luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piootr    4

Ja to nawet zastanawiam się nad skończeniem z chodowlą bo nie mam czasu wpolu robic nie ma kogo wynająć bo każdyu spier........ za granice , mleczarnia z opuźnieniem płaci i w ratach po 2-3 tys za lipiec jeszcze nawet faktury nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ooo nom ja mam umowe z DANONE płaca lux i kasa zawsze tego samego dnia jest co miesiac...chyba ze jakies swieta czy co ale nie nazekam ja mam dobrego pracownika...któy znam moje krowy lepje odemnie :[ a piootr masz moze gg chetnie bym z toba pogadał jak cos to sie odezwj


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

pioter a kupowałeś w Samoklęskach Dużych czy Małych? A nie pamiętasz od kogo? Może odemnie. Bo kiedyś sprzedawaliśmy. A teraz wszystko do chowu zostawiamy. Pytam o treściwe bo kiedyś to byką to tak dosyć mało sypaliśmy. A teraz to ha nam doszło i ziarna dużo. Teraz sypiemy tak prawie 2 wiadra 10l na 8 większych sztuk. A cielaki takie do roku to wciągną prawie to samo na 10 sztuk. Pytałem jeszcze dla tego bo nie wiem czy to za dużo (boje się żeby się nie rozchorowały). A i jeszcze chciałem dodać że kiszonki z kukurydzy nie posiadamy :(. Tylko wysłodki, korzonki i liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czy dużch czy małych to nie wiem..a nazywał sie chyba Pawlak ale musiałbym się jeszcze zapytać..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a mieliście kiedyś jedną owce??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

a nie lepiej mniej matek a byczki sprzedawac nie 300 kg tylko duze byki po ok 700 kg czyli tak od malego ok 2 lata wtedy trzeba trzybac aby wazyl ok 700 kg, bo z wiekszymi bykami jest mniej roboty a potem wezniessz wieksza kase za takiego a tak bedziesz uzeral sie z duzym stadem malych bykow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

hmmm ile tych ha łak trzeba na jedna mamke??bo czytam i jestem w szoku 32ha na 30 mamek:/

my tez zamierzamy zrezygnowac z mlecznych bo duzo w polu siedzimy itp. ale kurcze jak my mamy okolo 100ha łak to tak na 40-50 mamek(z czegoś trzeba zrobic to siano i sianokiszonke) zreszta poslucham fachowców 8)


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

ja jak byk nie ma 600 kg to nie myśle o sprzedazy, 300 kg to cielak jest, sprzedaje po 700kg, najlepiej rase limusin, albo charolaise, albo jakoś tak, ale szybko przybierają na wadze i co najważniejsze są bardzo spokojne bo klasyczne czarno białe strasznie łakome są a tylko wielkie brzuchy mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djsmart    0

Chcialbym zajac sie hodowla opasow ale zeby hodowla dobrze sie rozkrecila to chyba potrzebne sa jakies umowy ale nie stety nie wiem z kim moglbym wspolpracowac wiec dlatego narazie prowadze hodowle na mala skale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

czolem Pany

a ja sobie tak mysle miec krowy mleczne i kasa wpada z mleka, zapylić je Belgian Blue i potomek jak smok tylko nie wiem i le kosztuje nasienie...albo powoli krzyzowac Mlecznice z Montelbre(nie wiem czy dobrze napisalem) albo Simentalem i takie Krowiska ktore juz same sa bardzo duze krzyzowac z bydlakami o podwojnej hipertrofi miesniowej Belgian Blue i piemontes (chyba) i cielaki opasac do 500-600 kg. wiem ze jak ktos ma nadzor hodowlany to nie zepsuje sobie stada ale jak dla mnie to naprawde ciekawa opcja. Pracuje wlasnie w szkocji w gospodarstwie mlecznym opartym na krzyzowkach HF z Montelibre naprawde przyzwoita sprawa( bardzo to podobne do simentala ale wiecej mleka daje), farmer dazy do przejscia na montelibre. zdrowotnos lepsza a jak opasaja potomkow o od razu witac ze to jest byk a nie ajk u HF chuda szkapa. ja wole simentala i jak wroce to sie za to biore:)... widze te rolnictwo na zachodzie i przyszlosci sie nie boje oni tu kolorowo nie maja, owszem nowe naszyny i technika ale nic ponad to ziemi nie kupia a do tego jeszcze tesco ich strasznie dusi i schodza z cenami na mleko i mieso to dla nas ogromna szansa bo my produkujemy o prawie 2/3 taniej ( znam dobrze ich ceny) a oni juz bardzo zeszli z oplacalnoscia i licza kazdy grosz.(pens:) ) to samo widzialem w Luxemburgu...ja sie nie boje tylko czekam na to az te zachodnie gospodarstwa padna i wtedy my z wegrami i rumunami zasypiemy ich naszym przeciez doskonalym jedzenie! a moj szef twierdzi ze dla jego syna nie ma przyszlosci w szkocji mysli ze sprzeda gospodarstwo i przeprowadzi sie do rosji lub polski ( bylem w szoku ja to uslyszalem) a poza tym oni tu maja paliwo rolnicze w przeliczeni na zl okolo 1.20 zl za litr!!! jeszcze troche i kryzys paliwowy ich zabije...a mynormalne paliwo i dajemy rade -(mamy rzepak i gozale i jezdzymy na swoim:) )....przyszlosc jest nasz Pany nie wiecie kto ma stado simentali za namiar bede barzo wdzieczny

pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

jakby dobrze urzadzic wszystko to nie jest wcale tak zle...jak tak sobie wymyslilem,zeby zrobic obore na rusztach. Boksy po 10-15 sztuk i szeroki ganek paszowy. Karme zadawac woezem paszowym i wcale nie ma duzo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

panowie hodowla opasow nie jest zbyt pracohlonna mam 20 bykow i tylko zadamim zarcie i zgarne gnoj i mam wolne nie jest to nawet polowa roboty ktora mam przy krowach mlecznych 32sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

Interesuje mnie produkcja taka jaka jest w poscie tj. hodowla opasów. Szukam dodatkowego dochodu i zastanawiam sie wlasnie nad opasami. Kilka lat temu z rodzicami prowadzilismy gospodarstwo z krowami mlecznymi (kilka sztuk) ale to juz przeszlosc bo wiem ile to pracy no i trzeba miec pokazne stado zeby sie utrzymac. Potrzebuje porady odnosnie bazy paszowej dla ok 35 szt /rok (co 2 mce wstawiac 5 szt) wstawiane szt ok 100kg a sprzedawane ok 650kg. Jezeli ma ktos jakies sugestie to niech pisze. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Zanim sie nastawisz na wieksza ilosc to najpierw sprawdz czy to Ci sie oplaci. Kup najpierw pare sztuk,jak dorosna to sprzedaj i zobacz ile Ci zostanie. Oplacalnosc przy hodowli opasow,zalezy od wielu czynnikow (duza rozbieznosc w cenie zakupu cielat,dostep do pasz,dobry odbiorca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

Zdaje sobie sprawe z tych czynnikow dlatego chcialbym mniej wiecej sie zorientowac jakie ilosci paszy zgromadzic tzn kiszonka z kukurydzy ewentualnie sorga + zboza na tresciwe + siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Siemka

Do konca 2006 roku przez 2 lata wraz z ojcem hodowalismy bydlo opasowe do 350 kg na eksport przewaznie do Wloch i Sloweni taka hodowla bardzo sie oplacala. W przeciagu 6 miesiecy mielismy bydlo gotowe do sprzedazy rocznie sprzedawalismy 80- 90 szt. po ok 2500 zl. Na wiecej nie pozwalaly wymiary obory. 2 tydodnie temu pierwzy raz sprzedawalismy bydlo 26 miesieczne 650 - 700 po 5,50/kg do zakladów miesnych. W moich okolicach jako pierwsi zaczelismy hodowac bydlo opasowe na wieksza skale. Jesli macie jakies pytania co do chowu to piszcie chetnie pomoge jesli bede mogl troche doswiadczenia mam a nie chce mi sie opisywac tego wszystkiego co wiem POZDRO :):):):):)

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

czesc Samik

Mam pytanie odnosnie ilosci paszy objetosciowej i tresciwej jaka trzeba zapewnic dla opasa chodzi mi o opasy od 100 do ok 650 kg.

w opracowaniach spotykalem sie tylko z dawkami dla takich od 250 do 450 kg. w gre wchodzi kiszonka z kukurydzy siano i mieszanki zboz lub jeczmien no i dodatki z zakupu. Z gory dzieki za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

To tak

mam teraz 35 szt. odsadków w wadze 90-120 kg. w jednym duzym pomieszczeniu dziennie zjadają 40-50 kg. pasz tresciwych(+koncentraty) 15 kg kiszonki 2 belki siana

Jesli chodzi o wieksze sztuki mam je w kojcach po 10 szt(400-650 kg) dostaja dziennie 40kg pasz tresciwych 10-15 kg kiszonki lub wysłodzin jeczmiennych noi 2 belki siana,to tak jest u mnie mysle, ze zrozumiale ci to wytlumaczylem. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

No wlasnie co znaczy 2 belki siana (bele czy paczki lub inaczej kostki) i 15 kg kiszonki na szt ?. Opasy utrzymujesz na sciolce glebokiej, plytkiej czy na rusztach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@SAMIK

 

to te 350kg uzyskałęś w 6 m-cy???

do jakich zakładów sprzedawałeś byki po 5,5 i jakiej rasy były???

gdzie zaopatrujesz się w cielęta i w jakim wieku???

 

co myślicie o tuczu kontraktowym???mam okazję wziąś na umowe 20 cielaków (simental) w wadze 100 kg i opasać je do 24 m-cy...ubojnia daje 3 % więcej, sprzedaż WBC, a cena jest z dnia sprzedaży.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj