luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Piotrek1975    1396

U mnie byki zjedzą po 10 kg dzień ale nie wszystkie, nie ważę ale na szt daje wiadro takie do wody 20L, kiedyś ważyłem to było 11 kg śruty.

30 to trochę przesada jak na mój gust, musi być jak mówią żarty bydlak ale nie aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tyle śruty dajecie to nic na tym byku nie zrobicie Umnie najstarsze dostają max 5 kg dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A do tych 5 kg co jeszcze? Ja daje tyle kiedy nie mam QQ i tylko śruta i sianokiszonka, po samym sianku to cienko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

QQ  albo sianokiszonka Albo GPS zależne co mam  Teraz dostają GPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No właśnie jak mam QQ to też tyle nie ładuję, jak niema nic prócz siana czy sianokiszonki to na czymś musi urosnąć. Kiedyś dawałem młóto, QQ, ziemniaki kupiłem bo były za grosze to zbożem handlowałem bo szły minimalne ilości, może 2-3 kg szt, dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny852    1

Witam. Rozwarzam zakup cieląt na opasy. Interesuje mnie ile na początek  zakupić i jakie najlepiej. Proszę o rady w zagospodarowaniu obory (w załączniku). Co do maszyn posiadam traktor T-25 Władimirec, wozy, kosiarkę bijakową(nie bardzo nadaje się do koszenia na paszę) i przewracarkę. Posiadam około 5 ha 2ha to łąki i 3ha ornego w większości to V i VI klasa ale kawałkami zdarza się III i IV możliwe, że dał bym radę wydzierżawić jeszcze kawałek. W pobliżu jest browar to była by możliwość odbioru muta oraz chleba z okolicznych piekarni. Liczę na wyrozumiałość i dobre rady :D.

post-164959-0-94456400-1443726361_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Dokładnie. Każdy rzuca się na te opasy bo zaczęli dopłacać z unii do nich. Już ileś sztuk więcej stoi w Polsce. Widzę to po swojej wsi gdzie wcześniej było może 20 opasów a w tym roku stoi z 50 sztuk. Każdy w stodole po 2-3 sztuki ma bo dopłata. Ciekawe jaka będzie cena jak to wszytko dorośnie do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Można się nastawiać na opasy ,do woli tylko co z tego jak nie będzie co dać żreć .Koledzy na drugi rok susza ta sama będzie żadna dopłata nie pomoże . Odpowiedz sobie sam , jak z tą pomocą suszową  ten co nie ma żadnej hodowli lepiej wyszedł . Ja nie składałem wniosku wcale , niech idą do diabła żebym z każdej sztuki musiał się spowiadać ,że niby sam pokryłeś stratę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dokładnie w mojej wiosce jeden mądry bez żadnego zaplecza żywieniowego-sianokiszonki brak,siana brak, słomy???prawie zero bo już zżarły jedyne co ma to trochę kiszonki z kukurydzy wg mnie na dwa miesiące na "dopłaty" kupił 20 sztuk

Z ojcem trzymamy teraz ok 25 sztuk wszystkiego bydła i naprawdę wiem co one potrzebują do żarcia na cały rok

no cóż za dwa lata nie musi być tragedii jak takich jak ten MÓJ jest więcej a z pewnością nie jest on jedyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dobra cena?? Chyba smieszny jesteś człowieku!!!!!!!!

8,- netto jest dobrą ceną a nie co teraz się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Chyba,ze  hodowla opasa jet dla kogoś hobby, wtedy bez znaczenia jest cena ;)  Lecz wielu z nas chcę z tego żyć i cena przydała by się ciut wyższa np. około 10 PLN za kg.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Przy 8 złotych to już coś jest, choć i tak rewelacji by nie było bo koszty wysokie. Ostatnio jak sprzedawałem to były po 7-7,2 zł/kg za dobrego mięśniaka bo za słabsze to od razu poniżej 7zł. Jeszcze nie dawno bez dopłat jak się sprzedało około 10 sztuk na rok to jakaś kasa była a niedługo to pewnie z 30 sztuk + dopłaty będzie ciężko dobry pieniądz wyciągnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Właśnie o te dopłaty wszystko sie rozbija...........tylu co teraz jest skoczków na opasy to aż głowa boli

Wiecie Panowie kto na tym straci??? My czyli ci którzy się trudnimy opasem naprawdę a nie dlatego, "że jest dopłata"

u nas w gospodarstwie opasy są od czasów dziadka i będą dalej.... po prostu już tak  mam gospodarstwo ustawione i ............ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

trzeba będzie przeczekać jeśli się nie znają na opasie to szału nie będą mieli o ile paszy im starczy. A dopłaty nie tylko do bydła przecież były :) a i ostatnio w okolicy cielaki potaniały więc może aż tyle opasów nie będzie za 2 lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Socjal unijny w dopłacie do bydła , niestety nie wypalił dlatego uderzyli w nas wszystkich .Po to to było zrobione żebyśmy mieli g nianą cenę w skupie . To się im udało ,dlatego mam gdzieś ich dopłaty niech sobie je wsadzą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A u was po ile płacą? Tzn nie wiem czy to twój ojciec czy brat a może ty się zajmujesz skupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

po 8 u was???? Żartujecie??? Koło mnie jak naprawdę dobry byk to i po 8.50zl/kg dają :o

 

 

brat ma firme od 5lat byki na ta chwile placi do okolo 8.50kg jak jest naparwde dobrej budowy

Podaj namiary  na  braciszka-  to  sprawdzimy ile płaci .

O ile w ogóle  masz  brata  , a  on  skupuje  bydło ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

Zadzwoń jak nie wierzysz 798692532 Mariusz Filipek

Masz mariuszd93 i nie bądź taki mądry zadzwoń i się dowiedz jaka cena jak nie wierzysz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj