News
barteklegia

kverneland accord na co zwracać uwagę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
barteklegia    0

Witam!

Jutro jadę oglądać siewnik z agregatem kverneland accord. Na co zwrócić szczególną uwagę? pierwszy raz będę kupować siewnik pneumatyczny. Co jest w nim najważniejsze i na co szczególnie uważać?

Pozdrawiam :)

lks91    6

trudno powiedzieć na co zwrócić uwagę. Dmuchawa na pusto będzie dmuchać. sprawdź w jakim stanie są redlice łapki, czy są wszystkie zęby jeśli nie to ostro się targuj bo są bardzo drogie, co więcej hmmm.. zaglądaj gdzie się da :) sprawdź czy sterownik jest sprawny :) podaj link do tego accorda.

Wiadomość z agroFakt.pl

lks91    6

Na zdjęciu wygląda ładnie, ale cena podejrzanie niska jeszcze talerzowy.. Sprawdź luzy na talerzach, na ramionach redlic. Zużycie redlic łapek skrobaków itp. Hmmm co do wentylatora poproś o wsypanie nasion i włącz dmuchawę zobacz czy równo lecą. Dmuchawa powinna tylko lekko szumieć, sprawdź stan łopatek w aparacie wysiewającym. Czy rama nie jest pogięta nie pospawana. Widzę że ten gruby wąż jest zaklejony taśmą. brakuje mu bocznych ekranów. Trudno tak na odległość coś powiedzieć trzeba go zobaczyć. Coś tani ten zestaw, jeśli jest naprawdę ładny to okazja. Będziesz z niego zadowolony tylko 100 km :) jeśli będzie mocno dociążone z przodu to ok :) ja mam 900 kg i jest jeszcze mało.

barteklegia    0

Dzięki za podpowiedzi:) właśnie jestem w trasie go zobaczyć, mam nadzieję, że będzie ok:) jak byś jeszcze coś sobie przypomnial to jestem cały czas z internetem :) 

lks91    6

ok, życzę udanego zakupu. Siewnik to nie ciągnik, łatwiej prześwietlić :) nie zwracaj uwagi na niską ceną bo to może być kupa złomu. Ja posiadam identyczny siewnik i jestem bardzo zadowolony.

barteklegia    0

No i niestety, po siewniku widac ze zrobił tysiące hektarów. Sprzedawca nie umie go wogole obsłużyć. Elektronika chyba padnieta bo kable i złączki na wierzchu.  Szkoda:(

lks91    6

tak myślałem, widać na zdjęciu zużycie na kole ostrogowym, chyba pospawane mocowanie przy skrzyni z lewej strony. Skąd jesteś? 

iron    725

podobno licznik hektarów do tego siewnika z serwisie kosztuje prawie 2 tysiaki. także przy zakupie takich naszyn trzeba być bardzo ostrożnym.

lks91    6

oj nie mam pojęcia. Ale czy to ważne ile wysiał? żeby był w bardzo dobrym stanie :) ja kupując ciągnik czy też samochód nie zwracam uwagi na licznik który może być korygowany a na stan techniczny :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Nie będę zakładał nowego tematu i podczepię się pod istniejący:

Słuchajcie czy ktoś Was ma jakieś opinie na temat sprzedającego accordy z Janowca Wielkopolskiego ??? są to maszyny odrestaurowane części uszkodzone wymienione na nowe wszystko wyczyszczone wypiaskowane i pomalowane proszkowo wygląd jak nówka. Wie ktoś coś na ten temat ? dla przykładu aukcja: http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-kverneland-accord-3m-CID757-IDc5GLZ.html#1b04a0af0a

Pozdrawiam

JD1052    89

Licznik hektarów kosztuje koło 100 euro... Te siewniki to proste konstrukcje, najważniejsze to chyba stan węży bo ich wymiana to bardzo duża kasa-jest ich troche metrów, aparat wysiewający to banalna kontrukcja dobrze zeby nie było luzów na mechaniżmie regulacji aparatu bo potem sam sie będzie przesuwał w trakcie pracy o 2 kreski w zbożu to nic ale w rzepaku to turbo problem, oczywiscie trzeba sprawdzić czy jest wyposażenie do rzepaku czyli czerwone koło zwalniajace, przysłona aparatu i dławik strumienia powietrza przy dmuchawie.

damian12345    2

w jaki sposób zamyka się połowę siewnika Kverneland Accord 2000r ?

trzeba zamykać wszystkie aparaty po kolei czy jest jakiś szybszy sposób? Planuje zakup takiego 2,5m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez qazqaz
      Proszę o opinie o siewniku Accord jego wady i zalety
    • Przez Novo181818
      Witam, jestem zainteresowany kupnem takiego siewnika, jest blisko mnie do sprzedania taki.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Co sprawdzić? Chce żeby współpracował z MTZ wiec musiałbym dorobić gniazdo zasilające sterownik.
      Siewnik jest 4,5 metrowy. Chciałbym siać tylko 3m pod ścieżki 15m. Wiec rodzi się pytanie czy bez problemu mogę ściągnąć te sekcje wysiewające rozkładane i jak zrobić żeby rozłączyć te sekcje (chodzi o węże).
      Czekam na cene bo ten rolnik nie może się zdecydować ile jest to warte. Siewnik w bdb stanie, talerzowy
    • Gość andrew_goszczyk
      Przez Gość andrew_goszczyk
      Witam. Mam proste pytanie ile waży hassia dk 250,smażone d7 i d8 też250 bo nie wiem cz mój zet da rade z zestawem i jak wygląda przezbrojenie rolek do rzepaku. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez nunu85
      uzywa ktos siewnika ze standardowymi redlicami stopkowymi i ma przy nim zamontowane kółka kopiujaco-dogniatające?
      jak idzie robota w takim zestawie?
      Mam obawy, czy ni ebedzie sie zapychało, bo i to kółko swoje waży i redlice trzeba nieco dociągnąc na spręzynie, wiec moze być ciężko, zeby owa redlica przeskoczyła górą nad jakimis resztkami pozniwnymi/słomą i w konsekwencji masyna moze sie łatwo zapychać.
      taka jest moja hipoteza, mam racje?
      Potwierdzi ktos/ zaprzeczy.
      Prosze o ypowiedzi uzytkowników takich zestawów, bo hipotezy snuć to ja tez sobie moge, ale nic z tego nie wyniknie.

skad pomysł dołozenia kółek?
      otóz w tym roku u nas jest niemiłosierna susza, nie padało chyba od lipca i wschody rzepaku (nie tylko ja, ale i wiekszosc rolników) mamy kiepsciutkie, a na glinianych górkach to prawie nic nie widac.
      Jedyne pola, gdzie jako tako to wyglada to takie, gdzie było uwałowane po siewie lub było siane własnie z tymi kółkami, wiec jest namacalny dowód, ze sie sprawdzają.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.