Skocz do zawartości
luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Pablo44    10

Witam...

Ja powiem tak, mam znajomego który trzyma charolais-y około 30 rocznie i 15 mamek, to wszystko trzyma w oborze(na głębokiej ściółce) od śniegu do śniegu. Wiosna przeprowadza do wygrodzeń gdzie jest bydło ma wiate. Z obórki usuwa obornik i hoduje tam gęsi (kupuje pisklaki), potem na zimę wyprzedaje i wprowadza bydło i tak wkoło. Myśle że ciekawe rozwiązanie, a roboty nie za wiele (jak kto lubi pracować :) ) kukurydza, łąki, Zboże własne- jeszcze sprzedaje, a słomy to ma ile tylko da rade sprzątnąć, resztę co nie wysciele to sprzedaje. To co urośnie, mamki doi :P i potem sprzedaje takie 130-150 bo najlepiej się opłaca(szybko rośnie) Także jak ktoś się zakołuje to i sie opłaca co sie trzyma, budynki wykorzystane.

Ale jak ktoś wie że na wsi to trzeba pracować a nie biadolić że się nie opłaca ;)

• Like 1

c360c330    0

Witam czy na kiszonce z lubinu i traw sianie wodzie i treściwej dobrze będą rosły? Bo u mnie kiszonka z kukurydzy odpada brak sprzętu. Co zmienić doradzcię coś

mickas092    325

Podaj skład treściwej , jakie byki <waga , wiek , rasa >, jaka ilość treściwej na sztukę.

Wiadomość z agroFakt.pl

c360c330    0

Treściwa z przenżyta i mieszanki owies pszenica i jeczmien do tego groch jeszcze tylko nie wiem w jakiej ilości a i jeszcze będą dostawać ziemniaki. Byki to zwykle mieszance głównie lm.

zetor10145    3

koledzy co proponujecie kupic soje czy jakiś ddgs? dla byków hf bo dostają śrute z jeczmienia pszenzyta i pszenicy + konc. opas i mysle tak białka im dodać. bo dostają wysłodki i siano kiszonek brak.

karolr2    180

Taka śruta + koncentrat to i tak jest bardzo dobra pasza no i droga ja bym się nie pchał w większe koszta ale jeśli chcesz to proponuję soje

marco88    0

koledzy co proponujecie kupic soje czy jakiś ddgs? dla byków hf bo dostają śrute z jeczmienia pszenzyta i pszenicy + konc. opas i mysle tak białka im dodać. bo dostają wysłodki i siano kiszonek brak.

ddgs, soja za droga dla opasów, jak wychodzi cię ten koncentrat cenowo i ile on ma białka, czy nie lepiej by było kupić jakiś premiks min-vit i dodawać paszy białkowej jak właśnie ddgs

zbyszek8201    22

najtaniej jest kupić rzepakową, soja lepsza lecz drożej wyjdzie obecnie ddgs jest dosyć drogi [u mnie ] i jak przeliczyłem na białko to jest w cenie sojowej ,ja robię mix 2do1 rzepakowej z sojową

benio1967    24

zetor a ile tego koncentratu dajesz do 100 kg śruty i z jakiej firmy.Chciałbym spytać jeszcze jaka była by najlepsza słona na domieszkę do siana dla byków.

Hubert21    9

Witam mam byczki w wieku 18 miesięcy daje im kiszonke z kukurydzy i śrute z żyta owsa i jęczmienia słome i wode co im jeszcze dać żeby sie lepiej pasły

marekfarmer    4671

Ja stosuje DDGS i jestem bardzo zadowolony daje bardzo fajny zapach paszy byki chętnie pobierają pasze z DDGS

marcin2057    20

jak najlepiej przerobić ,,sąsiek'' w stodole na 8 byków, chodzi mi o wymiary stanowisk i stół paszowy. Sąsiek ma 8m szerokości i 4 m długości

MaRoO    0

Witam. Mam pytanie wiecie może gdzie mozna kupic cielaki 3 dniowe w niskich cenach? interesuje mnie woj, mazowieckie, podlaskie, lubelskie.

aro321    16

jak chcesz to jest ładny HO tygodniowy za 600 zł powiat chełmski

SAMIK    3

@marekfarmer Jaka zawartośc białka w tym DDGS od jakiej wagi go wprowadzasz, stosowałeś wczesniej soje w żywieniu. Jak wypada DDGS w porównaniu z soja

Edytowano przez SAMIK

karolr2    180

Witam jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o odp.

Dwa miesiące temu o byka około 400kg pojawiło się takie zgrubienie na tylnej nodze przy samym kopycie po kilku dniach przeszło wyżej do samego kolana i powstała taka gula wielkości pięści zaczeliśmy to smarować maścią rozgrzewającą troszkę zmalała ale i tak zadzwoniłem do weta.. dał mi zastrzyk który mało co pomógł za kilka dni przyjechał sam i dał następny teraz już jest prawie dobrze. Dzisiaj zachodzę rano do obory to samo jest u drugiego, Byki są na uwięzi posadzka jest betonowa równa. Dodam że jak były małe to jeden też miał taką gule na kolanie miał smarowane i mu pękła wyciekła ropa i od początku słabo rośnie jest o 100kilo lżejszy od innych . Do żarcia daje też kredę wiec kości powinny być ok. wet ma przyjechać po południu a przez telefon mi powiedział że to sie będzie przenosić z jednego na drugiego

Edytowano przez karolr2

2xandrzej360    63

Witam panowie kukurydzy mam do Kwietnia i zastanawiam się czym ją pózniej zastąpić...

i zastanawiam się czy nie zasiac jakiejś mieszanki na zielonke np łubin zółty,wyka,groch+owies i jęczmień co wy nato ?

Zidane105    0

siemanko, trudno będzie zastąpić kuku, w tamtym roku sialiśmy łąkę, nasiona traw zmieszaliśmy z owsem, w jakoś w czerwcu było to skoszone aby trawa dostała światła, zbelowaliśmy ten zielony owies, i powiem Ci że przy żywieniu krów mleka po tym za bardzo nie było, ale po suszy w sierpniu i we wrześniu i to się przydało;) brak kuku wiąże się też z większym zapotrzebowaniem bydła w słomę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Macias
      witam.Jestem hodowca opasów, mam zamiar zasiać mieszankę traw na siano. Jakie byściemi polecili?

• Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez DajanaDoreska
      Cześć wszystkim,
      Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??
    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.