Skocz do zawartości
luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki?

galeria
Byczki
Gość peres100   
Gość peres100

u nas w pomorskim to 2 tygodniowe byczki to tak 500 - 600zł.

a ziemie u mnie dobre 2,3,4 klasa

sirKonrado    8

no to ziemie masz bardzo dobrą z 20 cielakami co roku powinienes dac sobie rade. :P

A jaką rase bedziesz hodować??

Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Wiadomość z agroFakt.pl

snopek4    1

Ja mam zamiar miec okolo 50 byczkow wiec ile bym musial miec cielakow na stanie by nie bylo postoju w chodowli

snopek4    1

no nie wiem tak przynajmiej kolo 20

Jak ktos sie orentuje to ile trzeba by bylo kuku i lak na tyle bydla

Gość peres100   
Gość peres100

dolaczam sie do tego pytania

Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

1rajdzik    14

Trzeba sięgnąc do literatury kolego - jest taka książka jak Normy żywienia zwierząt (przeżuwaczy), sa tabele ile opasy potrafią zjeść i przy jakiej wadze. Przeczytaj, sprawdź z praktyką a na pewno dojdziesz do perfekcji :D

Gość peres100   
Gość peres100

zawsze tutaj latwiej sie spytac

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Np. wyszukiwarka google.. :D:):D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalnie jakby wielka książka.. :D:):D:) :)

1rajdzik    14

jak przede mną napisano - nie ma jednoznaczniej odpowiedzi - napisałem o książce by wyrobić sobie pewien punkt odniesienia i potem stosować go w praktyce. To nie takie trudne jak się wydaje.

lukotek    3
Normalnie jakby wielka książka.. :D:D:):):)

INTERNET źródłem wiedzy -

z tymi dawkami to nie do końca tak jak napisane w książce - kiedyś wyliczaliśmy dawki dla krów mlecznych oparte na kiszonce z kuku i soji to wyszły cholendarne ilości - taka krowa musiałaby zjeść prawie 100 kg pasz aby dotrzymać tych norm przy założeniu wydajności 10000 litrów mleka - troche nie realne - i dlatego praktyka różni się od teorii

Gość peres100   
Gość peres100

czy w sezonie letnim dla opasow w oborze na uwiezi stosujecie oprucz kiszonek i sianokiszonek jakies inne pasze np: codziennie zbierana swierza trawe z łaki

Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

dominik93    12

Wczoraj byli u mnie po 2 jałówki 640 i 570 kg. Za jałówki płacili 4.80 zł +wat, za byki chyba 5 zł z watem. :D

1rajdzik    14

dobre dobre czyli za jałowki dostałeś 5,04 brutto a za byki 5 zł brutto. osłabiające po prostu.

dominik93    12
Wczoraj byli u mnie po 2 jałówki 640 i 570 kg. Za jałówki płacili 4.80 zł +wat, za byki chyba 5 zł z watem.

Sory za błąd :rolleyes: , zamiast 3 dałem 4. Czyli za jałówki płacili 3.80 zł +wat, a za byki tak jak wyrzej. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Macias
      witam.Jestem hodowca opasów, mam zamiar zasiać mieszankę traw na siano. Jakie byściemi polecili?

• Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez DajanaDoreska
      Cześć wszystkim,
      Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??
    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.