało wszystko poorane i zasiane... Żałowałem później że sprzedałem 77.12 ale było i nie wróci... Dlatego zastanawiam się czy nie opchnąć 70.34 i wziąć tej 61.12 która by była i do kosiarki i do zgrabiarki czy do lasu...Sporo kasy by zostało a za to mógłbym zainwestować w inne maszyny... 2 ciągniki z napędem spokojnie by wystarczył na gospodarstwo nie całe 20ha... 

 

Jeszcze fotka wnętrza... I napiszę to co napisał mój kumpel:

"ciągnik 100% pewny, stan bdb, 3600mth oryginalnie, cena 22 tys zł"

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił na Twoim miejscu jak piszesz. Dwa z napędem wystarczą w zupełności a taki mały pomocnik zwinny do lekkich prac jak znalazł.

 

Żebym ja wiedział że sprzedajesz tą 77.11 to z miłą chęcią bym ją od Ciebie odkupił a tak sam szukam czegoś w ten deseń co ta 61.12. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Chyba tak zrobię tylko troszkę szkoda mi 70.34 bo jest w idealnym stanie. Ale naprawdę z drugiej strony po co mi 3 z napędem. Za 70.34 mam 61.12 + sieczkarnie do ququ + agregat scierniskowy + trolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To wnętrze to wygląda na 13k a nie 3k. Mam dwa ciągniki z orgi przebiegiem, 4,5k i 7,2k i w obydwu w środku jest o niebo lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wnętrze strasznie styrane, ale z zewnątrz wygląda przyzwoicie, chyba nawet ori lakier na felgach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

 

Tam akurat o wnętrza srednio dbaja. Moja 95.14 ma super wnętrze zas 70.34 srednie tak samo 77.12 wnętrze nie ciekawe. Wszystko sie okaże jak przyjedzie ale jak kolega mowi ze jest ok to jest ok. Co do wnętrza wstyd się przyznać ale moj ojciec to straszna fleja jeżeli chodzi o czystości w środku. Mechanicznie sprawdzane oleje sa codziennie a wygląda rzecz mało istotna dla niego. Ja musze miec czysciutko. Majorem najwięcej ojciec robi to brak słów jak on wygląda. Jakby mial nie 500mtg tylko 5000mth

Blondynek z łyżką podsiebna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez podsiębiernej nie jest stary bo 97 rok w jednych rękach i nie napracował się za bardzo ale wtedy o tej łyżce nikt nie myslał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dodałem małą ankietę. Ilość głosów zadecyduje i moim wyborze :) Bo jestem w kropce nad i :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Trochę szkoda tej 70.34 bo widać, ze zadbana jednak z drugiej strony, tak jak mówisz, roboty dla niej bardzo nie ma...

A chyba kiedyś myślałeś o opchnięciu Majora? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Major dawno by polecial na handel ale kredyt przez jeszcze kilka lat przytrzyma. 3 ciagniki z napędem to trochę za dużo na 20ha tym bardziej ze ona służy głównie do kosiarki czy zgrabiarki.

Renowka formalnie zakupiona jak cos to 70.34 na sprzedaż:) stan naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A ja mam dla Ciebie lepszą propozycję. Jeśli twierdzisz że ten 61.12 jest w super stanie a masz kasę to kup wypróbuj jak się spisuje i czy faktycznie będzie ci on przydatny a dopiero wtedy sprzedaj któraś ze swoich renówek. Bo może się okazać że jednak stan jest super ale po próbę w polu do niczego ci się nie przyda to go sprzedasz a jak nie opchniesz którąś swoją Renie a ten zostawisz bo sprzedać swój a kupić inny to może okazać się że to skarbona bez dna albo wgl nie przydatny i będziesz żałował a tak wiesz co masz.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przydatny by był ... tak jak pisałem sprawy miały się potoczyć inaczej bo nie miało być 95.14... 70.34 ogólnie w tym momencie jest najmniej przydatna bo największą  robote robi major i 95.14 zaś 70.34 chodzi głównie w kosiarce, zgrabiarce i przetrząsarce + podróże do lasu a do tego przedni napęd nie jest potrzebny... 

 

Co do maszyn i ciągników mam je od kolegi i powiem szczerze niekiedy było tak że wogóle ich nie oglądałem a przywoził mi je na podwórko więc o stan się nie obawiam ;)

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Sąsiad ma taki ciągnik już z 10 lat, na moje oko fajny, zwrotny ciągnik, ponoć oszczędny, tyle, że u niego za cieżko nie robi.
Który rok tej renówki ? Cieżko uwierzyć w ten przebieg i te przetarte siedzenie raczej do niego nie bardzo pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

 Luke 16 jak tam kupiłeś 6112 , bo chciałem ją obejrzeć ale już sprzedana wczoraj, jak kupiłeś to podziel się opinią jakie wrażenia z jazdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A nie kupiłem bo 3 cylindry to nie silnik. Taki dychawiczny :P Ciągnik zadbany pracował widać że w łąkach bo jeszcze trawą oblepiony :P pare rzeczy do poprawki było ale to pierdoły :P Wracam jednak do 77.12 :P A ta renata jak powiedziałem kumplowi że mi się nie podoba to w ciągu 20 minut ją sprzedał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Miałem ochotę ją zobaczyć, bo myślałem żeby założyć jej tura  i przeznaczyć do obory bo wymiarami pasuje nie wysoka i w miarę wąska niby 60 koni ale jak mówisz że silnik dychawiczny, to nie wiem czy jest sens zamieniać na mf 255 też 3 cylindry . Mówisz że będziesz polował na 7712 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Silnik to drugi taki mf 255 :P Nie spodobała mi się jego praca... Lepiej celować w coś 4 cylindrowego :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

3 cyl ale wkręca się na obroty jak trzeba, mam 551s 55koni i 60-tka się chowa, nie zejdzie z obrotów a się zakopie a masa ponad 300kg większa i opony również  14.9x28, zapiąłem jej raz agregat uprawowy 3.2 i nic sobie z tego nie robiła, jak za głęboko poszedł to stanęła w miejscu ale jak na obrotomierzu było 2400 tak było , także do kosiarki czy przetrząsarki idealna. Ładowacz podniesie ponad tonę, pali mało, w zimę zapala jak marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mi się dźwięk i głośność tego silnika nie podobała. Czwórka pracuje calkiem inaczej... Masa czy udźwig i komfort pracy w porównaniu do C360 to raczej nie ma co porównywać. Znajomy szuka mi teraz coś bez napędu Renault 75.12, 77.12, 85.12 lub MFa 3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj