Skocz do zawartości
luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komodo    89

a co to jest za pasza jakiej firmy?ile ma białka? bo taka cena nawet netto byloby tanio

krzysiek79w    29

za taką kasę kupujesz kredę i otręby z niewielkimi dodatkami całej reszty - pasza pełnoporcjowa spożycie podskoczy przy opasówce do 1,3 tony jak nie więcej a jak sam zrobisz to wiesz ile czego dałes i że jest ten składnik w tej paszy a nie tylko na ulotce. wygoda nie zawsze z praktyką w parze idzie.kolego jak paszówka poniżej 8-u setek nie schodzi to po ile jakościowe?

komodo    89

pszenica 900 plus vat ale w tym roku jest tyle dobrej jakosci zboza ze przynajmniej w mojej okolicy ceny w wytworniach pasz sa identyczne jak na młynach na pszenice

Edytowano przez komodo

Wiadomość z agroFakt.pl

denzel    12

pasze biore z malej mieszalni pasz ,,PASZMARK' znajomy bierze juz od nich dla krów mlecznych i dla tzrody

składniki jakie są jutro wam podam dokładnie, sprawdzić zawartości w paszy w mojej okolicy niema gdzie by określić jej zawartość

dla mnie jest wazne ze jest nienajdrorzej a na byczkach widać ze rosna

Edytowano przez denzel

emef3080    0

az tak duzo dostawały by tez sienokiszonke

kumpel na 80 krów sieje 20 ha ale wszystkie szuki sa dojne do tego ma ok 40 młodzierzy

i zywi tylko kuku i sianokiszonka

Adamcfc    1

no tak wydaje się dużo ale w perspektywie całego roku i takiej ilości sztuk to wcale nie jest tak dużo....podałem ilość tak żeby Ci na cały rok starczyło...

emef3080    0

to teraz juz kompletnie nie wiem jak i co kumpel mowil ze 8 starczy drugi ze 12 a ty tutaj z 20 wyjechałes sporo uzytkownik pioter uprawial cos okolo 10 na 110 sztuk tylko nie wiem czy mu to na caly rok starczalo czy nie

dawidg2    30

Ktoś gdzieś liczył ile potrzeba, jeśli dawka 20kg na dzień to sobie pomnóż ile potrzeba. 657 ton potrzeba.

emef3080    0

wedlug ciebie 3 miesieczny cielak zje 20 kg kiszonki z kuku i pewnie drugie tyle sianokiszonki

powiem CI tak 90 sztuk opasów w 18 grupach wiekowych

osibuhaj    15

ja na 45 sztuk sieje 4 h qq i mam 160 siano kisz +siano około 1000kostek siana i zamierzam kupic około 100ton wysłodków buraczanych + zboża około 5kg na sztuke więc myśle że jakoś objade ;)

emef3080    0

kolega osibuhaj mowi calkiem modrze polac mu ja 90 sztuk w 18 grupach wiekowych myslalem 8 kukurydzy i 12 łak

wedlug Ciebie da sie tylko z tych opasów wyzyc

krzysiek79w    29

żarty sobie robisz 20 ha QQ na 120 opasa . nigdy w życiu nie przekarmisz nawet zebyś miał pełną obsade i to samych ciężkich około 1200 ton QQ powodzenia. inną sprawą jest krowa wysoko mleczna a inną byk złe porównanie.

emef3080    0

''żarty sobie robisz 20 ha QQ na 120 opasa . nigdy w życiu nie przekarmisz nawet zebyś miał pełną obsade i to samych ciężkich około 1200 ton QQ powodzenia. inną sprawą jest krowa wysoko mleczna a inną byk złe porównanie''

ile wedlug ciebie kuku na 90 opasów w roznym wieku

osibuhaj    15

według mnie to z połowy masz zysk! :unsure: bo tą 2 połowę musisz zainwestować w zakup nowych cielaków! na obsianie pul,w nawożenie łąk ^^ ropa folie do siano kisz itp! a ja myśle że prawdzowa opłacalność jest przi oddawaniu rocznie na skup minimum 40 sztuk!może się mylę!jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi!!! :)

krzysiek79w    29

siałeś QQ jaką masz wydajność z ha. nie więcej niż 5 max 7 ha przeciez samą QQ nie będziesz ich żywił .różny wiek różne spożycie

emef3080    0

jesli muwisz ze z ppolowy masz zysk to da sie tego wyzyc al jesli putasz o wdajnosc w tej cjhwili rodzice maja krowy sieja 5 ha kuku to z hektara wyszlo w tym roku 6 fortschritow nie wiem jak to tonowo sie przedstawia

krzysiek79w    29

ja w tym roku miałem lekko ponad 60ton z ha na 4-ej klasie poplon łubin potem obornik 150 fosforanu i 150 soli 200 mocznika była ładna ale u kolegi była jeszcze ładniejsza firma która kosiła wyszacowała ze wyszło mu ponad 200ton z 3 ha.

Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez DajanaDoreska
      Cześć wszystkim,
      Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??
    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?