luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
temper    1

To daj tą iwermektynę podskórnie albo jak nie chcesz łapać to polej tym eprinexem po grzbiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

WITAM !!!!!!!!!!1 pODAJE DAWKI ŻYWIENIOWE  dla opasów proszę o podpoiwedzenie  czego za duże czego brakuje. Dodam ze wychodzi mi to strasznie drogo:

Na 1 tone paszy daje:

110 kg soi- 220 zl

180 rzepaku- 216 zł

Premix 40 kg- 188 zl

Drożdże  18kg - 135 zł

Mocznik paszowy DOLMET 36 kg- 126 zl

 

Co nam daje 885 zł za same dodoatki paszowe na 1 t. + do tego zboże owies jeczmien pszenżyto

 

Co na to powicie ?? czym by można zastąpić soje ? ile mógł bym dać zamiast soi zwykłego mocznika nawozowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

ja bym tak drogiej paszy napeno nie robił to jest wywalanie kasy w błoto moim zdaniem chyba ze masz jej za duzo ja daje owies jęczmień pszenica kukurydza i troche żyta i do tego premix i witaminy i to wszystko do tego kiszonka i rosna jak na drożdżach :) pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

u mnie mocznik w paszy stanowi 10%

primasan 10%

ddgskuku 10%

rzepaczanka 10%

reszta to śrut pszenica jęczmień

 

koszt takiej paszy to niespełna 1zł za1kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie mocznik w paszy stanowi 10%

primasan 10%

ddgskuku 10%

rzepaczanka 10%

reszta to śrut pszenica jęczmień

 

koszt takiej paszy to niespełna 1zł za1kg

 

ile tego dajesz na dobę z 3-4kg plus jakaś kiszonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

ja bym tak drogiej paszy napeno nie robił to jest wywalanie kasy w błoto moim zdaniem chyba ze masz jej za duzo ja daje owies jęczmień pszenica kukurydza i troche żyta i do tego premix i witaminy i to wszystko do tego kiszonka i rosna jak na drożdżach :) pozd

 

Bez białka praktycznie, bo tyle co w zbożu i rosną jak na drożdzach? Premix i witaminy to jedno i to samo tylko w innym opakowaniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

tyle co ma jęczmień białka ,pszenica i pszenżyto i jak dodam kukurydze i kiszonke z kukurydzy to mi w zupełnośći wystarczy !!! i oszczędzam 500 zł na tonie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

tyle co ma jęczmień białka ,pszenica i pszenżyto i jak dodam kukurydze i kiszonke z kukurydzy to mi w zupełnośći wystarczy !!! i oszczędzam 500 zł na tonie !!!

 

 

jakie masz przyrosty dobowe? zboża w tym roku mają bardzo mało białka. Wiesz ile masz białka w zbożu?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Bez białka praktycznie, bo tyle co w zbożu i rosną jak na drożdzach? Premix i witaminy to jedno i to samo tylko w innym opakowaniu.

 

 

Piotrek chyba nie bierzesz tego na poważnie co nie którzy piszą? :)

Moje dostają na 10sztuk takie około 600kg 2 taczki kiszonki z kukurydzy na wieczór i  wiadro 20l śruty z własnych zbóż do tego sianokiszonki tak żeby wyjadały.Rano 1 taczka kuku reszta to samo,do tego 1 worek 50kg śruty rzepakowej na tydzień i są kwadratowe. Drugie na 35sztuk (300kg)  łyżka od tura 1.6metra cała na dzień i i 2 wiadra 20l śruty  rano i na wieczór i teraz mieszam im 50kg śruty rzepakowej 25kg kredy i 25 witamin i to ma im wystarczyć na tydzień. Do tego sianokiszonka i słoma tylko ta co się ściele moim zdaniem dokupywanie różnych cudów to marnowanie pieniędzy o które coraz ciężej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

jakie masz przyrosty dobowe? zboża w tym roku mają bardzo mało białka. Wiesz ile masz białka w zbożu?

 

Właśnie tu się zgodzę, zboża są okropne z zeszłego roku, dużo zboża kosiłem we wrześniu i nie chętnie pobierają śrutę.

 

Karol nie biorę na poważnie wszyskiego co piszą, co nie którzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

1,20 kg w ciągu 1,5 roku większość sztuk ma 700 kg !!! jak dla mnie to jest dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

jakie masz przyrosty dobowe? zboża w tym roku mają bardzo mało białka. Wiesz ile masz białka w zbożu?

 

Białko  niskie  w  zbożu na południu  [deszczowe  lato]  -   a na  północy   dużo wyższe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

TelefonyRadom: Draxxin jest dobry działa długo i jest skuteczny wychodzi dość drogo bo 40 zł na cielaka

Co do paszy to ja daje na 1 t

150 kg koncentrat  Masterbull =270 zł

200 kg rzepakowa = 240 zł

10 kg mocznik

reszta jęczmień i pszenżyto

mięsne sztuki 20 miesięcy ok 860 kg

hf trochę inaczej żywię bo taką proporcje wrzucam od ok 15 mies i trzymam je do 24 ( hf musi wyrosnąć szkoda białka na niego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Dzięki wielkie ale jęczmienia nie mam tylko mieszankę jęczmień 25% przenica 25% i owies 50 % a tak mniej więcej propozycje jęczmień przeżyto

Rzepakowa mam zamiar kupić tak koło tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Zbożem się nie przejmuj daj to co masz białka to i tak wiele nie ma. Zależy też ile chcesz dawać na sztukę paszy( ja daję 3 kg). Jak rzepakowa jeszcze podrożeje to będę dawał 200 kg koncentratu a 100 rzepakowej bo wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

koledzy ile bel siana lub sianokiszonki potrzeba na roczne utrzymanie 20 opasów i 20 sztuk młodzieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak sama sianokiszonka to licz min 1 belkę dziennie taką 140x120 cm. Jak ququ do tego to 1 na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Kiedyś miałem taki okres w hodowli że brakło zboża a że było drogie to mijało się z celem kupować do 19 szt po około 500 kg szt, więc przez 3tygodnie żarły samą sianokiszonkę i belka 120/120 szła na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Da sie wyleczyć paraliż ? Bo chyba jeden dostał był lekarz i dał kroplówkę , JAk sprawdzić czy to paraliż to już 6 sztuka chora poprzednie 5 dobiłem ( złamana noga paraliż zapalenie  płuc ) a mam w sumie 15 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Kiedyś miałem taki okres w hodowli że brakło zboża a że było drogie to mijało się z celem kupować do 19 szt po około 500 kg szt, więc przez 3tygodnie żarły samą sianokiszonkę i belka 120/120 szła na dzień.

Bele sianokiszonki, która waży ok. 600 kg zjadalo 19 sztuk, dużych i młodzieży?!

 

@TelefonyRadom jaka część ciała jest sparaliżowany, zależy co się stało, bo nie które przypadki można wyleczyć.U Ciebie weterynarz podawał kroplowke, więc może nie jest tak źle.

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj