Skocz do zawartości
luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki?

galeria
Byczki
tugarin32    1

Moim zdaniem zacznie sie opłacać kiedy rolnicy,- wszyscy, pójdą po rozum do głowy i zaczną sprzedawać duże wyrównane partie bez posredników. Nie wiem może jakieś spółdzielnie, grupy albo coś.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to nic nie da, u mnie sa tacy posrednicy co dziennie dostarczaja do zakładów miesnych po 100 szt, zaden tam rolnik nie osiagnie takich ilosci, z takim posrednikiem ubojnia sie liczy, nie to co z rolnikiem, taki posrednik to za hf-a dostaje tyle co rolnik za miesnego

Edytowano przez odwajler

RafaKdziela    141
odwajler

Kolego to się zgadza ,co piszesz ,że pośrednicy trzepią rolników na kasę i zabierają znaczną część zysku należnego rolnikowi .Jedynie grupy producenckie i zrzeszenia ,oraz giełdy na wzór tej już powstałej są naszą przyszłością i zapewnią nam w miarę opłacalną produkcję .Grupy już istnieją producenckie i to nie takie małe bydła opasowego   :) 

Wiadomość z agroFakt.pl

mfilipek1    8

prawda jest taka nasze byczki piekne ida na eksport za granice a sciagaja do nas syf i nie wiadomo ile chca bo to jest z austri i krzycza a polski byczek jedzie do austrii czy do innego kraju

Witam. Szukam czystej rasy jałówki Charolaise i pytanie czy paszport jest dokumentem potwierdzjącym procentowość rasy ?? I jescze jak szukałem w ogłoszeniach to czasami spotkałem że posiada żółtą kartę,  co to za karta?? Sorki może głupie pytania ale nigdy nie zajmowałem sie rolnictwem od strony bydła tylko mechanicznej. Z góry dzieki

antoni69    6

Rasa na paszporcie to twoj wymysl, jaka chcesz taka ci wpisze, np raz kupilem hf-y a w paszportach mialy MM a innyn razem kupilem czerwone SM i mialy w paszporcie RW albo MS wiec rasa na paszporcie nie ma sie co sugerowac moim zdaniem

RafaKdziela    141

Dokładnie .Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w tym biznesie nie ma miejsca na skrupuły .Jak zwierzę jest jakieś podejrzane ,to nie ma co kupować .Tym bardziej ,jak kaszle .

Andr3w    48

Zależy to od tego ile masz sztuk mamek, oraz czy masz zamiar rozwijac sie w kierunku 100% i dobrego pochodzenia. 

Pantera    32

Witam. Szukam czystej rasy jałówki Charolaise i pytanie czy paszport jest dokumentem potwierdzjącym procentowość rasy ?? I jescze jak szukałem w ogłoszeniach to czasami spotkałem że posiada żółtą kartę,  co to za karta?? Sorki może głupie pytania ale nigdy nie zajmowałem sie rolnictwem od strony bydła tylko mechanicznej. Z góry dzieki

na tej żóltej karcie masz wpisane pochodzenie  ojciec matka babka , ale i ona nie  daje gwarancji, przy kupnie żądaj od sprzedającego potwierdzenia wpisu do ksiąg

pupiles    0

Weterynarz zrobi taki test DNA czy specjalistyczne laboratorium?

Może i zrobi, ale osobiście obawiałbym się co do jego wiarygodności. Lepiej rozejrzeć się za czymś konkretniejszym.

staszek131415    2038

Dokładnie .Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w tym biznesie nie ma miejsca na skrupuły .Jak zwierzę jest jakieś podejrzane ,to nie ma co kupować .Tym bardziej ,jak kaszle .

A jaką masz pewność że z hodowli pod oceną kupisz czysto rasowe? Często robią krzyżówki z innymi rasami i jak jest zbyt opylają jako czysto rasowe

na tej żóltej karcie masz wpisane pochodzenie  ojciec matka babka , ale i ona nie  daje gwarancji, przy kupnie żądaj od sprzedającego potwierdzenia wpisu do ksiąg

A co taki wpis daje nic za kasę wszystko dziś zrobią

czy mieszanka trawy i koniczyny świeżej  plus 2 kg treściwej na bysia 600 kg to dobry pomysł? Jaką wartość ma sianokiszonka w stosunku do świeżej trawy

rolnik000    0

Witam. Mam pytanie , czy ktos stosował koncentrat opas 32 z eurolpolu i co o nim sądzicie?. Z góry dzięki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Macias
      witam.Jestem hodowca opasów, mam zamiar zasiać mieszankę traw na siano. Jakie byściemi polecili?

• Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez DajanaDoreska
      Cześć wszystkim,
      Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??
    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.